Страница 13 от 54 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследенПоследен
Показване на 181 до 195 от 805
  1. #181

    Подразбиране

    Здравейте всички, изправих се пред проблем - помагайте! Намерих си схема на пейзаж http://www.goblenite.org/newattachme...anageattach&p= - (преди време видях,че съфорумка е започнала да го шие, но не намирам поста и) и докато събирам конците, ровейки се в нета открих втора схема и какво беше учудването ми след като ги сверявах - цветовете са различни (иначе като брой 78). Но най-много ме учуди броя на бодовете и те са различни: при единия вариант 196 на 244, а при другия 234 на 303. И двете схеми са разграфени10/10 .Такова нещо не ми се беше случвало, макар че и от други разработки търся повече от един вариант на схемата,за да е четлива. Сега кой вариант ще е по-добър? и кой е оригинала?!? Дайте някакви идеи,моля.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #182

    Подразбиране

    Не знам защо ,но нямам вяра на азиатските гоблени, аз бих се спряла на руския вариант 33 цвята
    Редактирано от mimiko : 30.05.2011 в 16:09.

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  3. #183

    Подразбиране гоб

    Здравей Ovne,

    аз съм почнала да го шия по китайската схема
    http://www.goblenite.org/showthread....ighlight=d0nka,

    но така немога да преценя дали по тази, която си показала или по друга.
    За съжаление в момента мога да погледна само разпечатаната схема, че не съм в къщи, ако искаш ми прати по един лист от двата варианта и ще се ориентирам по знаците да ти кажа кой е моя вариант.
    А иначе, гоблена е с много единични бодове, като Леврон или Хаед, но съм доволна от резултата, моя е още доникъде, но все почвам нещо друго и този си почива, все някой ден ще бъде завършен.
    Хубав и усмихнат ден!

  4. #184

    Подразбиране

    Благодаря на отзовалите се колеги. Честно казано не мисля че с 35 цвята ще се покаже целия колрит на пейзажа, прекалено голяма е разликата в цветовете. Донка, на теб утре ще пиша, че сега се включих от друг компютър, но от това което казваш за схемата - тази която имам с повече бодове е китайската. А другата не знам какво е, пренабор ли?на немски е, броя на цветовете е същия (78), но са подбрали явно други гами, само все още не мога да си обясня как се получава същия пейзаж с по-малко квадратчета. Лека вечер на всички!

  5. #185

    Подразбиране

    Като гледам как се получава при d0nka с две ръце съм за китайския Резултата е супер

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  6. #186

    Подразбиране

    Здравейте, надявам се това да е точното място, където да задам въпроса си.
    Искам да направя един гоблен от последния брой Галерия бродерия, става въпрос за шестия модел "Отплаване".
    За пръв път ще си правя сама комплектовка и се чудя каква панама да избера.
    Това, което пише е: размер 32/45см, раграфена гобленова панама 18/24квадратчета, работи се с гобленов бод 1:4 или кръстат бод. Преброих квадратчетата на схемата - 14/20 и като добавим по 2 от всички страни - става сметката.
    По това, което прочетох от форума за смятане на каунтовете, ще ми трябва панама 11-ти каунт, нали?
    И до колкото разбрах българската е 22-ри каунт, нали? И при условие, че аз ще го правя 1:4, това значи ли, че мога да използвам българска панама и да бродирам кръстчета, които да са през дупка, ако ме разбирате?
    Това ми е вълнението тая нощ, очаквам предложения и съвети
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  7. #187

    Подразбиране

    1:4 може да го правиш само на нашата бълг. панама. На нея на мен лично не ми харесва как става кръстче.
    Ако решиш да го шиеш на кръстче, по-добре си вземи друга панама, аида 18, 16 или 14 каунт, но размера ще ти е различен на различните каунти панама.
    Предлагам ти да използваш аида 16 каунт, ако ще го шиеш на кръстче, става среден размер, а пък 1:4 ще ти стане най-голям размер от всичко. Така че ще трябва да решиш за големината.
    Сложи картинка, за да видим за какво гобленче става въпрос, по-лесно ще е да те посъветваме.
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  8. #188

    Подразбиране

    Да ви помоля и тук за помощ
    Здравейте момичета!Започнах да шия този гоблен на Вервако,но мисля ,че в ключа са разменени номерата на 2 конеца.№ 4 и №5 от ключа и по нюанса и по името на цвета според мен трябва да се разменят/3782 е по светъл от 3032/.Какво мислите вие?
    rusinova@mail.bg

  9. #189

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    Да ви помоля и тук за помощ
    Здравейте момичета!Започнах да шия този гоблен на Вервако,но мисля ,че в ключа са разменени номерата на 2 конеца.№ 4 и №5 от ключа и по нюанса и по името на цвета според мен трябва да се разменят/3782 е по светъл от 3032/.Какво мислите вие?
    Права си, погледни тук http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4214

  10. #190

    Подразбиране

    Благодаря ти ,tany_d!Като наредих конците ,усетих,че нещо не е наред
    rusinova@mail.bg

  11. #191

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от радея Виж мнение
    Здравейте, надявам се това да е точното място, където да задам въпроса си.
    Искам да направя един гоблен от последния брой Галерия бродерия, става въпрос за шестия модел "Отплаване".
    За пръв път ще си правя сама комплектовка и се чудя каква панама да избера.
    Това, което пише е: размер 32/45см, раграфена гобленова панама 18/24квадратчета, работи се с гобленов бод 1:4 или кръстат бод. Преброих квадратчетата на схемата - 14/20 и като добавим по 2 от всички страни - става сметката.
    По това, което прочетох от форума за смятане на каунтовете, ще ми трябва панама 11-ти каунт, нали?
    И до колкото разбрах българската е 22-ри каунт, нали? И при условие, че аз ще го правя 1:4, това значи ли, че мога да използвам българска панама и да бродирам кръстчета, които да са през дупка, ако ме разбирате?
    Това ми е вълнението тая нощ, очаквам предложения и съвети
    Ето за това става въпрос
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  12. #192

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от радея Виж мнение
    Ето за това става въпрос
    Като начало- прави ми впечатление , 4е има доста светли полета и "разграфената бг. панама може да прозира- мен би ме дразнило да се виждат "жълтите линии". Аз бих използвала-неразграфена. Можеш да си я разграфиш допълнително!

  13. #193

    Подразбиране

    И аз това си мисля, само каунтът обаче ме притеснява, защото още нямам опит, почти никакъв.
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  14. #194

    Подразбиране

    Аз предпочитам по- "ситни" панами/16, 18ct/- получава се ,като размер по- малко , но е по- финно !

  15. #195

    Подразбиране

    Реклама:
    Радея, ако имаш възможност, заповядай на срещата в събота и на място ще ти покажем какво се получава с различните панами.

Страница 13 от 54 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •