Страница 42 от 54 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследенПоследен
Показване на 616 до 630 от 805
  1. #616

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Здравейте, искам да попитам от къде мога да си купя панама Aida 25 ct в София?


    http://www.8888bg.com/products.php?cid=449

  2. #617

    Подразбиране

    Видях го тоя онлайн магазин Ata обаче ми се искаше да я видя как изглежда, защото не съм шила на такава до сега и мн се опасявам да не е мн мека и рехава, ще проверя на стамболов, ако няма, тогава вече ще взема от онлайн магазина

    Благодаря момичета
    Редактирано от _Veronika : 17.04.2013 в 09:18.

  3. #618

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Видях го тоя онлайн магазин Ata обаче ми се искаше да я видя как изглежда, защото не съм шила на такава до сега и мн се опасявам да не е мн мека и рехава, ще проверя на стамбулийски, ако няма, тогава вече ще взема от онлайн магазина

    Благодаря момичета
    Има и магазин в Младост, но за точния адрес питай на телефона в сайта. или на ЛС на kati31

  4. #619

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Видях го тоя онлайн магазин Ata обаче ми се искаше да я видя как изглежда, защото не съм шила на такава до сега и мн се опасявам да не е мн мека и рехава, ще проверя на стамбулийски, ако няма, тогава вече ще взема от онлайн магазина

    Благодаря момичета
    Щом си от София, не е задължително да поръчаш онлайн, адреса им е:



    АДРЕС НА МАГАЗИНА : гр. СОФИЯ

    МЛАДОСТ 1А, ПАЗАР "Пътеките" , магазин 49-50, затова пратих линк, за да можеш да видиш контактите

  5. #620

    Подразбиране

    Да Ata , така е, благодаря ти, но просто такава панама няма в магазина, аз се свързах с госпожата, само на поръчка я има

  6. #621

    Подразбиране

    Относно панама 25 каунта,в магазина Ст.Стамболов има такава панама,преди две седмици гледах там панамите.Ако сте от София купете си най-добре от там.Магазин за конци и панами има и на Хр.Ботев,от лявата страна по посока към бул.Сливница.Магазина в Младост на Пътеките е много по скъп .Но вие ще си прецените.

  7. #622

    Подразбиране магазини за конци и панами

    Цитат Първоначално написано от rossi369 Виж мнение
    Относно панама 25 каунта,в магазина Ст.Стамболов има такава панама,преди две седмици гледах там панамите.Ако сте от София купете си най-добре от там.Магазин за конци и панами има и на Хр.Ботев,от лявата страна по посока към бул.Сливница.Магазина в Младост на Пътеките е много по скъп .Но вие ще си прецените.
    Може ли да ме ориентирате за тези два магазина - къде по-точно се намират? Някъде около Женския пазар ли са? Благодаря!

  8. #623

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от polystefanova Виж мнение
    Може ли да ме ориентирате за тези два магазина - къде по-точно се намират? Някъде около Женския пазар ли са? Благодаря!
    Магазинът на Ст.Стамболов до Женския пазар,малко по нагоре от Пиротска,по посока към бул.Тодор АЛЕКСАНДРОВ-към светофарите.Намира се отляво ,магазина е на ДМС.Другият ,на Хр.Ботев е след магазина за дрехи втора употреба, на около 100-200м от спирката на трамвая,доста е невзрачен отвън.Успех!

  9. #624

    Подразбиране магазини за конци и панами

    Цитат Първоначално написано от rossi369 Виж мнение
    Магазинът на Ст.Стамболов до Женския пазар,малко по нагоре от Пиротска,по посока към бул.Тодор АЛЕКСАНДРОВ-към светофарите.Намира се отляво ,магазина е на ДМС.Другият ,на Хр.Ботев е след магазина за дрехи втора употреба, на около 100-200м от спирката на трамвая,доста е невзрачен отвън.Успех!
    Благодаря, още утре ще ги атакувам.

  10. #625

    Подразбиране

    Здравейте момичета!

    Не зная дали тук му е мястото, но не намерих такава тема, дето да си задам въпроса в нея. Имам два въпроса и може би ще ви се сторят много тъпи, но за мен са от особена важност и ако някой има време много ще се радвам да ми отговори.

    1. Когато се шие гобленов бод то има ли някакво правило на коя страна да е наклонен бода? На мен ми е удобно да го шия с наклон наляво и така си карам? Това правилно или грешно е?

    2. Когато шиете нещо, което ще се пере често, като например бродирана дамска чантичка или пък калъфка за възглавница, то как завършвате конеца? Струва ми се, че ако се завършва като гоблените то ще се изниже рано или късно и ще се разнищи. Правят ли се някакви възли или нещо друго в такива ситуации и какви?

  11. #626

    Подразбиране

    Гобленовия бод се шие с наклон на дясно, но всеки си е свободен да си шие както иска, това му е хубавото на нашето хоби, можеш да си проявяваш творчество, стига на теб да ти харесва резултата. Не съм виждала до сега така шит гоблен.

    То като цяло и трябва да е двулицев гоблена, ама колко са хората които шият двулицеви гоблени, та няма да се учуда ако почнат и на ляво да се шият гоблени

    успех и покажи какво твориш

    а възглавничките ако са с добре подпъхнати конци, не трябва да има проблем, ако се перат на ръка,нз ка е с пералнята, може да се включи някой, който знае повече

  12. #627

    Подразбиране

    За наклона на гобленовия бод,вероятно шиеш с лява ръка,естествено е да обърнеш наклона и така ще ти е удобно.За другите бродерии-повече ще промушваш започването и завършването и няма да имаш проблеми при пране.

  13. #628

    Подразбиране

    Въййй ама верно ли!?! Шия с дясната ръка и го накланям на ляво... Тцъ тцъ тцъ всички на опаки, аз пак на терсене. Една приятелка дето ме учи преди няколко години и нищо не ми каза за наклона и така си свикнах. Не зная дали шия двулицево - отзад е почти като отпред, само дето като има различни цветове конци и муша и под други цветове и се виждат и все ми се струва, че колкото и да ги намушвам все ще има вероятност да се изхлузи конеца, а ги промушвам поне под двайсетина бода.

    Благодаря ви момичета за обясненията

    Вероника ето ги как изглеждат всички с наклон на ляво: http://s533.photobucket.com/user/ves...tml?sort=3&o=0
    Редактирано от veshti4ka : 19.04.2013 в 08:54.

  14. #629

    Подразбиране

    Няма да се изхлузят конците. Имам бродирана калъфка за възглавничка, пера я редовно в пералнята и си стоят. Моята е с кръстат бод, подпъхвала съм под 5 бода средно. Ако искаш, за всеки случай подпъхвай под малко повече, но мисля, че няма да имаш проблем.

  15. #630

    Подразбиране

    Реклама:
    http://ivanichka.wordpress.com/2009/07/24/131/ Тук има много полезни съвети за гобленари!

Страница 42 от 54 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •