Страница 21 от 54 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследенПоследен
Показване на 301 до 315 от 805
  1. #301

    Подразбиране

    чакаме с нетърпение

  2. #302

    Подразбиране

    Здравейте момичета!От известно време си харесах гоблена -Индийска девойка.Вече имам и две схеми за него-благодаря на съфорумки за което.Имам и ключ но той е с ДМС конци.Обърнах го УЖ колкото можах в ариадна -оказа се че в нашия град няма от тях.Прочетох из форума и за конци -венус, а толкова искам да стане красив, чета че и ДМС са по-пастелни.Моля помогнете ушила съм 5 гоблена но все готови комплектовки , а това е първия, който ще комплектовам сама.

  3. #303

    Подразбиране

    искам да ушия пътят кън църквата имам два кюча в който има разлика,ако някои е шил били ми показал как изглежда и с какъв ключ е шит?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #304

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Zlateva13 Виж мнение
    Май по-скоро се чудиш как да си разграфиш панамата.
    Ако шиеш 1:4 разграфяването ще бъде 0, 10, 20, 30 ..../т.е 10 ушити знака от схемата ще бъдат едно квадратче от панамата/
    Ако шиеш 1:1 разграфяването ти ще бъде 0, 20, 40, 60.... / 20 знака от схемата ще бъдат едно квадратче от панамата/
    Надявам се да съм се изразила правилно и да си ме разбрала какво искам да ти кажа. Ако има въпроси пак питай. Понякога и аз доста се замислям когато се прехвърлям от 1:1 в 1:4 или обратно.
    Значи 4 квадрата от схемата, отговарят на 1 квадрат от панамата - нали така?

  5. #305

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galeks_22 Виж мнение
    Здравейте момичета!От известно време си харесах гоблена -Индийска девойка.Вече имам и две схеми за него-благодаря на съфорумки за което.Имам и ключ но той е с ДМС конци.Обърнах го УЖ колкото можах в ариадна -оказа се че в нашия град няма от тях.Прочетох из форума и за конци -венус, а толкова искам да стане красив, чета че и ДМС са по-пастелни.Моля помогнете ушила съм 5 гоблена но все готови комплектовки , а това е първия, който ще комплектовам сама.
    Малко късно виждам "питанката " ти, но ако още не си взела решение...
    Едно съм разбрала /от опит/,ако схемата е направена за дадена марка конци и ако нямаш ГОЛЯМ опит, по- добре не сменяй конците !
    Поръчай си от тук http://www.8888bg.com/catalog.php?cid=96 конци и ще останеш доволна!

  6. #306

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от doris Виж мнение
    Малко късно виждам "питанката " ти, но ако още не си взела решение...
    Едно съм разбрала /от опит/,ако схемата е направена за дадена марка конци и ако нямаш ГОЛЯМ опит, по- добре не сменяй конците !
    Поръчай си от тук http://www.8888bg.com/catalog.php?cid=96 конци и ще останеш доволна!
    Аз пък сега разбрах коя индийска девойка търси момичето от доста време и в доста теми... Препоръката ми е да си купи готов комплект с конци Ариадна за двайсетина лева, вместо да даде повече само за конци DMC.

  7. #307

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galeks_22 Виж мнение
    Здравейте момичета!От известно време си харесах гоблена -Индийска девойка.Вече имам и две схеми за него-благодаря на съфорумки за което.Имам и ключ но той е с ДМС конци.Обърнах го УЖ колкото можах в ариадна -оказа се че в нашия град няма от тях.Прочетох из форума и за конци -венус, а толкова искам да стане красив, чета че и ДМС са по-пастелни.Моля помогнете ушила съм 5 гоблена но все готови комплектовки , а това е първия, който ще комплектовам сама.
    http://shop.milenastyle.com/product_...oducts_id/2407
    Ето го най-лесният начин, щом искаш да го шиеш с ариадна, а и ключът, по-който си започнала да го шиеш, не ти харесва (както разбрах в темата за заявки).
    Виждала съм го ушит с ариадна и изглежда много добре.

  8. #308

    Подразбиране

    Да !Наистина това е най-лесния начин отиваш в магазина 27 лв и готово, а какво е ако си го набереш сама и естествено всички знаете по-надолу като цена пък и удоволствието ти да си твореца не само в шиенето. Въпроса е да направя точно конците.Прегледах списания -"Галерия Бродерия " в броя от май 2011 имаше снимка на гоблена дали е пуснат нв някое оттях. Ако е така това е най-лесния начин за точния ключ. Такъв хъс не съм имала , а сякаш се отчайвам.

  9. #309

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galeks_22 Виж мнение
    Да !Наистина това е най-лесния начин отиваш в магазина 27 лв и готово, а какво е ако си го набереш сама и естествено всички знаете по-надолу като цена пък и удоволствието ти да си твореца не само в шиенето. Въпроса е да направя точно конците.Прегледах списания -"Галерия Бродерия " в броя от май 2011 имаше снимка на гоблена дали е пуснат нв някое оттях. Ако е така това е най-лесния начин за точния ключ. Такъв хъс не съм имала , а сякаш се отчайвам.
    Това, което Милена продава като комплекти, не се предлага в списанието, така че там няма да го намериш.
    Ако си го набрала сама и нямаш опит в набирането, по-добре не го ший.
    Ако си го получила пренабран с ключ в DMC, ший го с DMC. Конците Ариадна нямат богатата гама на DMC, особено ако шиеш лице.
    Конвертиране от DMC в Ариадна не знам как си правила, ама най-добре става като са чилетата пред теб и сравняваш, т.е. - хубаво ще е да си в магазин, където продават и двете марки конци.
    Направих си целия труд да издирвам коя индийска девойка шиеш, както и да пиша всичко това, само за да изпиташ удоволствие и от резултата, а не само от шиенето!
    Все пак това е само съвет и не си длъжна да се съобразиш с него!
    По-добре вкарай хъса в шиене на нещо, за което си сигурна, че ще се получи добре!

  10. #310

    Подразбиране

    Ако имаш ключ в ДМЦ,но не можеш да си ги позволиш,защо не пробваш с конци Rosace-те имат цялата цветова гама на ДМЦ,но чилето е 0,60 лв.Можеш да си ги поръчаш и по интернет
    rusinova@mail.bg

  11. #311

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepa Виж мнение
    искам да ушия пътят кън църквата имам два кюча в който има разлика,ако някои е шил били ми показал как изглежда и с какъв ключ е шит?
    На Джемма от Балчик е много хубав /поне на монитор/. Не мога да го намеря обаче.

  12. #312

    Smile

    Цитат Първоначално написано от Nana Виж мнение
    На Джемма от Балчик е много хубав /поне на монитор/. Не мога да го намеря обаче.

    Eто го:


  13. #313

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Eто го:

    Благодаря! Много ми харесва!
    Аз го шия от N-години с български конци, но е грозен. Ползвам го като тренажор на волята.

  14. #314

    Подразбиране

    Момичета имам питане, ако не е за тук моля да ме извините, но не ми се отваря специално тема за това. Имаше един лесен начин за изчисляване на панамата, и го бяхме писали някъде, но не мога да го намеря. Моля ви припомнете ми как беше. Нещо се умножаваше по каунта май...

  15. #315

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Freeky Виж мнение
    Момичета имам питане, ако не е за тук моля да ме извините, но не ми се отваря специално тема за това. Имаше един лесен начин за изчисляване на панамата, и го бяхме писали някъде, но не мога да го намеря. Моля ви припомнете ми как беше. Нещо се умножаваше по каунта май...
    Заповядай:http://www.stezhok.com/index.php?show_aux_page=5
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

Страница 21 от 54 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •