Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследенПоследен
Показване на 691 до 705 от 805
  1. #691

    Подразбиране

    Здравейте, страхотно е че има такава тема. Искам и аз да задам един въпрос, надявам се да е по темата. Много съм си харесала един триптих и го намерих комплектован, но фирмата продава комплектовките си в Продавалник, става въпрос за това: http://prodavalnik.com/goblenkafyavo...dmts-i36532425
    Гледам, че предлагат и други гоблени, пише че е от Казанлък. Та въпроса ми е дали някой е шил този гоблен или друга тяхна комплектовка, как са схемите и стигат ли конците. Абе ида не сте шили, кажете си мнението

  2. #692

    Подразбиране

    Тук не съм засичала мнения, но във фейса - да. Това, което чета там е, че тези модели се продават от момиче, което комплектова за гоблени Стефи, а те гръмнха с това, че пускат на пазара прогони.....................

  3. #693

    Подразбиране

    А на какво точно казвате прогони, аз явно не съм много запозната с нещата

  4. #694

    Подразбиране

    Прогон е някаква картинка прекарана автоматично през програма за правене на гоблени.Крайният резултат е плачевен.Безразборно разхвърляни еденични бодове,безброй цветове,ужасяващ краен резултат.Дизайнерите на гоблени обикновено виртуално бродират върху картината,за да се създаде хубава,същевременно и удобна схема за ушиване и прецизен подбор на цветовата гама,независимо от броя цветове.Например,някои китайски фирми имат модели от 100 и няколко цвята,но схемите са подредени и крайният резултат е впечатляващ.Но може да се създаде модел за гоблен от няколко цвята и пак да бъде прекрасен.
    Но напоследък се завъдиха много "диазайнери",предлагащи долнопробни прогони,но използващи примамливи картинки и много лесно заблуждават не добре посветените в гобленарското изкуство.
    А фирма(не някой,който продава излишен му комплект),предлагаща модели и комплектовки чрез продавалника,е меко казано мошеническа.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #695

    Подразбиране

    Ясно, благодаря ви много за бързите и точни отговори. Ще го имам в предвид и ще внимавам от къде купувам гоблените си.

  6. #696

    Подразбиране

    Здравейте момичета,имам проблем с гоблените на Светлана Глущенко.Имам три от нейните феички,но не мога разчета ключа към тях.Имам колона с мартенички но не разбирам от кои цветове и от къде се взе и червеният знак. качвам снимки за да видите и вие и помагайте МОЛЯ !Untitled-1.jpgUntitled-30.jpgUntitled-33.jpgUntitled-35.jpg

  7. #697

    Подразбиране

    Всичко е доста лесно - например червено сърчице=1 нишка№7+ 1 нишка №14

  8. #698

    Подразбиране

    Благодаря ти много за бързия отговор,но има и още нещо,в квадратче за цял кръст има три малки знака ,има ги и по 2 или 1 малък,как се шият,може ли да пратиш някаква схема или обяснениеIMG_4333.jpg

  9. #699

    Подразбиране

    Точно така както е нарисувано ги шиеш - 3 малки кръстчета

  10. #700

    Подразбиране

    По-скоро не е ли едно голямо полукръстче и едно половинка от него?

  11. #701

    Подразбиране

    Здравейте !!! Някой шил ли е Златната Тихвинска Богородица ? Интересува ме с колко ламета е - 2 или 3. Благодаря на всички

  12. #702

    Подразбиране

    77_1.jpg
    Здравйте момичета,
    според вас как се шие този гоблен? дали е възможно 1:1?

  13. #703

    Подразбиране

    Здравейте! Според мен всички гоблени могат да се шият 1:1, но зависи колко голям искаш да бъде.

  14. #704

    Подразбиране

    Здравейте! Аз също имам проблем с разгадаването на схемата за гоблен Тоскана на Джон Клейтън. Не съм шила с кръстосан бод до сега, а ключа е указана и панама Аида 14. Дали трябва да се шие с малки кръстчета или полукръстчета в някои от квадратите със четири символа? Ето за какво става въпрос Tuskana_.jpg


    Ето и линк за схемата.
    http://dox.bg/files/dw?a=fc9f86d265
    Редактирано от snejito_rr : 01.02.2014 в 00:03.

  15. #705

    Подразбиране

    Реклама:
    Точно 14-ка шие се във всяка нишка, но при половинките и т.н. панамата се цепи, я по удобно ще ти е на 28 каунт - шие се през нишка , когато има четвъртинки и половинки във всяка нишка и е по-лесно, поне за мен................


    Ето страницата на Херитаж, показано е ясно е точно:

    http://www.hcrafts.com/counted_cross..._tutorial.html

    Успех и да показваш............. И мен ме чака подобен модел, но от кръглите
    Редактирано от did_tag : 01.02.2014 в 08:06.

Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •