Страница 34 от 54 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследенПоследен
Показване на 496 до 510 от 805
  1. #496

    Подразбиране

    Отговарям за пумата на Риолис: Проблемът е не само в ключа, но и в схемата, защото в оригинала единия цвят се шие с 1 нишка, а в пренабора - с 2. Аз препоръчвам оригиналната схема, по която ших моето Пълнолуние. Използвала съм и дадения към нея ключ във варианта ДМС, като само единия от конците замених с Анхор. Ето ключа, който ползвах:

    А тук е резултата - ушитото от мен Пълнолуние:
    http://marji.snimka.bg/tapestries/mo...9.28095309.big

  2. #497

    Подразбиране

    leti_at, определено варианта на Гобленсет е за предпочитане. Дори да не е готова комплектовка, мисля че можеш да намериш схемата в заявките и сама да го комплектоваш. Пък и ми се струва, че този вариант е по-лесен за шиене.

  3. #498

    Подразбиране

    Много благодаря момичета за бързите отзиви!
    Сверих с ключа, който Marji e пуснала - улучила съм поне точните цветове .

    Още веднъж благодаря!
    desertrosean@yahoo.com
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

  4. #499

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    leti_at, определено варианта на Гобленсет е за предпочитане. Дори да не е готова комплектовка, мисля че можеш да намериш схемата в заявките и сама да го комплектоваш. Пък и ми се струва, че този вариант е по-лесен за шиене.
    Марджи, благодаря много. Минах на този вариант-даже вече ми пратиха схемата..

  5. #500

    Подразбиране

    Здравейте, бих искала да попитам дали някой е шил този гоблен, защото ми трябва ключа за конците /ушит с конци ДМЦ/. Много ще се радвам, ако някой откликне. Предварително благодаря!
    radoslava.dobreva@yahoo.com
    Редактирано от wildcatlady : 08.11.2012 в 08:12.

  6. #501

    Подразбиране

    Привет, момичета и момчета,
    търся съвет от шилите Троянски манастир.


    В легендатата с цветовете има два знака с еднакви цветове


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  7. #502

    Подразбиране

    Здравейте,

    Запалих се по гоблените на черна панама и сега съм решила да ушия "Пълнолуние" и белите гълъби. Питането ми е може ли да ги направя на каунт 16 или е по добре както си е в оригинал на каунт 14 ?
    Редактирано от mimeto83 : 21.11.2012 в 14:28.

  8. #503

    Подразбиране

    Аз бих ги ушила на 16-ти също. По принцип рядко шия на 14-ти- предпочитам 16 или 18- ще стане по-детайлно и по-нежно съответно. Е, размера е малко по-малкък, така че сама си реши...

  9. #504

    Подразбиране

    16-ти е дъбър вариант,а 18 малко по-трудничко се работи-ситничко.Успех в избора.

  10. #505

    Подразбиране

    Благодаря Ви за бързите реакции. Ще ги започна на 16-ти каунт.

  11. #506

    Подразбиране

    Здравейте, бих искала да Ви питам дали някоя от Вас е шила гоблени от "Гобленко" и по конкретно гоблен "Богородица и Исус". Ако някой го има този гоблен моля за мнение и ако е възможно да ми прати схемата и легендата.
    Благодаря Ви предварително!
    v_e_n_e_t_a_1987@abv.bg

  12. #507

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    За схемите и ключа: аз например гоблените,които не съм ги виждала нямам претенции за ключа,дори си ги събирам и от моите(които ги имам).И на края резултатът е хубав. "Коне на водопой" с ДМЦ конци не става така хубав,както с Ариарна.Но това е мое мнениеУспех!!!

  13. #508

    Подразбиране

    Родич,здравей! От колко части е схемата? При моя позната беше по такъв начин. В две от частите знака беше различен но цвета един и същ със знака от другата част на схемата.Дано да съм ти била полезна.Дора.

  14. #509

    Подразбиране

    Здравейте, момичета!Скоро видях гоблена "Дамата с розите" и толкова много ми хареса, че обърнах нета да разбера на кого е, но без успех.Някой може ли да ми каже къде мога да намеря комплектовко на този гоблен или схемата му с необходимите конци.Ето това е гобленаhttp://vesi1967.snimka.bg/tapestries...39110.25779752

  15. #510

    Подразбиране

    Реклама:
    Момичета моля ви кажете къде във форума имаше написани каунтите на панамите или на един см колко бода бяха
    обърнах да търся но нищо не открих
    djina59@abv.bg

    Тук срещнах приятели за които съм мечтала,
    но срещнах и такива за които живота бих си дала.


Страница 34 от 54 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •