Страница 43 от 54 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследенПоследен
Показване на 631 до 645 от 805
  1. #631

    Подразбиране

    И аз шия с дясната ръка и първите ми и единствени гоблени са с наклон наляво,защото така ми бяха показали.И на мен ми е по-удобно така,въпреки общопретия наклон надясно.Освен това бях чела нещо за левичар,който е измислил бода и не знам кой го е приел,че трябва да е така.А иначе,дали е наляво или надясно ,все си става добре,щом са в една посока всички бодове
    rusinova@mail.bg

  2. #632

    Подразбиране

    Ами и според мен няма разлика в самите гоблени от факта, че бодовете са наклонени на ляво или на дясно - все същото е. Сигурно тези от вас дето се занимават с това от много години, ще ме оборят, но нали все пак това е хоби, а и ги шия за себе си. Вчера пробвах да шия с наклон на дясно и ми се видя мега неестествено. Вече ще знам това за обща информация, но мисля, че трябва да ми е удобно преди всичко...

  3. #633

    Подразбиране

    И моите първи 4 гоблена са с обратен наклон.Но тогава бях самоука и нямаше кой да ми покаже.Даже така ги шиех,че първият отзад прилича на губер,а следващите гърба им изглежда по такъв начин,все едно няма шито по лицевата страна.Но после попаднах при хазайка-гобленарка(лека й пръст) и тя ме открехна как точно се прави всичко.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #634

    Подразбиране

    Здравейте момичета и момчета,попаднах на сайта на г-жа Чернева,може ли някой да ме информира как мога да се сдобия с два от гоблените и-Жеравна и още един в същия стил.Благодаря!

  5. #635

    Подразбиране

    Телефоните, на които можеш да се свържеш с г-жа Чернева
    02/ 8240151, 0878442327.

  6. #636

    Подразбиране

    Кой е сайтът на г-жа Чернева, може ли лимк моля

  7. #637

    Smile

    Цитат Първоначално написано от ilign Виж мнение
    Кой е сайтът на г-жа Чернева, може ли лимк моля
    Виж тук:

    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=646

  8. #638

    Подразбиране

    [QUOTE=rossi369;507890]http://s017.radikal.ru/i421/1307/23/6b3ca5f65c44.jpg Момичета и момчета,моля за помощ.Търся ключ за този гоблен.Мисля,че Криф имат номера на конците, които отговарят на ДМС,Анхор и Пъпетс.Смятам ,че открих половината,търся следните;003;006;030;048;049;066;069;071.Умолявам тези,които са шили Криф,ако е възможно да ми помогнат.Номерата са на Криф,търся аналога им в ДМС и Анхор.[/QUO
    Заповядай
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    rusinova@mail.bg

  9. #639

    Подразбиране

    Много моля за съвет: понеже не мога да шия кръстчета а шия само гобленов бод с наклон на дясно и искам да ушия един гоблен на Голдън кайт , схемата е 1:4 , един знак ушивам четири пъти, та въпроса ми е няма ли да стане зле прекалено на квадратчета а с комплектовката и всичко останало съм готова, само трябва да стартирам, но като четох много теми във форума видях че повечето шият с кръстчета, а не мен не ми си отдава, пробвах но не се получава.
    Много моля за съвет

  10. #640

    Smile

    Цитат Първоначално написано от ilign Виж мнение
    Много моля за съвет: понеже не мога да шия кръстчета а шия само гобленов бод с наклон на дясно и искам да ушия един гоблен на Голдън кайт , схемата е 1:4 , един знак ушивам четири пъти, та въпроса ми е няма ли да стане зле прекалено на квадратчета а с комплектовката и всичко останало съм готова, само трябва да стартирам, но като четох много теми във форума видях че повечето шият с кръстчета, а не мен не ми си отдава, пробвах но не се получава.
    Много моля за съвет

    Ший 1/1, не 1/4, ще стане пикселирано. На бг.панама ли ще шиеш? Не съм шила на тази фирма, но мисля, че 1/1 е в пъти по-добре гобленов бод. Попитай и момичетата в темата за ГК.

  11. #641

    Подразбиране Кипариси-Ван Гог на Вачеви

    Момичта и момчета,търся помощ.Преди няколко години си купих от Вачеви Кипарисите на Ван ГОГ,НО СХЕМАТА Е МНОГО ЛОША.Дали ще се намери някой, който ще се наеме да направи пренабор.За условията може да се договорим.Благодаря предварително!

  12. #642

    Подразбиране

    Момичета, някой шил ли е Морската фея на Гобленсет?
    Една приятелка ще го шие и пита как да го започва 1:1 или 1:4?
    Ще го шие на българска разграфена панама.
    Ето за този гоблен става въпрос..
    Редактирано от leti_at : 17.08.2013 в 11:11.

  13. #643

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Ший 1/1, не 1/4, ще стане пикселирано. На бг.панама ли ще шиеш? Не съм шила на тази фирма, но мисля, че 1/1 е в пъти по-добре гобленов бод. Попитай и момичетата в темата за ГК.
    На обикновена българска панама ще го шия, гоблена е ужасно голям, ако го шия 1:1 ще се изгуби големината на гоблена, много моля за съвет

  14. #644

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ilign Виж мнение
    На обикновена българска панама ще го шия, гоблена е ужасно голям, ако го шия 1:1 ще се изгуби големината на гоблена, много моля за съвет
    Няма схема на Golden Kite, която да е 1:4!!! След като не искаш кръстчета, задължително трябва да шиеш 1:1. А и не виждам как ще се "изгуби" големината на гоблена. Те и без това са достатъчно големи.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  15. #645

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Няма схема на Golden Kite, която да е 1:4!!! След като не искаш кръстчета, задължително трябва да шиеш 1:1. А и не виждам как ще се "изгуби" големината на гоблена. Те и без това са достатъчно големи.
    ОК благодаря ти за съвета, само едно уточнение не че неискам кръстчета а не мога кръстчета но днес се видях и запознах с една много любезна и отзивчива жена, която ми показа кръстат бод, започвам едно малко гобленче да пробвам с кръстчетата и продължавам смело напред !

Страница 43 от 54 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •