Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследенПоследен
Показване на 586 до 600 от 805
  1. #586

    Подразбиране

    Здравейте някой би ли погледнал как се щие тази схема.Дадена е само панама аида 14 и предполагам на кръстче,но има едни знаци по диагонал 2 различни.Дали не е с 1 дълга през цялата дължина и от средата към ъгълчето.


    http://liliaaa.snimka.bg/animals/serval.741356

  2. #587

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nikola Виж мнение
    Здравейте някой би ли погледнал как се щие тази схема.Дадена е само панама аида 14 и предполагам на кръстче,но има едни знаци по диагонал 2 различни.Дали не е с 1 дълга през цялата дължина и от средата към ъгълчето.


    http://liliaaa.snimka.bg/animals/serval.741356
    Това са четвъртинки кръстчета.
    http://www.yarntree.com/040halfstitch.htm
    http://stitchaholik.narod.ru/stejki.htm

  3. #588

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Здравейте.Аз искам да започна гоблена Африканката 1/1 но ми изпратиха схема за 1/4 и не знам какво да правя1/4 ще ме затрудни и то доста.Дайте съвет как да го шия Гобленът е от четири части.
    Редактирано от dori4a : 28.03.2013 в 23:14.

  4. #589

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Здравейте.Аз искам да започна гоблена Африканката 1/1 но ми изпратиха схема за 1/4 и не знам какво да правя1/4 ще ме затрудни и то доста.Дайте съвет как да го шия
    Какво значи схема 1:4- един знак от схемата отговаря на 4 бодчета от панамата, т.е. ако искаш да е 1:1 един знак от схемата отговаря на 1 бодче от панамата.

  5. #590

    Подразбиране

    Между другото, за кой гоблен става въпрос? Африканки много...

  6. #591

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    В моят албум я има в процес на шиене.С гръб върви към залеза. За 1/1 в един квадрат от панамата има 20 бода,а 1/4 са 10 това е проблема.но ще я шия по схема 1/4

  7. #592

    Подразбиране

    Няма проблем да я шиеш и 1:1-4 квадратчета от схемата ще се вместват в 1 квадратче от панамата и съответно гобленът ще е два пъти по-малък.Друг е въпросът кой ти изпрати схемата и дали не е прогон,защото масово схемата на този гоблен не става за шиене
    rusinova@mail.bg

  8. #593

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Вече съм го започнала и ще го шия 1/4,ако не ми хареса няма да ушия другите части...

  9. #594

    Подразбиране

    знам че не е по темата и нека се изтрие поста ми , но реших да питам тук, защото винаги всички са любезни и се отзовават бързо на всичко. Накратко в заявките за месец март търсех арабското момиче, изпратиха ми схемата и вече стигнах до същината, комплектовах , принтирах и тукмо днес сядам да шия, отварям легендата и гледам схемата е разграфена в квадрати 5х5, аз много не съм веща в занаята, шила съм 1:1 и 1:4, където квадратите в схемата са съответно 10х10 за 1:4 или 20х20 за 1:1, а тези 5х5 как ли се шие, много мноля някой да ми разясни, имейла ми е :
    krasy.star@abv.bg

    Още веднъж се извинявам че поста ми не е по темата.

  10. #595

    Подразбиране бъдни вечер

    здравейте на всички
    имам нужда от помощ много харесах гоблена бъдни вечер една съфорумка беше така мила и ми го испрати мисля че е на гобленсет или егогоблен с конци дмц искам да попитам някой дали го е шил в схемата която ми е пратена има 3 знака които ги дават с един номер и има 1знак който са дадени 2номера та молбата ми е ако може някой да ми поясни
    благодаря предварително

  11. #596

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ilign Виж мнение
    знам че не е по темата и нека се изтрие поста ми , но реших да питам тук, защото винаги всички са любезни и се отзовават бързо на всичко. Накратко в заявките за месец март търсех арабското момиче, изпратиха ми схемата и вече стигнах до същината, комплектовах , принтирах и тукмо днес сядам да шия, отварям легендата и гледам схемата е разграфена в квадрати 5х5, аз много не съм веща в занаята, шила съм 1:1 и 1:4, където квадратите в схемата са съответно 10х10 за 1:4 или 20х20 за 1:1, а тези 5х5 как ли се шие, много мноля някой да ми разясни, имейла ми е :
    krasy.star@abv.bg

    Още веднъж се извинявам че поста ми не е по темата.
    Ako става дума за кръстчета, 4 квадратчета 5/5 са едно 10/10 от панамата. Не знам на каква панама ще шиеш, но можеш и нея да си разграфиш така, ако ще ти е по-лесно.

  12. #597

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от michoni76 Виж мнение
    здравейте на всички
    имам нужда от помощ много харесах гоблена бъдни вечер една съфорумка беше така мила и ми го испрати мисля че е на гобленсет или егогоблен с конци дмц искам да попитам някой дали го е шил в схемата която ми е пратена има 3 знака които ги дават с един номер и има 1знак който са дадени 2номера та молбата ми е ако може някой да ми поясни
    благодаря предварително
    Можеш ли да покажеш ключа, обикновено знак с 2 номера е мартеница, т.е. по една нишка от двата цвята, а тези знаци с един номер може да се шият с различен вид бод. Не съм шила гоблен на тези фирми, затова покажи все пак ключа.

  13. #598

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Каква марка конци се използват за гоблените на Дименсионс

  14. #599

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Каква марка конци се използват за гоблените на Дименсионс
    Използват собствени конци, тяхна си марка и със съответната номерация.

    Могат да се обърнат в ДМЦ по тази таблица http://www.cross-stitch-centre.co.uk...onversion.html

  15. #600

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Реклама:
    Благодаря за помоща

Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •