Показване на 1 до 12 от 12

Тема: Кифлички

  1. #1

    Подразбиране Кифлички

    Момичета, незнам кой беше пуснал рецептата, но станаха страхотни.
    ето я и рецептата:

    5 пълни супени лъжици захар
    1 равна супена лъжица сол
    1 кубче мая
    1/2 чаена чаша олио (или друга мазнина по желание)
    0.500 мл вода
    брашно около килограм

    за пълнежа:
    по желание - сладко, локум, аз ги правя и със смлени орехи с канела и захар, какао ....

    От всички продукти се омесва средно меко тесто. Оставя се да почине околко 1/2 час. Разделя се на 3 топки. Всяка топка се разточва и от нея се правят кифличките по стандартната процедура. Кифличките се нареждат в тавата на по-голямо разстояние, защото удвояват обема си. Остават се да втасат. Пекат се на 200 градуса. След като се извадят от фурната, се намазват с захарен сироп(или сок от компот) и се поръсват със захар.

    Много неща правя с тази рецепта. всякакъв вид питки с пълнеж



    Хиляди благодарности на този, който я е постнал

    а ето и резултата:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Аз правя такива и наистина са универсални, но вместо вода, течността ми е прясно мляко.
    И за плънка - ползвам сирене и яйце, кашкавал, кренвирши, като солените мажа с яйце и поръсвам с чубрица, а сладките - с ким или сусам.

    или пълнеж смес от: нарязан колбас, настърган кашкавал и кисела краставичка с чубрица, отгоре намазвам с дом.сок или кетчуп и поръсвам с кашкавал - домашна Калцоне

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    благодаря Djemma и като вкус са страхотни.
    Иначе и аз си мислех за солена плънка, но детенце на трябва да яде млечни храни, яйца, колбаси,.... :twisted: та просто няма какво солено да сложа да им сложа. Може да опитам с някакво месо, ама трябва и някакво сосче да сложа, че иначе ще е сухо :?

  5. #5

    Подразбиране

    веднъж правих с пилешки дробчета вътре - предварително задушени в малко дом. сос и подправка, но само дробчетата сложих, да не "воднясва" - като тези в Принс-хамбургера, май бъръгри им казваха хлапетиите. Станаха си много вкусни, но те извадиха дробчетата и ядоха само кифлите. Тъй че не повторих.
    Но по този повод си мисля, че биха могли да станат и с бяло птиче месо, обработено преди това.

  6. #6

    Подразбиране

    Като гледам, изоставам с четенето в кулинарния раздел, но ще наваксам. Много обичам всякакви кифлички, но после почти сама си ги ям. Сухи им били .

  7. #7

    Подразбиране

    Аз сега се сещам, че по едно време правих доста често солени, всъщност не точно кифлички. Вътре за плънка слагах нещо като мусака.
    Картофи нарязани на много дребно, кайма, морковчета, лук, подправки (май това се сещам сега)- всичко естествено предварително приготвено/запържено и ставаха просто божествени!
    Все едно правех мусака в тесто
    Май тези дни пак ще направя, че нещо ми се приядоха.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    ммм, това е чудесна идея - ще я пробвам.
    Благодаря ви момичета за предложенията

  9. #9

    Подразбиране

    Бамби, само запържваш плънката за "кифличките с мусака" или трябва да е напълно готова?

  10. #10

    Подразбиране

    Ами мисля, че я правих напълно да е готова, във фурната няма да има време после да стане.
    Малее, сега като се замисля нямам много-много спомени от приготовлението.
    Пък и никъде не съм си я записала подготовката.
    Сега ако ще я правя :? ... ще запържа лука с каймата и после ще долея малко вода, ще прибавя картофчетата, които са на много дребно и докато изври водата те ще са сварени. Естествено и подправки, доматено пюре, кетчуп или нещо по-пикантно, на който каквото му душа иска.
    Пробвайте, става мнооого вкусно.
    Аз даже веднъж ги правих и с готово тесто от близката фурна и пак си станаха и може би тези дни като ги направя няма да меся, а пак ще си взема готово тесто.

  11. #11

    Подразбиране

    Може да ги пробвам. Сигурно първо да замеся тестото и докато втасва, тъкмо ще съм готова с плънката. После сигурно пак трябва да ги оставя половин час да втасат още малко и да ги пека. Да ги мажа ли с нещо отгоре мусакените кифли?

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    Ако искаш може да ги намажеш с жълтък.
    И нито веднъж не съм ги оставяла да втасват с плънката, а като ги затворя направо ги бухвам във фурната.
    Абе изобщо мойта работа е малко джаста-праста.
    Може би днес ще ги направя.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •