Страница 47 от 48 ПърваПърва ... 3745464748 ПоследенПоследен
Показване на 691 до 705 от 805

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от shivo Виж мнение
    Здравейте, не знам дали тук е мястото да попитам...може ли някой да ми даде ключът към тази схема? Мноооого благодаря предварително Pileta.jpg
    Срещала съм само скан на конците като ключ.По него трябва да си напаснете цветовете.Друг вариант е да изчакате да се появи схема в ПМ т.е някой да направи пренабор.Тогава ще има ключ с номера ,но той ще е това,което пренабралият схемата смята за удачно.

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    1111111111111111111.jpg
    Здравейте,някой шил ли е това пано,искам да ушия само тази част с розата дали ще се получи добре ?

  4. #4

    Подразбиране

    Здравейте, започнах да шия нов гоблен, най-големият, който съм шила до сега - с 50 цвята и размер около 70/40, приготвих си всичко, сложих си панамата и конците в картонена кутия, но... всеки път като отворя и ме лъхва миризма на мухъл! Не мога да разбера от панамата или от конците е, купила съм ги от различни места, преди да го сложа в кутията (чисто нова) ги държах отделно в нови найлонови торбички, още от магазините. Изгладих панамата с ютия без пара, с идеята ако се развиват някакви плесени да се унищожат, видимо няма нищо, но миризмата си остава, какво да правя? Шия полека лека, но ме е страх да не вземат да се появят някакви мухъли в един момент, от друга страна имам голям мерак и не ми идва да захвърля всичко заради едната миризма. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Много ще се радвам да ме посъветвате.
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  5. #5

    Подразбиране

    Никога не ми се е случвало......Извадете всичко от кутията и я помиришете. Може от нея да е......Друго не се сещам

  6. #6

    Подразбиране

    Аз минавам конците през мокра кърпичка напоена с омекотител (за да вървят по лесно при шиене).
    И през цялото време докато шия, мирише приятно.
    Ако и това не помогне...
    А като се замисля,ако на мен ми се случи,може би ще рискувам и ще се опитам да изпера
    внимателно панамата предварително(а пък дори и да съм шила малко,пак бих рискувала).
    Но това бих направила аз-не че го препоръчвам.

  7. #7

    Подразбиране

    Сменете кутията. Опитайте с две кутии - в едната панамата, в другата - конците. После по метода на изключването - отделяйте цвят по цвят в отделни хартиени пликове - аз ползвам пощенски от сметките - и опитайте да видите от къде идва миризмата, след като ги разпределите на различни места- даже в различни стаи. Някъде бях чела, че се перат конците предварително. Това ми идва на прима виста като идея - не зная доколко е сполучливо, но все пак, ако го направите, какво губите?

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря за отговорите, ще пробвам както ме съветвате, но си мисля, че причината ако е в едно нещо, то всичко вече се е вмирисало и пак няма да разбера къде е източникът, освен ако не е кутията де.
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте! Искам да си ушия гоблен на Ланарте момиче с куче или велосипедисткии, но не мога да разбера точно как се шият.
    Бих се радвала някой ако ми помогне със схема и разяснение по нея. Благодаря ви предварително.
    Редактирано от nevmax : 14.04.2016 в 08:29.

  10. #10

    Подразбиране

    Ако сте решили гоблен на Ланарте да ви е първи , първо опитайте как се шие кръстче с нещо по-малко, а след това започнете с него. По принцип гоблените на Ланарте се започват от средата и в някои случаи тя е строго фиксирана.Следва се схемата и легендата , където са показани знаците и с какъв бод се шие- кръстче 2 нишки ,1 нишка , контур и др. зависи от гоблена.В инструкцията също е показано как се изпълняват съответните бодове. Дано съм била полезна .Успех!

  11. #11

    Подразбиране


    Здравейте и от мен момичета, имам доста сериозен проблем с комплектовката на един от самоделните си гоблени. Имам ключ и няколко листа от схемата на чакан от доста време подарък. Гоблена с който срещам сериозни затруднения се казва Небесни посланници и представлява петтих със седем калинки и маргарити на син фон. Имам няколко ключа и липсващи схеми.

  12. #12

    Подразбиране

    Здравейте! Моя проблем е със схемата на гоблени ми " Мадона Тусет" . Имам го купен комплект от много години и най-накрая се заех с шиенето му. Но, схемата е отпечатана от двете страни и стигайки до фона идва и проблема. Първо знаците са ужасно близки и второ мастилото от другата страна е по-силно и съвсем ми пречи да ги различавам. Моля ако някой може да ми помогне ще му бъда безкрайно благодарна.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте,
    Знаете ли дали производителя "Эстэ" си има собствен сайт, понеже имам затрудения да го открия, а искам да видя пълния им каталог?
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Lora Kamenova Виж мнение
    Здравейте,
    Знаете ли дали производителя "Эстэ" си има собствен сайт, понеже имам затрудения да го открия, а искам да видя пълния им каталог?
    Не е техен сайт,не е каталог,но можеш да разгледаш .
    http://fondu4ok.com/ru/store

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от epetkova Виж мнение
    Здравейте! Извинявам се за нахалството, но мога ли да помоля за схема и ключ на "Исус чука на вратата", ако може с DMC, предпочитам нещо близо до Вилеровата разработка. Имам конци и мисля да ги използвам... Моля, пратете ми го на ely_petkowa@abv.bg
    Предварително много благодаря!
    Преместете си молбата в темата за Заявки за месец август.
    Благодаря Ви предварително!!!

Страница 47 от 48 ПърваПърва ... 3745464748 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •