Здравейте! Току що се регистрирах за първи път. Никога не съм мислила, че ще започна да шия гоблени. Но преди 2 години видях "Йерусалимската икона" на Милена Стил, ушит от една приятелка. Страшно се запалих и го купих, макар, че продавачката ме предупреди, че не е подходящ за начинаещи. Толкова ми хареса, че се зарекох непременно да го ушия. Беше с конците Puppets. Схемата е много ясна, но през цялото време усещах, че с цветовете нещо не е наред. Довърших го с голямо желание. Обичам крайния резултат, но като цяло не се получи този ефект, който очаквах. Единият цвят, който трябваше да изглежда златист, е направо зелен. Пазя схемата и ако реша да го ушия отново за някоя приятелка непременно ще сменя някои цветове. Но това не е нищо. Моя приятелка се запали покрай мен и купи същия гоблен на същата фирма, но след една година. И двете сме потресени. Комплектовката е с друга марка конци и цветовете нямат нищо общо нито с моите, нито с изображението на картинката, нито с моделите, които сме виждали в Интернет. Вече шия само по схеми от сп. Гоблени и комплектовам с конци ДМЦ.