Страница 46 от 54 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследенПоследен
Показване на 676 до 690 от 805
  1. #676

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimeto83 Виж мнение
    Здравейте,

    Благодарение на Вас и аз започнах "Раждането на реката", но се натъкнах на малък проблем. В магазина продавачката ме убеждава че номер 731 и 732 вече са само един цвят. И действително на чилето пише 732 ( 731). А в гоблена ги има и двата номера с различни знаци. Наистина изглеждат почти еднакви. Но дали ще се получи желания ефект ако използвам само този цвят и за двата знака?
    Давай смело,това често се използва от различните дизайнери на гоблени - от Златно руно,Дименшен и др.

  2. #677

    Подразбиране Коне в галоп

    Здравейте момичета,
    ще съм благодарна ако ми помогнете с този гоблен.
    В оригинала конците са Janome ,но в ДМЦ - има номер на конец с три знака, а тези знаци на схемата са един до друг.Няма указание за различни бодове .Надявам се да ми помогнете да разбера легендата ми грешна ли е .гоблени 097.jpg

  3. #678

    Подразбиране

    Ако използваш пренабор,възможно е да срещаш трудности.Обикновено рускините прилагат Janome при пренабиране на румънските гоблени.
    Ако разполагаш с xsd файла,направи копие и експериментирай с копието за цветовете.Аз поне така правя.А предимно шия само от пренабори,но след като аз си ги "пипна" допълнително.

    Намерих в архивите си конете.Ето как изглежда вируално готовия гоблен с ДМЦ.

    Прилагам ти и експорт в пдф с пригоден разход на конците в цели чилета,пригоден за нашата разграфена панама.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от tdm13 : 10.11.2013 в 19:53.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #679

    Подразбиране

    Понеже не ми се дава възможност за повече прикачени файлове в предишния пост,тук ти прикачвам и пдф експорта.

    Надявам се да съм била от полза.
    http://yadi.sk/d/ZUZjJjBkCTa9D

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #680

    Подразбиране

    Благодаря!Интересното е че и моята и твоята легенда са правени от рускиня-leyla14, но са съвсем различни номерата на конците.
    Явно ще трябва и аз да ги "пипна" пък ще видим какво ще излезе накрая.

  6. #681

    Подразбиране

    Здравейте,

    Някой шил ли е този гоблен.img01.jpg В схемата има два еднакви знака в едно квадратче. Едното в единия ъгъл другото в другия. Някой може ли да каже как се шие това?. Уточнявам че знаците са еднакви и в ключа пише че са полукръстче. (Да уточня свалих си гобленчето от групата във ФБ )

  7. #682

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimeto83 Виж мнение
    Здравейте,

    Някой шил ли е този гоблен.img01.jpg В схемата има два еднакви знака в едно квадратче. Едното в единия ъгъл другото в другия. Някой може ли да каже как се шие това?. Уточнявам че знаците са еднакви и в ключа пише че са полукръстче. (Да уточня свалих си гобленчето от групата във ФБ )
    Предполагам шиеш на 14-ти каунт. Следиш по схемата точно къде ти е даден символа и бодваш в посоченият ъгъл, но не правиш целия диагонал, а цепиш панамата в центъра, после със другото пак така.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #683

    Подразбиране

    Привет!Някой може ли да ми каже как се казва този гоблен и дали има схема?Благодаря предварително!
    Снимки0097.jpg

  9. #684

    Подразбиране

    Ами то пише долу-Слънчева милувка ,и размери и т.н. Явно ,че е гоблен.

  10. #685

    Подразбиране

    Здравейте, не съм запозната с гоблените на фирма Леврон и искам да попитам дали гобленът "Тъгата на Зина" (http://gobelins.dir.bg/_wm/gallery/i...8d813b6bf255ab) е действително модел на Леврон или оригиналът е на друга фирма? Тъй като масово всякакви фирми, списания и други правят копия на оригинални гоблени и в крайна сметка оригиналът е неузнаваем. Благодаря ви за отговора предварително. Поздрави!

  11. #686

    Подразбиране

    Аз по-скоро мисля, че различни фирми разработват гоблени по една и съща картина, а не че си крадат схемите. Мисля, че на Леврон гоблените са си техни разработки, но по-добре и друг да се изкаже.

  12. #687

    Подразбиране

    Аз лично съм се уверила в коректността и професионализма на г-жа Мария Тодорова от" Леврон".Това което показвате е точно разработка на Леврон.В менюто от ляво може да видите как изглежда ушития гоблен.Ако има друга разработка на тази картина на друга фирма,може би ще изглежда по друг начин.Гоблените на Леврон са обикновено с много на брой цветове (45 до 65) и изглеждат точно както на скрина.

  13. #688

    Подразбиране

    Здравейте, за първи път шия този тип Making_Love.jpg . Имам въпрос, на схемата е показано, че на мястото на 1Х, трябва да шия 2 конеца Making_Love_1.jpg, та как?

  14. #689

    Подразбиране

    На същата страница, пост 682, did_tag е отговорила на същия въпрос. Дала е и схема. Ако не ти е ясно - питай пак.

  15. #690

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от nasysy Виж мнение
    На същата страница, пост 682, did_tag е отговорила на същия въпрос. Дала е и схема. Ако не ти е ясно - питай пак.
    Благодаря

Страница 46 от 54 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •