Страница 11 от 54 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 805
  1. #151

    Подразбиране

    Момичета, на каква панама е най-добре да се шият покривки и салфетки?

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  2. #152

    Подразбиране

    Това се определя от модела и размера на бъдещата покривка,

  3. #153

    Подразбиране

    На ситна, та да стои като на платно. Мнооого одавна имаше такава.

  4. #154

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Момичета, на каква панама е най-добре да се шият покривки и салфетки?
    В магазинчето на DMC на "Ст.Стамболов " , има най различни основи за покривки , готов размер и на метраж

  5. #155

    Подразбиране

    Дали има панама с подгънати краища, направо готова за покривка или салфетка, която само да бродирам? Не мисля, че ще се справя с подгъвите.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  6. #156

  7. #157

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Дали има панама с подгънати краища, направо готова за покривка или салфетка, която само да бродирам? Не мисля, че ще се справя с подгъвите.

    Свържи се с тези телефони , или им пиши, със сигурност в техният магазин има готови , подгънати основи , на RICO са, само да се шие , но са различни цветове и варианти за шиене , аз лично от там пазарувам .
    Цините са от 14 до около 30 лв.
    http://www.dmc-art-hobby.com/index.php?action=contactus

  8. #158

    Подразбиране

    Благодаря!

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  9. #159

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Здравейте, момичета и тук-таме момчета.
    Шия един малък гоблен на Дименшън и стигнах до бодове, които не съм шила досега. Уж си преведох указанията, но понеже не съм много на "ти" с английския, ще се радвам да ми кажете правилно ли съм разбрала как се шие това.
    Бод "Кординг" - в моя случай примерно дебелата червена линия се прави като се вземат 2 конеца lt. gold и 2 gold metallic, които се усукват. После това усуканото, което вече е от 8 нишки(?) се води върху панамата, като се прикрепя с трета нишка, в случая 1 gold metallic.
    Бод "Коучинг" - основната нишка се води върху панамата, като се прикрепя към нея във всяка(?) дупка от друг конец?
    Качвам и указанията. Много моля, помогнете ми.
    Превела си го съвсем правилно Специално погледнах дали наистина очакваното от твоя пример е 8 нишки и мисля че е така.
    Освен това в обясненията забелязах че на някои места се изисква couching с 1 нишка, което за мен си е прекалено усилие и мисля че може да бъде заменено съвсем успешно с back stitch което е контурен бод и е доста по-лесно
    А за втората ти питанка, не е казано да е във всяка дупка. Само има предупреждение разстоянието между две закрепвания да не е много голямо, така че на око, мисля че през две е добре.

  10. #160

    Подразбиране goblen

    temenujkago@abv.bg Здравейте имам една молба към вас ако някой е шил Свети мина с дмс конци на милена стил може ли да ми каже какъв номер е конеца от знаците които са дадени на самата схема е 32 мисля че е сивата гама бях го поизоставила и сега реших да го довърша но съм изгубила някаде този конец и незнам кой номер е от дмс благодаря предварително

  11. #161

    Подразбиране

    Дайте ми моля предложение за цвят и вид панама за това и компания:


  12. #162

    Подразбиране

    Тези панели се шият или на Аида 14 каунт, или на evenweave 28 каунт, цветът е антично бяло (отговаря на ДМЦ 712).

  13. #163

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от biskvitka_ Виж мнение
    Тези панели се шият или на Аида 14 каунт, или на evenweave 28 каунт, цветът е антично бяло (отговаря на ДМЦ 712).
    Много благодаря!

  14. #164

    Подразбиране

    Wylchin, взех си покривки от Оля, от темата за поръчки на гоблени от Украйна. Много са хубави и имат точно определено място панама, върху което се шие. На първа страничка на темата виж размерите и цените - мисля, че бяха 1.50х1.50 и бялата 28лв, а лен 30лв. Най- добре виж в темата

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз си намерих 80х80 см и се оказа, че модела, който си избрах е точно за покривка с тези размери. Благодаря за информацията.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

Страница 11 от 54 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •