Страница 5 от 54 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 805
  1. #61

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jully Виж мнение
    Благодаря ,но не виждам такава каквато ми трябва !


  2. #62

    Smile

    Аз съм купувала от магазина на Милена, но на парче 35/45 - 18 каунт. Какъв размер ти трябва?

  3. #63

    Подразбиране

    ами те не се виждат добре, но пише DMC 14ти каунт ламе или златна нишка. Има бяла такава и екрю

  4. #64

    Подразбиране

    Jully - сега я открих!Май е точно такава Но ето че Дидито ми предлага 18,но тогава сигурно няма да мога да шия с 3 конец!Ошашавих се !

    Размери на панамата :
    При 14 и 5 см отстрани -30/37

    14 и и 10 см - 40/47



    При 18 и 5 см - 26/31
    10 см - 36/41

    Слагам 10 при условие че при рамкиране все пак трябва да има малко разстояние между бродираната рамка и дървената!Все пак приемам и вашите мнения!

  5. #65

    Smile

    Аз ших на 18-ка, но гобленов бод с 3 ката

  6. #66

    Подразбиране

    pepen, на 18 каунт с три нишки става перфектно. Милена стил предлага и по-големи парчета панама - 50/75 см и, за да не се притесняваш, вземи по-големия размер. До колкото си спомням, вариантите с ламе са два - с по-малко ламе и по-наситено. Моят съвет е, да вземеш с по-малко ламе. Другото е прекалено лъскаво.

  7. #67

    Подразбиране

    Аз също съм шила на 18 каунт с 3 нишки гоблен бод и изглежда чудесно. За ламето и аз бих предпочела с по-малко лъскавина . Другият вид ,предполагам, е за по-друг вид ръкоделие ,с по-малко бродерия ,за да изпъква ламето. За иконата ти ,мисля,че не е необходима толкова лъскавина.Успех в избора!
    Редактирано от dushkova : 12.02.2011 в 16:36.

  8. #68

    Подразбиране

    реших да ушия цялата серия по картините на Хегел-вече уших Токана, Гърция , Италия и слънчогледите но за лавандулите имам някакви съмнения относно схемата която имам и ми се иска да ги видя ушити -затова молбата ми е за малко повече информация за тях и най вече да ме насочите към някой който ги е шил
    става въпрос за тези лавандули
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #69

    Подразбиране

    Благодаря много на dushkova и на veni_3000 за помощта при разпознаване на сезоните и най-вече за това, че ме подсетиха, че се разпознават по дрешките.
    Много моля за още малко помощ. Кое е пролетта и кое е лятото?

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  10. #70

    Подразбиране

    Пролетта ще има малко сняг по планините, буйни потоци и яркото зелено ,но от снимките не е много ясно.

  11. #71

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Благодаря много на dushkova и на veni_3000 за помощта при разпознаване на сезоните и най-вече за това, че ме подсетиха, че се разпознават по дрешките.
    Много моля за още малко помощ. Кое е пролетта и кое е лятото?
    Според мен първата снимка е пролет, а втората лято , но....с малко повече въображение
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  12. #72

    Подразбиране

    Здравейте,
    харесах си едно гобленче от нета и мисля да го почвам скоро време. Да помоля да дадете мнение как ще се шие, защото аз си мислех гобленов бод 1:4 и също така дали ще е проблем ако го направя на панама 22 ct а не 14 както е е дадено.

    Ето го и гобленчето http://dox.bg/files/dw?a=abd58132bd

    Благодаря!

  13. #73

    Подразбиране

    Здравей diablolod,
    според мен ако шиеш на 14ти каунт по модела ще трябва да е с бод кръстче. Но модела позволява да го шиеш и гобленов бод 1:4 на 22ри каунт. Само ще стане малко по-голям. А ми се струва, че и 1:1 ще стане.

  14. #74

    Подразбиране

    Чудесен избор!Ако го шиеш 1:4 на 22к. ,ще стане с приблизителни размери 37-38 на 50-52 см. 1: 1 ще е наполовина . За кръстче, сама ще си решиш ,но добре е да си спазиш каунта панама.Успех!

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    dushkova, Светла Петрова, благодаря ви много, момичета.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

Страница 5 от 54 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •