Страница 33 от 54 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследенПоследен
Показване на 481 до 495 от 805
  1. #481

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mina Виж мнение
    Много моля,който е шил този гоблен на Риолис да ми помогне!Следвам указанията и шия кръстче с две нишки.Става обаче доста грубо.Още съм в началото и не мога разбера дали ще стане добре?
    във фейсбук в грепата на бургас вчера го показа Кичка ушит и рамкиран много добре изглеждаше ето линк http://www.facebook.com/groups/17137...type=1&theater

  2. #482

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mina Виж мнение
    Много моля,който е шил този гоблен на Риолис да ми помогне!Следвам указанията и шия кръстче с две нишки.Става обаче доста грубо.Още съм в началото и не мога разбера дали ще стане добре?
    А на каква панама го шиеш? Ако е на българска разграфена,при всички случаи ще е грубо-На кръстче с две нишки трябва да е най-много на 18 каунта/или 16 и 14/,на по-ситна става грубо.
    rusinova@mail.bg

  3. #483

    Подразбиране

    Оригинална комплектовка е.Панамата е 16 каунт.

  4. #484

    Подразбиране

    разбрах че нямаш достъп до сайта който ти посочих затова качвам тук снимката
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #485

    Подразбиране

    Ами щом е оригинална комплектовка-ший по указанията.Би трябвало да се получи
    rusinova@mail.bg

  6. #486

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mina Виж мнение
    Много моля,който е шил този гоблен на Риолис да ми помогне!Следвам указанията и шия кръстче с две нишки.Става обаче доста грубо.Още съм в началото и не мога разбера дали ще стане добре?
    Аз го ших оригинал ,даже и трите от серията ги имам ,ушила съм и ликьора, а мартинито е почнато.Та ший смело и аз бях доста скептично настроена в началото ,никога не съм използвала вълнени конци и панамата една такава -рехава.......но крайния резултат е перфектен!На места има и един кат ,ще ти прозира, но се търси ефект, така, че и това да не те озадачава.Сам за ламето да ти кажа -когато е дадено да се шие кръстче или полукръстче , се използва цялата нишка, която е от три ката .А когато ще правиш контур, нишката се дели на три и се използва само единия кат.Доста тънко е, но така го дават.Даже съм се ровила в един сайт на рускините в етапи да ги гледам точно тези трите натюрморта,за да не объркам нещо.Дано обясних добре ,ако имаш въпроси -питай!Ето го и моя ,само за справка го показвам.Доста дълго стана май
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #487

    Подразбиране

    Благодаря ви !Успокоих се.В първия момент ме притесниха кръстчетата с две нишки-става натрупано.Ще следвам указанията и ще ушия и трите....

  8. #488

    Подразбиране Пълнолуние - Риолис

    Здравейте момичета,

    тъкмо събрах всичко необходимо за пумата на Риолис и намерих поне 3 различни ключа за нея Сега съм в , кой е най-близо до оригинала и коя схема да избера...

    Основните разлика, които открих:

    ДМЦ 413 или 3799?
    ДМЦ 772 само с 2 нишки или и с 1 нишка?
    Полукръстчета и с черен цвят (ДМЦ 310)?

    Ще се радвам да споделите, по кой ключ е ушита вашата пума
    desertrosean@yahoo.com
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

  9. #489

    Подразбиране

    Момичета, дъщеричката ми пак прояви интерес към шиенето на гоблени. Довършва си Фарчето, после ще шие едно Ангелче,което аз си бях купила.
    Много ми се искаше сама да си хареса гоблен, на нея да си й хареса, за да го шие с желание.
    Днес посетихме Мистър Гоблен, за да разгледа каталога. Тя си хареса "Морската фея" на Милена стил. На мен ми се струваше,че съм го виждала и при др.фирма,оказах се права- на Гобленсет е гобленът..Сега се чудим кой от двата варианта ще е по-сполучлив. При Милена стил лицето на девойката ми стои едно "дървено"... И още нещо- ако се спра на румънската фирма- дали да поръчам оригинал на Гобленсет ( те изпълняват ли поръчки до България) или да моля за схемата в безплатните..
    Който го е виждал ушит или е шил един от двата варианта да дава съвети.
    Да отбележа,че дъщеря ми е на 14 години.Мисля си,че ще й е по-приятно да шие готова комплектовка,да си отвори кутията, знаете каква тръпка е в началото...
    Милена стил:



    Гобленсет:

    Редактирано от leti_at : 04.09.2012 в 15:35.

  10. #490

    Подразбиране

    Лети,аз ших пренабор на "О,Йерусалим"на Гобленсет ,схемата бе от тук и мога да ти кажа,че се получи невероятно! Ако искаш ми влез в темата и погледни-само че те са 1:1
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  11. #491

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от desertrosean Виж мнение
    Здравейте момичета,

    тъкмо събрах всичко необходимо за пумата на Риолис и намерих поне 3 различни ключа за нея Сега съм в , кой е най-близо до оригинала и коя схема да избера...

    Основните разлика, които открих:

    ДМЦ 413 или 3799?
    ДМЦ 772 само с 2 нишки или и с 1 нишка?
    Полукръстчета и с черен цвят (ДМЦ 310)?

    Ще се радвам да споделите, по кой ключ е ушита вашата пума
    Питай Marji.Тя я бродира съвсем скоро, няма у месец.А можеш да я погледнеш и в нейната тема
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  12. #492

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от desertrosean Виж мнение
    Здравейте момичета,

    тъкмо събрах всичко необходимо за пумата на Риолис и намерих поне 3 различни ключа за нея Сега съм в , кой е най-близо до оригинала и коя схема да избера...

    Основните разлика, които открих:

    ДМЦ 413 или 3799?
    ДМЦ 772 само с 2 нишки или и с 1 нишка?
    Полукръстчета и с черен цвят (ДМЦ 310)?

    Ще се радвам да споделите, по кой ключ е ушита вашата пума
    Ако искаш мога да ти изпратя оригиналната схема и пренабор в РМ. Доколкото си спомням няма черен конец, но може и да греша, аз я ших преди повече от година.

  13. #493

    Подразбиране

    И аз ших по оригиналната схема, ако искаш мога да ти я пратя. Можеш да видиш моята пума в темичката ми

  14. #494

    Подразбиране

    Момичета,доколкото прочетох,проблемът не е в схемата-дали е оригинална или пренабор, а в ключа.Ако имате номерата на конците,с които сте шили гоблена,може да покажете резултата и да дадете номерата
    rusinova@mail.bg

  15. #495

    Подразбиране

    Реклама:
    Някакви мнения по моето питане?

Страница 33 от 54 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •