Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране За по-ситните нишки на Аида 18

    Здравейте, всички
    Имате ли опит с Аида 18? Все още не съм я виждалла на живо, а мисля да опитам един-два модела с нея. Та понеже е по-ситна, питанката ми е кръстчето на всяка нишка от панамата ли се прави или на всеки 2х2 с повече нишки от мулинето

    Нарисувах по едно кръстче за да онагледя питането ....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    Здравейте, всички
    Имате ли опит с Аида 18? Все още не съм я виждалла на живо, а мисля да опитам един-два модела с нея. Та понеже е по-ситна, питанката ми е кръстчето на всяка нишка от панамата ли се прави или на всеки 2х2 с повече нишки от мулинето

    Нарисувах по едно кръстче за да онагледя питането ....
    Аз шия във всяка нишка на кръстче.Ако искаш погледни в етапите ми - стр 9 (предпоследната снимка е ясна- не е правена от мен ) как става
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  3. #3

    Подразбиране

    Супер! страхотно се получава!
    С една дума ме нави


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #4

    Подразбиране

    Присъединявам се към предишното мнение-на Аида 18 във всяка дупчица.Получава се много нежно и красиво,вярно-по-ситничко и по-трудно,но резултатът няма да те разочарова.

  5. #5

    Подразбиране

    Исках да споделя, че аз шия на Аида 18- гобленов бод 1:1 с 3 ката конец и става доста добре/ по мое мнение разбира се/. Пък е и по- мързеливо /като за мен/, защото става 2 пъти по- бързо.

    Тези 3 гоблена са на Аида 18 - гобленов бод.
    А исках да попитам, като се шие кръстче на същата панама с 2 ката или с 1 кат го шиете????
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  6. #6

    Post

    Аз също ших на Аида 18 с кръстче бод във всяка нишка с два ката конец и се получи това;
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Основно шия с два ката конец, освен ако няма специална инструкция към гоблена
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  8. #8

    Подразбиране

    Аз също съм шила на Аида 18 2 ката-става наистина по-бавно,но пък много по-красиво и нежно.Заслужава си търпението.

  9. #9

    Подразбиране

    Aз съм виждала последния гоблен на pepina_p с гобленов бод на 18 каунт - много хитро Става плътно и почти не се различава от стандартния гоблен, а е по-голям. Иначе на кръстче става идеално с две нишки

  10. #10

    Подразбиране

    И аз в момента шия на аида18 с гоблен бод става перфектно и като големина и като външен вид малко трудно се навих в началото но сега не ми се шие на друга панама .

  11. #11

    Подразбиране

    Аз ших моите ''балерини" на 18 и се получиха много нежни!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Присъединявам се към мненията на момичетата, шила съм ланартета и пермини с прегънат на две конец във вс нишка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  13. #13

    Подразбиране

    Вече нямам спомен кога за последно съм шила на Аида 22 - купувам си само Аида 18 и праскам кръстчета с по 2 нишки конец. Става много хубаво.

  14. #14

    Подразбиране

    За пръв път сега шия на Аида 18 с кръстчета гоблен на Роял Париж!

    По схема е с 2 ката конец във всяка дупка.

    Добре става, но половинките кръстчета се шият МНОГО трудно!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Според мен Аида 18 е много ситна и доста по-трудно се шият на нея кръстчета. В момента шия един часовник на Anchor на Аида 16 и става доста добре - по-нежно от Аида 14 и по-лесно за шиене от Аида 18

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •