Страница 39 от 54 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследенПоследен
Показване на 571 до 585 от 805
  1. #571

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Simpatikonia Виж мнение
    Здравейте!

    Голяма почитателка съм на гоблените по картини на Владимир Димитров - Майстора. В момента шия "Момиче сред ябълки". Решила съм следващият ми гоблен да бъде пак по картина на Майстора - "Жътварки" или "Момиче от Калотинци"("Момиче от Кюстендилско").

    Ако някой от вас е шил тези гоблени, нека ми препоръча разработката на коя фирма да предпочета. Колкото и да съм невежа, знам, че е от голямо значение не само качеството на конците, но и палитрата от цветове, които са подбрани. Бих искала да се насоча към най-доброто цветово съчетание.

    И още един въпрос... Винаги съм предпочитала да си купя готово комплектовани за шиене гоблени. Вие как предпочитате - да си ги комплектовате сами или да ги купите готово комплектовани? И какво е предимството на всеки един от вариантите?


    Надявам се, ако някой има опит в комплектоването на "Жътварки" и "Момиче от Калотинци" да сподели. Може пък да се пробвам да си ги комплектовам сама.
    Аз уших "По жътва" и "Момиче сред ябълки" на Милена Стил и горчиво съжалявам.Добре,че ги направих 1:1,та да не ме яд за материалите поне.Разочарована съм от подбора на цветовете.Когато шиех тези гоблени още не бях наясно с пренаборите и гобленовата програма.
    Предпочитам сама да си направя комплекта,като използвам пренабор на оригиналната схема.По принцип отдавна не използвам готови комплектовки.Правя си пренабор,променям според мен неудачните цветове и когато комплектовам,в магазина допълнително проверявам дали избора ми е удачен.
    Но това е моя гледна точка.Изчакайй да прочетеш и други мнения и реши кое е най-удачно за теб.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #572

    Подразбиране

    Моето "Момиче сред ябълки" е на "Български гоблен" - Росица Бакалова. Цветовете са ярки, но ми харесва как са подбрани. По принцип Майсторът рисува ярко и по специфичен начин.

    А иначе гобленът ми е подарък, не съм го избирала аз. Но като ви чета се заричам, че ако трябва аз да си купувам гоблен, задълъжително да проверявам да е някоя добра комплектовка.

  3. #573

    Подразбиране

    Уших "Момиче със слънчогледи" - на Милена стил от Галерия бродерия. Стана много хубав. Ушиха го още три гобленарки.Освен,че е добре комплектован, не е и труден. Опитайте, нямада съжалявате с този гоблен!

  4. #574

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от albenka Виж мнение
    Здравейте!Решила съм да си комплектовам тази мадама на Маиа http://media.snimka.bg/s1/1617/029478934.jpg?r=0 но съм в голямо чудене за панамата.От един сайт разбрах ,че е светло розова 16 каунт.Досега не мога да открия от къде да си купя такава и другия въпрос е дали правилно съм разбрала цвета? Благодаря предварително!
    Здравей Албенче ето от тук виж за панамаhttp://www.8888bg.com/thank-you.php?id=65

  5. #575

    Подразбиране

    Здравейте момичета, моля за съвет. Преди време бях започнала един гоблен, но се оказа, че съм сбъркала единия цвят, защото има много близки цветове и при това светли. Трябваше да го разшивам, нещо което много мразя, и го оставих. Сега си спомних и го разших, но съм забравила гергефа на него и когато го свалих има жълто очертание на панамата. Гергефът е дървен от немските, само такива използвам, друг път не са ми правили проблеми. Гобленът няма фон, ще си личи. Пробвах на едно малко местенце да го запера, но нищо не стана. Какво да правя?
    Редактирано от wylchin : 24.03.2013 в 11:27.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  6. #576

    Подразбиране Имам нужда от помощ :)

    Здравейте любители на гоблените. Шия гоблени от известно време, но все още се чувствам много зелена. Сега се опитвам да сглобя един гоблен с динозаври - любими са на синът ми. Имам снимка, схема и цветове. Проблемът е че имам имената на цветовете на конците само на руски. Някой ще може ли да ми помогне да подбера конци от гамата на DMC . Ще пусна направо сайта, в който намерих информацията, защото не успявам да кача само снимка.

    http://www.liveinternet.ru/journalsh...o=prev&categ=0

    Благодаря ви предварително

  7. #577

    Подразбиране

    По реда на знаците ,дано да ти помогна- сиво; св.сивозелено (като мъх);сивозелено;св.зелено;св.кафявозелено;т.кафяво зелено;св.масленозелено(олив) ;масленозелено;ярко зелено;зелено;т. зелено; златистожълто;пясъчно;златисто кафяво; св.червенокафяво; т. кафяво; червенокафяво;т.червенокафяво;червено ;черно.

  8. #578

    Подразбиране :)

    dushkova, благодаря ти много за помощта

    А да попитам какво означават буквите в имената на цветовете, например vy lt moss green, какво е значението на буквите VY LT?

  9. #579

  10. #580

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от drmagi Виж мнение
    Very light- много светло

    Благодаря много

  11. #581

    Подразбиране >)

    Здравейте отново, аз подбрах цветове за гоблена си и имам една огромна молба. Ще може ли да ми кажете дали правилно съм избрала цветовете, гледах ги само в интернет, а и трябва да ги поръчам по интернет, така че няма да мога да ги видя на живо предварително. Конците са DMC. И ако смятате, че някой цвят не е правилен да ме коригирате. Много ви благодаря за помощта
    Слагам файла като прикачен файл.
    МНОГО, МНОГО БЛАГОДАРЯ, и се извинявам за това че отнемам от времето ви
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #582

    Подразбиране

    Подборът си е твой.Зависи кой цвят къде се използва,дали е в тялото на животните или около тях.Някои цветове трябва да са в контраст в сравнение с други.Огледах според имената им и виждам ,че червенокафявото си го сложила към виненото червено-вм.316 бих сложила 3727;вм.815-316; вм.814-315;пясъчното го виждам 677,зл.жълто3822 или727.Нека и другите момичета да си кажат мнението.Някои цветове може да си ги имаш и да си ги ползваш ,така ,че не налагам мнението си. Успех!

  13. #583

    Подразбиране

    dushkova, благодаря ти много за съветите. Да, имаш право за промените. Благодаря, за това исках да се консултирам с вас, по-опитните, защото цветът едно се вижда в интернет съвсем друго е наживо. Благодаря.

  14. #584

    Подразбиране

    http://www.chcrossstitch.com/forum.p...hlight=BUCILLA
    Здравейте имам тази схема,но не са ми ясни конците. Не пише каква марка са.Има номер като 2001-negro i др.

  15. #585

    Подразбиране

    Реклама:
    BUCILLA имат собствени конци, ако не греша.

    http://www.cyberstitchers.com/stitch...ion_calculator

    виж тук
    Редактирано от cvetomilka.1 : 26.03.2013 в 18:37.

Страница 39 от 54 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •