Страница 10 от 54 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследенПоследен
Показване на 136 до 150 от 805
  1. #136

    Подразбиране

    Здравейте всички! Искам да направя ето това гобленче, но имам 1 проблем. Ще го шия с DMC конци, а като превърна Anchor в DMC, излиза, че подковата е жълта. Моля за съвет, какъв цвят да избера за нея. http://i057.radikal.ru/1105/f1/7568c15b9334.jpg

  2. #137

    Подразбиране

    Ami naprimer kafqvo 400 ili 801 DMC


  3. #138

    Подразбиране

    Ако става въпрос за Анхор 300-в две таблици погледнах,и в двете го конвертират в ДМЦ 745
    rusinova@mail.bg

  4. #139

    Подразбиране

    Zafira миналата есен ших това гобленче за подарък и моята подкова след конвертирането се получи жълта. Ето го и резултата:http://www.goblenite.org/attachment....5&d=1288615260

  5. #140

    Подразбиране

    Zafira избери си кафяв цвят, какъвто ти хареса. Аз преди две години го ших - изобщо не съм гледала легендата. Важното е така да си подбереш цветовете, че да си ходят.Ето виж моят вариант - действай смело по усет.


  6. #141

    Подразбиране

    В Анхора е златисто жълто и отговаря на Дмц 677 или 745. Това ,че картинката е кафява ,то е за да се отличават цветовете ,а не как ще изглежда цветовото решение. Дано съм помогнала.

  7. #142

    Подразбиране

    Момичета, благодаря ви за съветите. Май трябва малко по-смело да се действа при подбора на цветове. Ама аз каквато съм си изпълнителна, исках по легендата да карам. Ще извадя наличните зелени, кафяви и жълти и ще реша какво да ползвам. И дано се получи нещо приемливо като за първа импровизация. Като се замисля, подковата и в жълто, и в кафяво изглежда добре...

  8. #143

    Подразбиране

    Здравейте, регистрирана съм от скоро. Много ми харесва сайта. Искам и аз да попитам за една схема. Търся схемата на гоблен"Малката дама", публикуван в списание "Галерия бродерия", бр.Октомври 2008г. На Милена Стил е гоблена. Този брой го нямам. Звънях в редакцията и във фирмата, но нямат списанието и не могат да ми изпратят схемата. Ако някой я има, ще бъда много благодарна ако ми я изпрати на rada_sb@abv.bg или я публикува тук. Гоблена на снимка много ми харесва. Дано и схемата е сполучлива. Благодаря предварително. Лек ден на всички!

  9. #144

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rada_sb Виж мнение
    Здравейте, регистрирана съм от скоро. Много ми харесва сайта. Искам и аз да попитам за една схема. Търся схемата на гоблен"Малката дама", публикуван в списание "Галерия бродерия", бр.Октомври 2008г. На Милена Стил е гоблена. Този брой го нямам. Звънях в редакцията и във фирмата, но нямат списанието и не могат да ми изпратят схемата. Ако някой я има, ще бъда много благодарна ако ми я изпрати на rada_sb@abv.bg или я публикува тук. Гоблена на снимка много ми харесва. Дано и схемата е сполучлива. Благодаря предварително. Лек ден на всички!
    Ето темата за търсене. Прочети внимателно първи пост!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=9177&page=6

  10. #145

    Подразбиране

    Здравейте момичета, новичка съм още, та искам да помоля за помощ. Много ми хареса гобленът Трявна от новия брой на Галерия бродерия, чаках цял месец с нетърпение да излезе схемата и да започвам да шия, но хоп- изненада. Гобленът е 1:4, а на мен ми се струва, че 1:4 стават по-насечени и груби от 1:1, до сега съм шила все 1:1 по тази причина, мисля че се получава по-фино....та искам да питам дали е така или аз така си мисля само и ако примерно искам да го ушия 1:1 какво ще се получи и колко по-малък ще стане на размер( този пише, че е 60х40 см). С две думи моля за съвет. Търсих го в нета, но не намирам снимка да приложа, за да видите точно за кой става въпрос...

    Благодаря предварително и хубав ден
    g_sn@abv.bg

  11. #146

    Подразбиране

    Galena, и моето мнение е, че 1:1 става много по-добре. 1:4 стои на "пиксели". В случая с гоблена, който си харесала и като размер ще е добре - 30/20 см.

  12. #147

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Galena, и моето мнение е, че 1:1 става много по-добре. 1:4 стои на "пиксели". В случая с гоблена, който си харесала и като размер ще е добре - 30/20 см.

    Да, точната думичка е пиксели, за това избягвам да шия 1:4....но все пак исках мнение на специалисти, понеже аз се занимавам много от скоро с гоблени, благодаря ти за мнението
    g_sn@abv.bg

  13. #148

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Galena Виж мнение
    Здравейте момичета, новичка съм още, та искам да помоля за помощ. Много ми хареса гобленът Трявна от новия брой на Галерия бродерия, чаках цял месец с нетърпение да излезе схемата и да започвам да шия, но хоп- изненада.
    Благодаря предварително и хубав ден
    За кой брой на ГБ става въпрос? В този от 05,2011 г има гоблен Етъра, а не Трявна.
    Нещо Милена стил се "отвързапа" на българска тематика - село Лещен (мен много ми хареса), сега Етъра, като гледам в другия брой ще има Балчик, сякаш и миналия брой имаш пак нещо българско. Сега не мога да си спомня.

  14. #149

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ba4iiska Виж мнение
    За кой брой на ГБ става въпрос? В този от 05,2011 г има гоблен Етъра, а не Трявна.
    Нещо Милена стил се "отвързапа" на българска тематика - село Лещен (мен много ми хареса), сега Етъра, като гледам в другия брой ще има Балчик, сякаш и миналия брой имаш пак нещо българско. Сега не мога да си спомня.

    Извинявам се, Етъра е, този от 05,2011( днешния) Мисля и умувам, 1:4 ще е грубо....а 1:1 май е по-добрият вариант, макар и по- малко на размер...
    Редактирано от Galena : 03.05.2011 в 14:15.
    g_sn@abv.bg

  15. #150

    Подразбиране

    Реклама:
    Копира Росица Бакалова.

Страница 10 от 54 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •