Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 23
  1. #1

    Подразбиране Рожден ден

    Такааа, утре имам Р.Д. и много моля за помощ - дайте идея какво да спретна на бързо. Ще сме си само тримката - аз, мъжа ми и детенце.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз също имам розден ден скоро- на 25.02, смятам да опитам ето тази салата, че ми изглежда много добре. Състои се от сварени дребни макарони или кус-кус, варени яйца, моркови, чесън, майонеза и малко заквасена сметана.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Още една салата ми привлече вниманието Казва се салата "Нежност"
    Реди се на пластове в следния ред:
    Първи пласт смес от настъргани варени картофи, кисели краставички
    маже се с майонеза
    поръсва се с зелен лук
    Втори ласт настъргано чеервено цвекло, варено
    майонеза
    копър
    Трети пласт варени яйца, пресни краставици
    маже се с найонеза
    зелен лук
    Четвърти пласт моркови
    маже се със заквасена сметана
    копър

    Всички продукти са настъргани за едро ренде.Лукът и копърът -нарязани на ситно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    За топло предястие ти предлагам руло с кайма:
    5 яица, 250гр майонеза, 350 настърган кашкавал. Всичко се разбърква , изсипва се в тавичката от фурната, застелена с пекарска хартия и се пече платка 20 минути, при Т 200 градуса.Върху него се разстила 500 гр кайма , объркана с 1 яйце, сол,лук и черен пипер.Завива се руло и се слага пак да се пече около 40 мин при 200 гр

    Снимката е некачествена, извинявайте.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Джемма, невероятна си! Много добри идейки си подбрала. Дори и без да имаме рожден ден може тия дни да ги пробвам. Мерси!

  6. #6

    Подразбиране

    За основно можеш да направиш ако имаш сигурни пилета Пилешки бутчета в бутер тесто с гарнитура гъби от картофи ( не е грешка)
    Бутчетата са тук, казват се модельные ножки :
    http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=603183#603183
    а гъбките от картофи се правят като полусварени картофи с кората се изрязват с ножче така, че да остане пънче и горната част-шапчицата да е с кожицата на картофа.След това се изпържват до златисто.Снимката също е некачествена, сори.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Изобщо, можеш да погледнеш тук има каталог на рецепти от Jul-jul, много добри неща, като кликнеш на заглавието на рецептата се отваря страничката с рецептата.
    http://www.kuking.net/my/viewtopic.p...%CB%C9&start=0

  8. #8

    Подразбиране

    Аз също утре имам рожден ден и смятам да пробвам някой от рецептите. Благодаря Djemma

  9. #9

    Подразбиране

    Ето ти една ефектна и бърза торта. Можеш да ползваш готови целувки:
    http://www.good-cook.ru./tort/tort_028.shtml
    Ако имаш проблеми с превода- насреща съм.Че нямам време сега да превеждам цели рецепти- имам важна работа, имаме бебе- вчера кокерката ми роди за първи път и вчера и днес съм до нея оказвам и морална подкрепа, ( може някой да ме сметне за луда)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

  11. #11

    Подразбиране

    А тук има една прекрасна торта "Сказки Черного леса":
    http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=615102#615102

    Айде стига толкова, да дадем думата и на другите да си дадат предложенията.

  12. #12

    Подразбиране

    Djemmaa, много благодаря за рецептите, само да заспи малкото и щателно ще ги разгледам, че иначе не можем да си разделим РС-то.
    Поздравления за бебето - много са хубави и двете.

  13. #13

    Подразбиране

    Djemmaaaa, наистина ще имам нужда от малко помощ. Харесах си ето тази рецепта
    Ароматные куриные крылышки
    крылышки куриные 18 шт.
    майонез 100 гр.
    мед 1 ст.л.
    аджика 1 ст.л.
    куркума молотая 1 ч.л.
    сок 1 лимона
    зелень укропа или петрушки

    Крылышки промойте, обсушите и разрежьте по суставу.
    Смешайте лимонный сок с куркумой, аджикой, медом и майонезом.
    Залейте крылышки полученной смесью и маринуйте на холоде не менее 4 часов.
    Подготовленные крылышки уложите на смазанный маргарином противень и запекайте в духовке при 220 гр. до образования румяной корочки.
    Можно подавать крылышки как горячими, так и холодными, оформив зеленью


    смятам обаче да я приготвя с бутчета, какво мислиш?
    обаче незнам какво е аджика и зелень укропа или петрушки

  14. #14

    Подразбиране

    укроп = копър
    петрушка = магданоз
    аджика = грузинска смес... ще копирам обяснението

    Аджика
    Распространеная грузинская смесь которая существует в виде пасты и в виде смеси. Из порошка получить пасту не сложно, для этого достаточно смешать смесь с небольшим количеством соли смочить 3-4% винным соусом до получения влажной массы. Массу необходимо хорошо перемешать, закрыть в плотный герметичный сосуд и дать настояться.

    Аджику широко используют в грузинской национальной кухне и в первую очередь при приготовлении лобио (отварная фасоль).

    Также прменяют при приготовлений других блюд: борщей, щей, супов, добавляют к мясу, рыбе, соусам. Исходят из расчета 1 столовая ложка на 1 кг. мяса или литр воды.

    Аджику можно добавить в томатный сок и получить прекрасную приправу. Для варенного мяса из нее можно приготовить подливку, для этого достаточно соединить 1 часть аджики и 3 части консервированной брусники и затем все растереть.

    В состав смеси входят: смесь хмели-сунели, красный сладкий перец, красный острый перец, кориандр, чеснок, укроп, барбарис, соль.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    alys ме изпревари, но вместо аджика можеш да ползваш лютеница. Домашна аджика се приготвя от домати, пипет, сол, люти чушки, оцет. Абе почти като лютеница, така,ч е няма проблем да я заместиш. Мисля, че и с бутчета ще стане. Успех ти желая.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •