Показване на 1 до 5 от 5
  1. #1

    Question Търся рецепта за вътрешността на тиквичките???

    Мили момичета,

    Моля ви, помагайте!

    Пълних тиквички като лодчици, но ми остана доста от сместа /вътрешността на тиквичките, ориз и кайма/! Нямам идея на какво да я сготвя още!

    Ако някой се сеща за нещо, пишете!

    Анчето
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  2. #2

    Подразбиране

    Завий си няколко лозови сърмички, или пък зелеви. Става и с прясно зеле, като свариш отделените листа в подсолена вода с 1 с.л. оцет.
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  3. #3

    Подразбиране

    Можеш да си направиш млечна супа,като добавиш вътрешността на тиквичките ,картофче на кубчета,морковче,пресен копър,пресен лук ,сол на вкус и черен пипер,а накрая застройваш с прясно мляко и брашно.


    Би могла да оползотвориш средата на тиквичките и като приготвиш тиквени кюфтенца.Сваряваш няколко картофа,когато са готови ги намачкваш с вилица,прибавяш им средата на тиквичките,сирене натрошено,едно яйце,черен пипер,копър или магданоз (по избор) ,една или две филийки хляб напоен в мляко или вода и после изцедени(за да не се разводни много сместта).После гребваш и пържиш в силно нагорещено олио.

    И последна идейка.Съвсем леко бланшираш средата във врящя подсолена вода,после изцеждаш и приготвяш салата като добавиш сол,оцет,олио(зехтин)пресен лук нарязан на по-дълги ленти,маслинки обезкостени, нарязани и поръсваш с копър.
    Редактирано от fantaziq : 03.06.2009 в 18:07.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от anna77 Виж мнение
    Мили момичета,

    Моля ви, помагайте!

    Пълних тиквички като лодчици, но ми остана доста от сместа /вътрешността на тиквичките, ориз и кайма/! Нямам идея на какво да я сготвя още!

    Ако някой се сеща за нещо, пишете!

    Анчето
    Какво му се чудиш толкова-нарежи малко морковче,малко чушчица и няколко картофчета и ето ти една мусака

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Мале, момичета, както винаги сте жестоки с идеите си!!!

    Първоначално я замразих, но задължително ще пробвам идеите ви!

    Всички ми харесаха - мерси от сърце!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •