Страница 41 от 48 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследенПоследен
Показване на 601 до 615 от 805

Hybrid View

  1. #1

  2. #2

    Подразбиране

    Понеже не ми се дава възможност за повече прикачени файлове в предишния пост,тук ти прикачвам и пдф експорта.

    Надявам се да съм била от полза.
    http://yadi.sk/d/ZUZjJjBkCTa9D

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря!Интересното е че и моята и твоята легенда са правени от рускиня-leyla14, но са съвсем различни номерата на конците.
    Явно ще трябва и аз да ги "пипна" пък ще видим какво ще излезе накрая.

  4. #4

    Подразбиране

    Здравейте,

    Някой шил ли е този гоблен.img01.jpg В схемата има два еднакви знака в едно квадратче. Едното в единия ъгъл другото в другия. Някой може ли да каже как се шие това?. Уточнявам че знаците са еднакви и в ключа пише че са полукръстче. (Да уточня свалих си гобленчето от групата във ФБ )

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimeto83 Виж мнение
    Здравейте,

    Някой шил ли е този гоблен.img01.jpg В схемата има два еднакви знака в едно квадратче. Едното в единия ъгъл другото в другия. Някой може ли да каже как се шие това?. Уточнявам че знаците са еднакви и в ключа пише че са полукръстче. (Да уточня свалих си гобленчето от групата във ФБ )
    Предполагам шиеш на 14-ти каунт. Следиш по схемата точно къде ти е даден символа и бодваш в посоченият ъгъл, но не правиш целия диагонал, а цепиш панамата в центъра, после със другото пак така.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Привет!Някой може ли да ми каже как се казва този гоблен и дали има схема?Благодаря предварително!
    Снимки0097.jpg

  7. #7

    Подразбиране

    Ами то пише долу-Слънчева милувка ,и размери и т.н. Явно ,че е гоблен.

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте, не съм запозната с гоблените на фирма Леврон и искам да попитам дали гобленът "Тъгата на Зина" (http://gobelins.dir.bg/_wm/gallery/i...8d813b6bf255ab) е действително модел на Леврон или оригиналът е на друга фирма? Тъй като масово всякакви фирми, списания и други правят копия на оригинални гоблени и в крайна сметка оригиналът е неузнаваем. Благодаря ви за отговора предварително. Поздрави!

  9. #9

    Подразбиране

    Аз по-скоро мисля, че различни фирми разработват гоблени по една и съща картина, а не че си крадат схемите. Мисля, че на Леврон гоблените са си техни разработки, но по-добре и друг да се изкаже.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз лично съм се уверила в коректността и професионализма на г-жа Мария Тодорова от" Леврон".Това което показвате е точно разработка на Леврон.В менюто от ляво може да видите как изглежда ушития гоблен.Ако има друга разработка на тази картина на друга фирма,може би ще изглежда по друг начин.Гоблените на Леврон са обикновено с много на брой цветове (45 до 65) и изглеждат точно както на скрина.

  11. #11

    Подразбиране

    Здравейте, за първи път шия този тип Making_Love.jpg . Имам въпрос, на схемата е показано, че на мястото на 1Х, трябва да шия 2 конеца Making_Love_1.jpg, та как?

  12. #12

    Подразбиране

    На същата страница, пост 682, did_tag е отговорила на същия въпрос. Дала е и схема. Ако не ти е ясно - питай пак.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nasysy Виж мнение
    На същата страница, пост 682, did_tag е отговорила на същия въпрос. Дала е и схема. Ако не ти е ясно - питай пак.
    Благодаря

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте, страхотно е че има такава тема. Искам и аз да задам един въпрос, надявам се да е по темата. Много съм си харесала един триптих и го намерих комплектован, но фирмата продава комплектовките си в Продавалник, става въпрос за това: http://prodavalnik.com/goblenkafyavo...dmts-i36532425
    Гледам, че предлагат и други гоблени, пише че е от Казанлък. Та въпроса ми е дали някой е шил този гоблен или друга тяхна комплектовка, как са схемите и стигат ли конците. Абе ида не сте шили, кажете си мнението

  15. #15

    Подразбиране

    Точно 14-ка шие се във всяка нишка, но при половинките и т.н. панамата се цепи, я по удобно ще ти е на 28 каунт - шие се през нишка , когато има четвъртинки и половинки във всяка нишка и е по-лесно, поне за мен................


    Ето страницата на Херитаж, показано е ясно е точно:

    http://www.hcrafts.com/counted_cross..._tutorial.html

    Успех и да показваш............. И мен ме чака подобен модел, но от кръглите
    Редактирано от did_tag : 01.02.2014 в 08:06.

Страница 41 от 48 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •