Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30
  1. #1

    Подразбиране Моят експеримент с конци Rosace

    Фирма Шехерезада са пуснали нови конци-Китайско DMC-конци Rosace-цената е 0,60 ст. за чилето.

    Ново: абсолютно идентични цветове с DMC
    Пример: 1640(rosace):2 = 820(DMC)

    Така, аз помолих TDK и тя ми купи и прати едно такова чиле. И аз вчера и днес го изпробвах, ших и на наша неразграфена панама, ших и на аида, пробвах здравината му, дали се нище, прах го с много гореща вода да видя дали няма да пусне, абе тормоз отвсякъде

    Моето заключение е, че не знам как са го направили китайците, но като цвят си отговаря 100 процента, покриват добре, не се нищят, късат, размъхват, не пуска боя, а за тази цена са си направо супер и аз мисля да ги пробвам скоро за някой гоблен. Дано само се задържи тази цена, ако не ще напиша оплакване, и аз не знам докъде, ама ми писна да ни скубят и свалят кожите.

    Показвам и две снимки преди и след пране
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Валче, благодаря ти за експеримента!
    А тя действително е подложила кончето на страхотен тормоз!


    Момичета, молба към всички!

    Има ли някой създадено вече мнение за тези конци?

    Моля да го споделите

    За да знаем дали да се преориентираме към тях!

    Защото вече цените на конците станаха непосилни, напр. ДМЦ - 0,95 ст.

  3. #3

    Подразбиране

    Миналата седмица си поръчах един гоблен от Шехерезада. Казаха, че комплектоват само с китайските конци. Ако въобще изобщо получа гоблена (защото казаха, че тепърва ще разработват схемата), смятам да подменя конците с оригиналните DMC и да го ушия с тях. Няма да рискувам с китайски стоки и труда ми да замине на вятъра. Ами ако се окаже, че за няма месец цветовете избледняват?

  4. #4

    Подразбиране

    rostso слагам го на слънце-на моята тераса лятото стига и до 50 градуса жега, днес цял ден ще се пече
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Е след тези тестове ако издържат тези китайски конци мисля че е добър вариант за замяна на дмц . Гамата е добра и богата а и цената не е за пренебрегване.

  6. #6

    Подразбиране

    Щом нишката не се размъхва при шиене и при пране с гореща вода оцветитела не пада -това е показател за дълготрайност на конеца!

    Щастливи сме ,4е сред нас има колеги - новатори и експериментатори за да ни водят напред!

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    rostso слагам го на слънце-на моята тераса лятото стига и до 50 градуса жега, днес цял ден ще се пече
    На големи "мъчения " го подлагаш!
    Редактирано от yonka : 16.06.2009 в 15:48.
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  8. #8

    Подразбиране

    Мисля, че tsvety е много права. Горкото конче се пече вече 4 часа, засега не е мръднало, но ще го оставя и утре ще ви го снимам. Както казах на две приятелки от форума ще го изтормозя докрай, че после да не се тормозя аз, че съм си дала парите на вятъра.

  9. #9

    Подразбиране

    Опа.... грешка!

    Гобленът, за който споменах по-горе, че го чакам е с конци Venus.... Те пък какви ли са? Някой да има някакви наблюдения относно тях?

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Опа.... грешка!

    Гобленът, за който споменах по-горе, че го чакам е с конци Venus.... Те пък какви ли са? Някой да има някакви наблюдения относно тях?
    Аз имам, шила съм два гоблена с тях, не искам да те разочаровам, но аз лично не ги харесвам. Значи лъскави са, като цвят също са добри, но много се размъхват и нищят. Но имат пълно съответствие на DMC. Но аз затова сега ще се преорентирам към това китайско ДМС, сто пъти по-добри са, поне от това, което видях и експерементирах.

  11. #11

    Подразбиране

    Val4e, не си докладвала какъв е резултатът след днешното препичане на слънцето?

    Как е цвета на кончето?

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    Val4e, не си докладвала какъв е резултатът след днешното препичане на слънцето?

    Как е цвета на кончето?
    Не ми остана време да снимам, утре ще го покажа, конецът не е мръднал, нито е изсветлял, нито се е поразил нещо

  13. #13

    Подразбиране

    Аз също ших едно гобленче с тях и при пране въобще не пуснаха.Някой сигурен ли е ,че тези ДМС ,които се продават за оригинални са такива?. Дали не са произведени в Хонконг или Тайланд ,пък после да ги купуваме за оригинални? Много фирми са изнесли производството си на Изток. На мен ми се е случвало оригинален конец да ми пусне.Тези поне си казват ,че са Китайски.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз примерно не съм сигурна дали това ДМС което си купуваме от наште родни магазини не е произведено и то в Китай.До колкото знам доста производители от западна европа са изнесли производството си в тази държава защото там има евтина работна ръка.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз също се питам къде е произведено нашето ДМЦ. Ще дам и пример на мулине купено от България и друго от Италия. От опит вече знам че в 90% от случаите, когато ми се налага да купувам мулине от Италия цвета изобщо не отговаря на това което съм купила от тук. Мулинето с малкото черно етикетче е италианско и е видимо в кафяво , а българското е много в зелено. И на двете пише Made in Franse. Представете си какво се получава ако шия например лице....И при сканиране се вижда доста ясно, но на живо разликата е още по-голяма.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •