Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
Здравейте, момичета и тук-таме момчета.
Шия един малък гоблен на Дименшън и стигнах до бодове, които не съм шила досега. Уж си преведох указанията, но понеже не съм много на "ти" с английския, ще се радвам да ми кажете правилно ли съм разбрала как се шие това.
Бод "Кординг" - в моя случай примерно дебелата червена линия се прави като се вземат 2 конеца lt. gold и 2 gold metallic, които се усукват. После това усуканото, което вече е от 8 нишки(?) се води върху панамата, като се прикрепя с трета нишка, в случая 1 gold metallic.
Бод "Коучинг" - основната нишка се води върху панамата, като се прикрепя към нея във всяка(?) дупка от друг конец?
Качвам и указанията. Много моля, помогнете ми.
Превела си го съвсем правилно Специално погледнах дали наистина очакваното от твоя пример е 8 нишки и мисля че е така.
Освен това в обясненията забелязах че на някои места се изисква couching с 1 нишка, което за мен си е прекалено усилие и мисля че може да бъде заменено съвсем успешно с back stitch което е контурен бод и е доста по-лесно
А за втората ти питанка, не е казано да е във всяка дупка. Само има предупреждение разстоянието между две закрепвания да не е много голямо, така че на око, мисля че през две е добре.