Страница 53 от 54 ПърваПърва ... 34351525354 ПоследенПоследен
Показване на 781 до 795 от 805
  1. #781

    Подразбиране

    Здравейте, започнах да шия нов гоблен, най-големият, който съм шила до сега - с 50 цвята и размер около 70/40, приготвих си всичко, сложих си панамата и конците в картонена кутия, но... всеки път като отворя и ме лъхва миризма на мухъл! Не мога да разбера от панамата или от конците е, купила съм ги от различни места, преди да го сложа в кутията (чисто нова) ги държах отделно в нови найлонови торбички, още от магазините. Изгладих панамата с ютия без пара, с идеята ако се развиват някакви плесени да се унищожат, видимо няма нищо, но миризмата си остава, какво да правя? Шия полека лека, но ме е страх да не вземат да се появят някакви мухъли в един момент, от друга страна имам голям мерак и не ми идва да захвърля всичко заради едната миризма. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Много ще се радвам да ме посъветвате.
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  2. #782

    Подразбиране

    Никога не ми се е случвало......Извадете всичко от кутията и я помиришете. Може от нея да е......Друго не се сещам

  3. #783

    Подразбиране

    Аз минавам конците през мокра кърпичка напоена с омекотител (за да вървят по лесно при шиене).
    И през цялото време докато шия, мирише приятно.
    Ако и това не помогне...
    А като се замисля,ако на мен ми се случи,може би ще рискувам и ще се опитам да изпера
    внимателно панамата предварително(а пък дори и да съм шила малко,пак бих рискувала).
    Но това бих направила аз-не че го препоръчвам.

  4. #784

    Подразбиране

    Сменете кутията. Опитайте с две кутии - в едната панамата, в другата - конците. После по метода на изключването - отделяйте цвят по цвят в отделни хартиени пликове - аз ползвам пощенски от сметките - и опитайте да видите от къде идва миризмата, след като ги разпределите на различни места- даже в различни стаи. Някъде бях чела, че се перат конците предварително. Това ми идва на прима виста като идея - не зная доколко е сполучливо, но все пак, ако го направите, какво губите?

  5. #785

    Подразбиране

    Благодаря за отговорите, ще пробвам както ме съветвате, но си мисля, че причината ако е в едно нещо, то всичко вече се е вмирисало и пак няма да разбера къде е източникът, освен ако не е кутията де.
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  6. #786

    Подразбиране

    Здравейте! Искам да си ушия гоблен на Ланарте момиче с куче или велосипедисткии, но не мога да разбера точно как се шият.
    Бих се радвала някой ако ми помогне със схема и разяснение по нея. Благодаря ви предварително.
    Редактирано от nevmax : 14.04.2016 в 09:29.

  7. #787

    Подразбиране

    Ако сте решили гоблен на Ланарте да ви е първи , първо опитайте как се шие кръстче с нещо по-малко, а след това започнете с него. По принцип гоблените на Ланарте се започват от средата и в някои случаи тя е строго фиксирана.Следва се схемата и легендата , където са показани знаците и с какъв бод се шие- кръстче 2 нишки ,1 нишка , контур и др. зависи от гоблена.В инструкцията също е показано как се изпълняват съответните бодове. Дано съм била полезна .Успех!

  8. #788

    Подразбиране

    Здравейте,
    Купих си гоблен Сини лодки на Ланарте. Панамата е много дребна-27 ct, а на схемата едно квадратче е 5х5, вместо стандартните 10х10л. Искам да попитам дали трябва кръстатия бод обхваща 2 нишки или се шие на всяка нишка.

  9. #789

    Подразбиране

    Здравейте,
    Аз ших на Ланарте Romantic Day на 30 ct ленена панама. Квадратчетата по схема също бяха 5 на 5 знака и аз го ших през 2 нишни, т.е. кръстчето го завършвах не в следващата, а в по-следващта дупчица по диагонал и като цяло се получи съразмерен гоблен с оглед на панамата. Според мен е добре предварително да се преброи, ако се шие през две нишки, каква част от панамата ще обхваща гоблена - ако всички страни остава нормално разстояние, значи подходът е правилен
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  10. #790

  11. #791

    Подразбиране

    Шие се през 2 нишки от панамата.

  12. #792

    Подразбиране


    Здравейте и от мен момичета, имам доста сериозен проблем с комплектовката на един от самоделните си гоблени. Имам ключ и няколко листа от схемата на чакан от доста време подарък. Гоблена с който срещам сериозни затруднения се казва Небесни посланници и представлява петтих със седем калинки и маргарити на син фон. Имам няколко ключа и липсващи схеми.

  13. #793

    Подразбиране

    Здравейте! Моя проблем е със схемата на гоблени ми " Мадона Тусет" . Имам го купен комплект от много години и най-накрая се заех с шиенето му. Но, схемата е отпечатана от двете страни и стигайки до фона идва и проблема. Първо знаците са ужасно близки и второ мастилото от другата страна е по-силно и съвсем ми пречи да ги различавам. Моля ако някой може да ми помогне ще му бъда безкрайно благодарна.

  14. #794

    Подразбиране

    Здравейте,
    Знаете ли дали производителя "Эстэ" си има собствен сайт, понеже имам затрудения да го открия, а искам да видя пълния им каталог?
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  15. #795

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Lora Kamenova Виж мнение
    Здравейте,
    Знаете ли дали производителя "Эстэ" си има собствен сайт, понеже имам затрудения да го открия, а искам да видя пълния им каталог?
    Не е техен сайт,не е каталог,но можеш да разгледаш .
    http://fondu4ok.com/ru/store

Страница 53 от 54 ПърваПърва ... 34351525354 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •