Страница 51 от 54 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследенПоследен
Показване на 751 до 765 от 805
  1. #751

    Подразбиране

    Имам въпрос относно 7-те смъртни гряха на Хаед.Извинявам се ако е писано по този въпрос. Искам да ушия единия от тях,но на схемата,която имам пише,че е голям размер.Та въпросът ми е има ли схема на малък размер?Ако има ще пусна пост в заявките.Благодаря предварително за отговора.

  2. #752

    Подразбиране

    Здравейте!Скоро се регистрирах при Вас, но всичко ми е много интересно. Аз не мога да се похваля с много ушити гоблени - имам само един и един започнат. Това беше и причината да се присъединя. Започнатия гоблен е Алегория (жената с котката), но не мога да го завърша, понеже схемата ми на места не се чете, символите са се изтрили. Ще бъда много щастлива, ако някой от вас има схема и може да помогне.
    Благодаря Ви предварително!

  3. #753

    Подразбиране

    http://www.goblenite.org/showthread....567#post535567
    Това е темата за търсене на схеми, но прикачи и снимка защото има много "Алегория".

  4. #754

    Подразбиране

    Здравейте, майстори и майсторки. Не съм голяма гобленарка и затова искам съвет от Вас. Иска ми се да ушия Слънчогледите на Ван Гог, но като чета колко мнения има за измами, бихте ли ме посъветвали от коя фирма да купя комплектовка или да ми предложите изпробвана схема, по която сте шили?
    Благодаря на всички!

  5. #755

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Величка Виж мнение
    Здравейте, майстори и майсторки. Не съм голяма гобленарка и затова искам съвет от Вас. Иска ми се да ушия Слънчогледите на Ван Гог, но като чета колко мнения има за измами, бихте ли ме посъветвали от коя фирма да купя комплектовка или да ми предложите изпробвана схема, по която сте шили?
    Благодаря на всички!
    Аз ших слънчогледите по модел на Мегат.Доволна съм от резултата,макар,че на снимката ефекта им се губи.Като влезеш в албума ми,може да ги видиш.
    Това е обложката на схемата:

    А тук е схемата:
    https://yadi.sk/d/E9fmv3BtfoHPh
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #756

    Подразбиране

    Благодаря за бързия отговор. На мен също ми допадат тези.

  7. #757

    Подразбиране

    Здравейте, използвам чужда снимка от нета да ви покажа "Есенна магия" от Галерия бродерия. Там схемата е с 50 цвята, а разбрах, че оригиналът е със 100. И сега много се чудя кой вариант да започна. Някой шил ли го е от списанието? То е ясно, че с повечето цветове ще е по-добре, но до сега съм шила няколко неща с по 20-тина цвята и просто не мога да си представя колко трудно ще ми е иначе, за това ми е чуденката... Като гледах картинката в списанието не изглежда никак зле.
    6718000y.jpg
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  8. #758

    Подразбиране

    Момичета, когато в едно квадратче от схемата имам да шия 1/4 + 3/4 кръстче, как да разбета кое в коя половина да ушия или е по моя преценка?

  9. #759

    Подразбиране

    Обърни внимание в коя част от квадратчето се намира знака-горе дясно -долу ляво, горе ляво- долу дясно.Вероятно са 2 3/4 кръстчета .

  10. #760

    Подразбиране

    Знаците са два в срещуположните ъгли на квадртчето. На ключа е показано ето това:

    Може би аз трябва да преценя кой цвят да ми бъде 1/4 и кой 3/4 според схемата

  11. #761

    Подразбиране

    От скромният ми опит с четвъртинки, полу и т.н съм забелязала, че винаги или почти винаги има след това контур и когато има такъв си ги правя само 3/4. В някой случай се ориентирам и по цветната картинка на комплекта /Боди Треидс - Целувката/ или преценявам според цветовете и фигурата /Роял Париж - Индия/ която се оформя. Но ако имаш отгоре контур - не се чуди и хаби, направи ги 3/4 и толкоз..........

  12. #762

    Подразбиране

    Имаш предвид две 3/4 кръстчета в едно квадратче ли? Как ще стане това? Аз си мислех, че винаги едното е 1/4, а другото 3/4 както е показано на ключа. Иначе когато знакът е един в половината от квадратчето и аз правя 3/4 кръстче.

  13. #763

    Подразбиране

    Аз мисля че ти трябва сама да прецениш кое ще ти е 3/4 и кое 1/4 като цвят в квадратчето. Поне от това което виждам като указание.

  14. #764

    Подразбиране

    Благодаря на всички за помощта! И аз мисля, че сама ще трябва да преценя.

  15. #765

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте, бихте ли изпратили на e-maila ( viki_gg@abv.bg ) правилният ключ за гоблена Нежност на Вервако. Чакам бебче и бих искала да го уши, защото е уникално красив! Благодаря ви

    http://drmagi.snimka.bg/tapestries/m...14702.19469995

Страница 51 от 54 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •