Страница 19 от 27 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследенПоследен
Показване на 271 до 285 от 403
  1. #271

    Подразбиране

    Аз поне не се сещам за нищо наистина добро, което да е лична разработка на Милена Стил, с изключение на някои неща, оригиналите на които така или иначе не могат да се нарекат истински схеми, а тя ги е доразработила с известен успех и ги е привела в годен за шиене вид. Иначе всичко останало добро е крадено, но пък тя не е единствена, просто само тя е толкова известна и разпространена, че да се занимаваме с нея.
    И наистина се надявам заради клиентите й, които няма да намалеят заради нашите разисквания, които не са виждали оригиналите и не могат да направят сравнение, но това си е само надежда...
    Редактирано от Araxna : 09.04.2009 в 13:55.

  2. #272

    Подразбиране милена стил

    аз съм много доволна от гоблените на милена стил поръчвам си ги директно от пловдив-готови комплекти и досега не съм имала проблем имам 4 ушити и още 10 броя в кутиики които чакат да бъдат ушити според мен фирмата е номер 1
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #273

    Smile за "клонирането"

    Написано от: valinaia
    ".. Здравейте момичета тук е мястото да ви споделя ,че моят първи гоблен бе на Милена стил "Исус с децата",когато видях крайният резултат естествено много се зарадвах,но сравнен с оригиналният ..........побеснях!!! Не искам и да чуя за Милена стил......... Ето и гоблените..."

    valinaia, как да ти кажа, виж сама моя пък какъв е по-различен...
    Не е от Милена Стил (за нея по-надолу), но пак явно не е оригинален. Лошото е, че когато си харесваш гоблен го харесваш по картинката и ако тя не е оригинал - харесваш си копието и си го шиеш. Някой ден като видиш оригинала се ядосваш, но ти си си избрала (подобно на мен) да шиеш копие... така че да си харесваме копията, аз си го харесвам също.

    Колкото до Милена Стил, аз започнах с малките им разработки - Старецът с лулата и Старецът с халбата (вече не съм сигурна за точните им имена), с пъпетс конци мисля, защото нямаше никаква индикация върху тях. Стигнаха ми, гобленчетата са симпатично красиви и цветовете ми се виждат ярки дори след 7-8 години. После съм шила "Коне на водопой", доволна съм, останаха много от конците. Шила съм с Анхор и ДМЦ гоблени, наистина са доста по... по-ярки да кажа. Не излиза по-евтино да си комплектоваш гоблена сам, освен ако нямаш намерение да шиеш още много време и да си ползваш конците в бъдеще, защото от гоблена по снимка на синът ми, който сама си правих ми останаха мнооого конци, имаше някои, от които и метър не съм изхабила и сега кой знае кога пак ще ми потрябва този цвят и за кой ли гоблен ще си пасне, както и да е де, то всеки си решава сам, аз определено предпочитам комплектованите, досега винаги са ми оставали конци...
    Последно си купих "Бягащи коне", комплектовка на Милена, сега вече са с Ариадна и там където чиленцето е цяло има и номер. Схемата е лесна за разчитане, шие се лесно.
    Колкото до оригинала и копието... все пак не можем да сравняваме гоблен със 60-70 цвята и такъв на Милена с 30-35, нали
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #274

    Подразбиране

    Не разбирам само защо са тези крайни изказвания . Отдавна , аз лично си купувам гоблени , които съм видял ушити и са ми харесали . 60 % от гоблените са ми купени от Милена стил , и ... по отзивите на съфорумците ми виждам , че са се харесали на не малко хора . А нека само спомена , разполагам с перфектна разработка на " Христос сред децата " но - от друга българска фирма , и - никога повече няма да си купя от гоблените на тази фирма . Защо - панамата ръфана като че е драна на части , конците - от 9 цвята не достигнаха , като по принцип всеки конец довършвам с вдевачка - не съм хвърлял нищо , а схемата на ксерокс и на места - няма нишо - явно тонера е попривършил , и за прескъпия и гоблен яно не заслужаваме да получим поне добро качество на схемите , добре че беше форума и ще го довърша . Но за Милена стил - нека си кажа за пореден път мнението , - не познавам лично собственичката , комуницирал съм чрез нета - за да си поръчам гоблени и конци - е даже ми е вършила услуги , за които не е била длъжна , а зная че се отнася със всичките си клиенти така . А има ли фирма , на която всички разработки да са перфектни - мисля че не . Затова нека сме по - сдържани , и търпеливи , както когато шием гоблените си .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  5. #275

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Araxna Виж мнение
    А що се отнася за испанките, аз съм виждала оригиналните картини и съм шила разработка по едната на една прекрасна американска дизайнерка - Elsa Williams, така че няма начин да ми харесат, имайки база за сравнение. Все пак трябва да се признае на Г-жа Нецова известно умение за дизайн, моделите са кулурно разработени, независимо че не са особено красиви, аз лично се надявам, че уменията и ще пораснат с течение на времето и ще започне да пуска собствени дизайни и ще престане да преработва известни вече такива.
    Не знам чии са картините , но съм виждала това http://www.hadleyhouse.com/artwork/a...2&artistID=102

  6. #276

    Подразбиране

    от тези двете на испанско лято никое не е на милена стил.предполагам,че дясната разработка се показва като несполучлива,но в случая всеки може да направи справка в каталога на фирмата

  7. #277

    Подразбиране

    Тук няма нищо на "Милена Стил", вляво са оригиналните картини на Лий Богъл, а вдясно е разработката на Елза Уилямс, която е мноооооого далеч от понятието несполучлива, лично за мен тя стои със степени по-високо като качество от така наречените "разработки" на "Милена Стил", но всеки знае - вкусове много...

  8. #278

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tsvety Виж мнение
    Така, както го описа май не е перфектна, ами направо ужас. Аз пък от никаква фирма не смея да си купя....
    Не , не , не ме разбра - качеството на това как се получава е супер , не ми хареса техническата част - панамата , недостатъчното количество конци и отпечатването на схемата . Комбинирах я със съфорумка и направих схема , която се вижда , просто на места мастилото не е отпечатало добре , а комплектовчика не му е пукало за това , а цената е повече от висока . Това е . Иначе резултата е перфектен .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  9. #279

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kanarche Виж мнение
    от тези двете на испанско лято никое не е на милена стил.предполагам,че дясната разработка се показва като несполучлива,но в случая всеки може да направи справка в каталога на фирмата

    Ето ви нещо нагледно.
    В ляво е на Elsa Williams, а в дясно трябва ли да казвам?





    Както казва Araxna вкусове много.
    Има хора, които не правят разлика между Илиенци и Пето авеню.
    Което обаче не прави нещата продавани и тук , и там едни и същи

  10. #280

    Подразбиране

    Аз пък не харесвам гоблените и най-вече методите на Милена стил. Краде безогледно моделите на известните фирми и на всичко отгоре ги осакатява. Хората които не познават другите фирми, а само са разглеждали каталога на Вилер си мислят, че тя пуска нови свои разработки, а аз и предполагам и други които познават гоблените на различните фирми можем да изброим един по един кой гоблен от къде е краден. Така че мили момичета всеки си носи собствена глава на раменете и който иска нека си шие плагиатите на Милена стил. Вече трудно бих шила нещо само за да занимавам ръцете си. Това е мое мнение и не ангажирам никой с него.

  11. #281

    Подразбиране

    Аз също ,не веднъж съм вземапа отношение спрямо Милена стил. Не желая да се повтарям,но който държи на това да ушие нещо качествено и истинско,просто да не отива там.А ако просто иска да си губи времето и " да се намира на работа"- да си ги харесва и да си ги шие.

  12. #282

    Подразбиране

    Dushkova,Kara,

    За разлика от Милената,списание"Къщовница"-"Гоблени" поне си предлага схемите така,както си ги е дръпнала от нета и са много по-качествени естетствено.
    Милена стил отдавна събира прах в мазето и мишките я гризкат.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  13. #283

    Подразбиране

    Съгласна съм,че в Къщовница има качествени неща,като изключим тези с румънското мулине и се предлагат от някой в Кюстендил.

  14. #284

    Подразбиране относно Милена стил

    аз сам шила ниаколко гоблена на Милена стил и сам много доволна

  15. #285

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от tanita 73 Виж мнение
    аз сам шила ниаколко гоблена на Милена стил и сам много доволна
    Доволна си,защото всички са крадени от популярни дизайнери.Поне да имат доблестта да напишат,че схемата е на еди кой си,но пригодена за българския пазар (по-евтини конци,панама и съответно цени).

    Леко уточнение,не го приемай като заяждане или нещо подобно,но глагола се пише "съм".
    "Сам" е друга дума, която изразява състояние,което на никого не пожелавам.
    Редактирано от sissak : 25.09.2009 в 15:28.

Страница 19 от 27 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •