Страница 1 от 54 1231151 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 805
  1. #1

    Подразбиране Обсъждане на схеми и гоблени

    Момичета и момчета мисля, че си нямаме такава темичка, а е хубаво да имаме и реших да я пусна тук. Много често попадам, а и аз самата съм питала за дадена схема-добра ли е не е ли, някой шил ли е този гоблен и т.н.. Според мен една такава тема би била полезна много, знаем, че за един гоблен в нета се въртят повече от една схема и ключ и често се питаме коя да използваме. Или пък различни фирми предлагат комплектовка на един и същ гоблен. Освен това вече включително и аз шия по пренабори в PM, но все пак не разбирам толкова много и се питам понякога дали ще се получи. А и мисля, че обсъждайки дадена схема и гоблен също ще научим и други полезни неща. А пък и понякога просто ми се иска да видя ушит вече как изглежда даден гоблен и може тук да питаме. Така ще е много по-лесно вместо безкрайното лутане и търсене в нета. Ако не ви харесва темата я изтрийте, нямам нищо против, или пък ако искате да я промените също. Приятен ден на всички

  2. #2

    Подразбиране

    Моята идея - примерно съм харесала гоблен, но да речем има две схеми за него или два ключа и се чудя кой да избера, или съм попаднала на схема, която обаче нещо не е наред и така.
    Я да покажа нагледно за какво става въпрос. В момента шия Кармен, имам за него 3 схеми и 3 ключа, аз шия с ключа, който ми направи sanita, ето я как изглежда.
    http://val4e.gallery.ru/watch?ph=MkP-btD3u&viewsize=big

    Същият гоблен в момента шие и gyuksel с друг ключ и ето как изглежда

    http://www.goblenite.org/attachment....8&d=1244615906

    А да не говорим, че един гоблен може да се шие на кръстчета или с гобленов бод, на различни панами и винаги ще има разлики. Затова реших, че е хубаво да имаме тази тема. Или пък както напоследък попаднах поне на 3 запитвания за гоблени Леврон на различни места, а може тук да се съберат всички запитвания и мнения.

    Новата темичка вече е оформена!
    Благодарим ти, Валче, за полезната темичка!


    Мненията с обсъждането дали да я има или не темата, са изтрити от модератора.
    Успех на всички! модератор
    Редактирано от stas : 12.07.2009 в 11:15.

  3. #3

    Подразбиране /

    Не съм съвсем сигурна дали тук е мястото за такива въпроси и ако съм збъркала ме извинете?Искам да попитам дали някой е шил този гоблен,за да ми даде информация за каунт панама и приблизителен разход на конците.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Wink

    Някой шил ли е оригинал на този Дименшън?

    Интересува ме какъв е цвета на панамата на оригиналната комплектовка.

  5. #5

    Подразбиране

    Някой може ли да каже това на какъв каунт панама се шие. Че съм го започнала на аида 18 с гобленов бод което си е абсолютна грешка, защото се шие на кръстчета и има полукръстчета.
    http://goblenite.org/attachment.php?...7&d=1163360018

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Freeky Виж мнение
    Някой може ли да каже това на какъв каунт панама се шие. Че съм го започнала на аида 18 с гобленов бод което си е абсолютна грешка, защото се шие на кръстчета и има полукръстчета.
    http://goblenite.org/attachment.php?...7&d=1163360018
    Аз го имам но още не съм стигнала до него.Шие се на аида 16ct. dove grey.

    Не разбрах въпроса на megim,но предполагам става въпрос за панамата.

  7. #7

    Wink

    Да става въпрос за панамата, да видях, че пише dove grey- като цвят, но това е сиво. Разгледах доста работи на рускините, но от снимките не си личи добре цвета на панамата. По пренабор пък изглежда една синя....
    Затова съм в голяма чуденка относно оригиналната панама на Sleigh Ride

    Сива, синя, бяла....

  8. #8

    Подразбиране

    Моля ви,обяснете ми как да разбирам ключа,до 20 номер няма проблем а след него нищо не ми е ясно.Виждам че всички конци са в 2 ката ,няма меланж ,ако имаше 23,24 щях да реша че се шие с по една нишка от цвят,но не е така,пооомощ


  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    Моля ви,обяснете ми как да разбирам ключа,до 20 номер няма проблем а след него нищо не ми е ясно.Виждам че всички конци са в 2 ката ,няма меланж ,ако имаше 23,24 щях да реша че се шие с по една нишка от цвят,но не е така,пооомощ

    Когато имаш повече конци от даден цвят, ги слагат на органайзера на няколко поредни номера.

  10. #10

    Подразбиране


    did_tag
    Благодаря!След няколко месечно мързелуване,започвам да шия

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от megim Виж мнение
    Да става въпрос за панамата, да видях, че пише dove grey- като цвят, но това е сиво. Разгледах доста работи на рускините, но от снимките не си личи добре цвета на панамата. По пренабор пък изглежда една синя....
    Затова съм в голяма чуденка относно оригиналната панама на Sleigh Ride

    Сива, синя, бяла....
    Меги панамата е светло синя, близка е по цвят на конец ДМЦ 3756 , малко по-мръсен цвят

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  12. #12

    Подразбиране

    dove grey - това е гълъбово сиво!!! Няма нищо общо със синьото!

  13. #13

    Подразбиране

    Искам да попитам дамите които шиха чашките на Vervako, на какъв каунт панама се шият, двоумя се и за цвета мисля, че екрю е по-подходящ цвят от белия, вие как мислите




  14. #14

    Подразбиране

    Ако има някакво допълнително указание за цвят и едрина на панамата,желателно е да си го спазиш . Ако няма-както си решиш!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Искам да попитам дамите които шиха чашките на Vervako, на какъв каунт панама се шият, двоумя се и за цвета мисля, че екрю е по-подходящ цвят от белия, вие как мислите




    снимката ми прилича на моята и съм ги шила на аида 14 цвят шампанско

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

Страница 1 от 54 1231151 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •