Страница 10 от 27 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследенПоследен
Показване на 136 до 150 от 403
  1. #136

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от poppy76bg Виж мнение
    казанлъшките гоблени и панами са не сравними!!! Всички останали са ментета!!! Пазате сееееееееее!
    Това нещо не го разбрах ...................

  2. #137

    Подразбиране

    аз сам за казанлъшките гоблени сащо в момента шия ''северно куче и нямам никакви проблеми почти към края сам и доста конци ми остават,а също така схемата е доста добра

  3. #138

    Подразбиране

    аз също не съм много доволна от Милена стил

  4. #139

    Подразбиране

    Аз пък съм доволна от Милена стил. А панамата и на Казанлъшките и на Милена стил и на всички наши фирми си е "Наша българска и родна"

  5. #140

    Подразбиране

    Досега не съм имала проблеми с "Милена Стил".Нека не забравяме,че те основно лансират конците на "Ариадна".А в началото всяка една такава фирма правят разни заменки на конците.Затова по принцип избягвам да купувам готови комплекти.Сама си ги правя.А и имам доста конвертори за различните марки конци.Според мен е най-добре да си комплектоваме гоблените сами.Засега единствено започва да ме разочарова списанието им.Дават някакви тъпотии за везане,които в повечето случаи са картинки от нета,доста лошо пригодени за гоблен.По-скоро трябва да си сменят програмата за правене на схеми и да си наемат по-добри специалисти за обработката на дадена картина в гоблен.

  6. #141

    Подразбиране

    здравейте, аз съм нова във форума, дано не бъркам нещо къде да се включа. Ушила съм доста гоблени, включително на Милена стил - досега все с Пъпетс по липса на средства. Стигнах до извода, че за да съм доволна от резултата, трябва да шия с ДМЦ или Анхор, защото после язък за труда. Тази зима завърших Сиси и изобщо не ми хареса, пълно разочарование. Не толкова в качеството на конците, колкото в подбора на цветове, грубо беше някак си. Но както и да е - вероятно става въпрос за дизайнерско виждане.

    Видях, че тук се е включила по едно време самата собственичка на Милена стил, затова имам лично към нея един-два въпроса, съвсем учтиво, без да ги счита за провокация. Четох мнение на Солария, че имате няколко крадени от тях гоблени, между които и Йерусалимската икона. Сравних в сайтовете и виждам, че са наистина еднакви, вероятно само цветовете се различават. Докато в същото време на Гинокардия моделът е съвсем различен. После - страшно много харесах Казанската икона и Руската икона във вашия сайт, обаче имам кроткото съмнение, че са "чопнати" и те - от Вилеровите модели, като са намалени броя на цветовете или са заменени със съответен аналог (приблизителен вероятно). Т.е. това не са ваши модели по съответния оригинал на иконата, а са същите схеми с други цветове. Права ли съм и ако да, гарантирате ли, че плагиатското ви копие е по-добро като подбор на цветовете?

    А към всички във форума имам молба да ми кажат дали са шили и сполучливо ли са им се получили следните икони:
    Казанската Св. Богородица на Милена стил с ДМЦ
    Руската икона на Милена стил с ДМЦ
    Всички икони на Св. Богородица на Солария (предимно Казанската, която е съвсем различен модел, само името е едно и също) с ДМЦ или Анхор

    Предварително благодаря на всички! В момента си избирам гоблен - икона на Св. Богородица и изобщо не искам да рискувам с резултата. Разчитам на вашата помощ и мнението ви как изглежда визуално крайният резултат.

  7. #142

    Подразбиране

    Здравей и добре дошла!Шила съм много гоблени на Гинокардия-живеех в Ст. Загора и ми беше лесно да ги купувам.Аз лично съм доволна от тях.На Солария съм шила по-малко, но иконите наистина са добри.Заслужават си труда.

  8. #143

    Подразбиране

    Добре заварили и благодаря за светкавичния отговор! И аз харесвам Солария, но разчитам на челния опит - дали цветовете в сайта съвпадат с реалните. А относно двете икони - Руската и Казанската на Милена стил - във Вилеровия каталог ги има същите. Чудя се... А и някой знае ли как се поръчват оригинални вилерови гоблени? Някоя фирма внася ли ги или какво, да разчитаме на плагиатски копия ли?

  9. #144

    Подразбиране

    Не разбирам защо търсиш да купиш оригинални вилерови комплектовки и защо смяташ, че иначе се налага да разчиташ на плагиатски копия?! В този форум има изобилие от схеми на вилерови икони с чудесно подбрани конци, защо сама не си комплектоваш? Още повече че можеш да видиш крайния резултат - тоест вече ушитата от някоя съфорумка икона и сама да прецениш дали ти харесва този подбор. Аз лично предпочитам сама да си комплектовам. Ето я моята Владимирска Богородица по оригинална вилерова схема и подбор на конците от този форум. Не е от иконите, които търсиш, но я показвам като пример, че схемите във форума по нищо не отстъпват на оригиналните.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #145

    Подразбиране

    Прекрасна е! Относно Вилер - нямам против автокомплектовките, просто още не съм "изръшкала" форума и не знаех, че има подобни екстри ") Въпросния гоблен е един от списъка ми, но е малко по в края му. Въпреки това е добре да знам, че тук мога да си сваля и вилерови схеми.

  11. #146

    Подразбиране

    Прегледай подробно темите, но ако търсиш нещо конкретно най-бързо ще го получиш като пуснеш снимката в темата "Заявки за месец...." и помолиш който има съответната схема да ти я прати. Ще се увериш, че всички момичета във форума са много отзивчиви. А ако искаш схема за тази икона мога да ти изпратя.
    Ако искаш пък да видиш как изглеждат някои вече ушити от съфорумките гоблени по схеми от нета, виж темата "Готови гоблени по схеми от нета"

  12. #147

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mouette Виж мнение
    Видях, че тук се е включила по едно време самата собственичка на Милена стил....
    Я виж ти
    Стана ми любопитно и със какъв ник нейм се подвизава тук?

  13. #148

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от valq_78 Виж мнение
    Я виж ти
    Стана ми любопитно и със какъв ник нейм се подвизава тук?
    С ник "Милена" и фамилия, но не помня фамилията. Съжалявам, че не помня къде съм го чела, но беше в някой от форумите (тъй като съм нова, още нищо не мога да намеря като хората и само се лутам). Просто ми направи впечатление, че се е включила лично да отговори на въпрос.

  14. #149

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mouette Виж мнение
    С ник "Милена" и фамилия, но не помня фамилията. Съжалявам, че не помня къде съм го чела, но беше в някой от форумите (тъй като съм нова, още нищо не мога да намеря като хората и само се лутам). Просто ми направи впечатление, че се е включила лично да отговори на въпрос.
    Пак ще се включа в темата ! Ами прави чест на собственичката на фирмата , че е отговорила лично на въпрос на някой от форума . А по въпроса кой от кого , кой откъде , има ли значение , или ти харесва един гоблен и си купуваш комплектовката или не , това е . Аз съм ушил доста гоблени от Милена стил и видях че се харесаха не само на мен , но и на много съфорумци , за което благодаря сърдечно , защото вкусовете ни съвпадат . По важното е , че ИМАМЕ избор , та като не ти харесва - не си купувай . Аз купувам комплектовки само като видя преди това резултата , а за това много ми помага нашият форум Нека сме по сдържани и тактични , това само ще ни помогне в общуването , не мислите ли ?
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  15. #150

    Подразбиране

    Реклама:
    Съгласна съм с казаното от Miro. И аз съм доволна от Милена стил, досега не съм имала проблеми. И да ви кажа честно аз пък съм доволна от списанието и деже се радвам , когато публикуват някой модел, който съм гледала в интернет. Защото честно казано в много от случаите схемите са лоши или липсват части, или не се знае с какви конци е. Така че аз съм доволна от списанието и от фирмата.

Страница 10 от 27 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •