Страница 37 от 54 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследенПоследен
Показване на 541 до 555 от 805
  1. #541

    Подразбиране

    здравейте искам да попитам нещо за Момичето с коня на Ланарте( ако някой го е шил, аз съм си го комплектовала, не е оригинален) - по схемата не ми е ясно, четох, търсих и пак не разбрах- има квадратчета с по 4 еднакви символа в него (знака е като мартеничка), това ме обърква и ме кара да си мисля че гоблена се шие с кръстат бод, само че бода обхваща 4 квадратчета на панамата, а панамата трябва да е ситна.Така ли е?Досега не съм шила и 3/4 кръстче, гледах линковете, които са изложени във форума, но пак не ми се връзва,ако може малко по подробно да ми се обясни, специално за моя гоблен

  2. #542

    Подразбиране

    Не съм от най-компетентните, но някъде в схемата, обикновено там, където са номерата на конците и знаците, трябва да е даден и номерът на панамата. Ако е 28 каунт, където кръстчетата се шият през дупка, нормално е да има четвъртинки бодове!
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  3. #543

    Smile

    Гоблените на Ланарте обикновено са на 27 каунт панама точно заради четвъртинки, половинки или с детайл. Ако си си приготвила 14 каунт също става, но ще цепиш панамата............

  4. #544

    Подразбиране

    В "Момичето с коня "на Ланарте няма 3/4 кръстче,има полукръст ,кръст и контур ,и един особен вид мартеница /долната част на крестчето се ушива с един цвят,а горната с друг/.В интернет има и подобна схема на друга фирма,да не би да имаш нея?Оргиналната панама е 27 каунт и се шие през дупчица.

  5. #545

    Подразбиране

    Здравейте момичета,честит празник.Имам нужда от съвет.Смятам да шия един от гоблените по картина на Хейгл- Гърция.Та питането ми е на какъв каунт панама е най-добре да се шие,защото ми се струва че на 14 каунт става доста голям чаршаф.

  6. #546

    Подразбиране

    Аз ги ших на 14 !Не стават толкова големи!Добре изглеждат според мен!

  7. #547

    Подразбиране

    Дизайнерът правилно е преценил, че най-добре става на 14 каунт и моята Гърция е на такава панама. Зависи от гледната точка, но за мен размерът на такъв каунт изобщо не е голям.

  8. #548

    Smile

    Благодаря ви момичета.

  9. #549

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от walentiina Виж мнение
    В "Момичето с коня "на Ланарте няма 3/4 кръстче,има полукръст ,кръст и контур ,и един особен вид мартеница /долната част на крестчето се ушива с един цвят,а горната с друг/.В интернет има и подобна схема на друга фирма,да не би да имаш нея?Оргиналната панама е 27 каунт и се шие през дупчица.
    ами моята е 14 каунт май , и затова не ми беше ясно, да значи трябва да е 27 каунт и да се шие през дупка, а мартеничката с два цвята, но как с два, в смисъм как да разпределя цветовете, може по два начина, не знам как да го направя, например както има 4 знака в едно квадратче- горните два или един горен и един долен с еднакъв цвят, тогава кръстчетата ще изглеждат различно, дали ме разбрахте?

  10. #550

    Подразбиране

    Аз точно затова мисля ,че имаш другата схема ,а не на Ланарте.В оргиналния вариант ключа и схемата са много ясни .За мартеничката е обяснено с кой цвят се шие отдолу и с кой отгоре,а самият гоблен се шие само с една нишка.За един цвят в ключа има два знака единствено ,когато с него се шие един път кръстче и един път полукръст.Доколкото си спомням в другата схема има и 3/4 кръстчета,но не и в оргинала на Ланарте.

  11. #551

    Подразбиране

    bubole4o ,извинявам се ,може и да съм те подвела.Сега погледнах и видях,че Ланарте имат и "Девойката с коня " ,и този който аз съм шила "Spring ride"/който също изобразва девойка с кон/.Аз през цялото време обяснявам за втория ,а ти явно имаш впредвид първия .

  12. #552

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от walentiina Виж мнение
    Аз точно затова мисля ,че имаш другата схема ,а не на Ланарте.В оргиналния вариант ключа и схемата са много ясни .За мартеничката е обяснено с кой цвят се шие отдолу и с кой отгоре,а самият гоблен се шие само с една нишка.За един цвят в ключа има два знака единствено ,когато с него се шие един път кръстче и един път полукръст.Доколкото си спомням в другата схема има и 3/4 кръстчета,но не и в оргинала на Ланарте.
    значи, в схемата няма 3/4 кръстче, а само кръст и полукръст- и има знак който отгваря на два цвята( както каза ти)- това е в табличката на полукръстчетата, и тук не ми става ясно, кажи аджеба как да се ушие това- пак да кажа- при полукръсчетата има знак който се шие с 2 цвята, според мен трябва да сложа една нишка от единия и една от другия, и да шия полукръст през дупчица

  13. #553

  14. #554

    Подразбиране

    Снимах оргиналния ключ,в края с червено са отбелязани и двата знака за мартеницата.Уточнявам,че това е ключа на "Spring ride".Конците са разположени на органайзер и там където няма достатъчно място са поставени в две отделни дупки /както тук са 13 и 34/.Това е един и същ номер конец ,просто той е в голямо количество и е сложен под два номера.Да не би това да те обърква?

  15. #555

    Подразбиране

    Реклама:
    пратих ти схемата,която имам на пощата да видищ, защото е друго)

Страница 37 от 54 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •