Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследенПоследен
Показване на 331 до 345 от 403

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране относно милена стил

    момичета,не мога да повярвам че милена стил побликува в списанието си гоблени "авторски разработки". та те са взети от повечето безплатни форуми. преди малко се натъкнах на гоблен от списанието за месец ноември в един от руските сайтове,където има поне по 100-200 схеми от една тема. това за мен е позор. не ме е яд за 2.50лв,който съм давала за списанието,но поне да не казват че са авторски. яд ме е че в някой фирми са толкова безочливи!!!
    Редактирано от malcheva1984 : 04.04.2010 в 19:21.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  2. #2

    Подразбиране

    Ще ви просветне още малко като се поровите- ....за да не

  3. #3

    Подразбиране

    Както се казва"Ще се сетиш!".Не напразно се мъчим да ви обясним,че "Милена"е плагиат,крадла и нищожество.Ама кой да те разбере....Като е некадърна да си прави собствени дизайни,поне да не се пъчи с чуждия труд,да сведе смирено празна глава и да си побликува ако иска краденото или да си прави комплектите с крадени модели мълчешком.Има доста фирми,правещи комплекти и издаващи списания със схеми,но не се бият в гърдите,че са дизайнери.Само две утвърдени дизайнерски фирми има в България и това са "БЪлгарски гоблен"на Р.Бакалова и "Солария"на Стоянка.Е,навъртат се и недорасляци,но само на тези две фирми дизайните и схемите са направени абсолютно професионално,мислейки за труда на този,който бродира,а не да прекараш една картинка през програмата и чакаш на мазохисти да я избродират.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #4

    Thumbs up

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Както се казва"Ще се сетиш!".Не напразно се мъчим да ви обясним,че "Милена"е плагиат,крадла и нищожество.Ама кой да те разбере....Като е некадърна да си прави собствени дизайни,поне да не се пъчи с чуждия труд,да сведе смирено празна глава и да си побликува ако иска краденото или да си прави комплектите с крадени модели мълчешком.Има доста фирми,правещи комплекти и издаващи списания със схеми,но не се бият в гърдите,че са дизайнери.Само две утвърдени дизайнерски фирми има в България и това са "БЪлгарски гоблен"на Р.Бакалова и "Солария"на Стоянка.Е,навъртат се и недорасляци,но само на тези две фирми дизайните и схемите са направени абсолютно професионално,мислейки за труда на този,който бродира,а не да прекараш една картинка през програмата и чакаш на мазохисти да я избродират.
    Ха ,ха кажете го на тези които направиха домовете си изложбени зали на оригинални гоблени "милена стил" като Възкресението номер 978 , ковачницата номер 3546 ооо ,не не се наемам да изброявам оригиналните им дизайни.

  5. #5

    Thumbs up

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Както се казва"Ще се сетиш!".Не напразно се мъчим да ви обясним,че "Милена"е плагиат,крадла и нищожество.Ама кой да те разбере....Като е некадърна да си прави собствени дизайни,поне да не се пъчи с чуждия труд,да сведе смирено празна глава и да си побликува ако иска краденото или да си прави комплектите с крадени модели мълчешком.Има доста фирми,правещи комплекти и издаващи списания със схеми,но не се бият в гърдите,че са дизайнери.Само две утвърдени дизайнерски фирми има в България и това са "БЪлгарски гоблен"на Р.Бакалова и "Солария"на Стоянка.Е,навъртат се и недорасляци,но само на тези две фирми дизайните и схемите са направени абсолютно професионално,мислейки за труда на този,който бродира,а не да прекараш една картинка през програмата и чакаш на мазохисти да я избродират.
    Ха ,ха кажете го на тези които направиха домовете си изложбени зали на оригинални гоблени "милена стил" като Възкресението номер 978 , ковачницата номер 3546 ооо ,не не се наемам да изброявам оригиналните им дизайни.

  6. #6

    Подразбиране а

    Написаното от andi показва принадлежността й към фирмата на М.С. andi, направи справка в речника за съдържанието на думичката "оригинал". Ако имате самочувствие на "Дизайнер" покажете собствена разработка, нещичко, което не е разработвано преди това и следете дали някой от форума ще го ушие. Афиширайте се преди това. Успех
    КЕЛЕБЕК

  7. #7

    Подразбиране относно милена стил

    преди 1 година,когато реших да шия гоблени,си взех един гоблен на милена стил- замък в планината, няма да казвам че бяха 10 схеми, цветовете са малко, а конците-ужастни. ших го 1 месец, панамата през цялото време прозираше, конците изтъняваха и се късаха.затова го зарязах. тогава реших да си поръчам гоблен на вачеви-гетсиманската градина, но поне неговата схема е хубава.
    тази година поръчах от вачеви гоблена исус в житата с дмц конци за една братовчедка, но схемата е ужасна. наложи се да я наместваме и така загубихме 1-2 седмици. дано поне да се получи хубав крайния резултат.
    на всички,който са се лъгали и са си взимали гоблени от милена стил- искрено ви съчувствам. поровете се из форума и вижте момичетата колко различни сайтове са намерили с уникални гоблени и схеми с много добро качество.
    благодарение на вас момичета,се реших да продължа с шиенето и даже вече си заплюх няколко гоблена.
    успех на всички в любимото занимание!!!
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  8. #8

    Подразбиране

    Разбирам всички , които пишат срешу фирмата "Милена стил " , ама що не сравним нещо друго - наистина само Солария е дизайнерска - изцяло , но ... мен например ме интересува крайния продукт - как изглежда накрая дадения гоблен - и Холадската воденица и Коне в реката и т.н. са все гоблени на Милена стил - е всички казахте , че изглеждат чудесно , а и аз съм доволен . Сега Водопада - от Милена стил -ще ви покажа много скоро , става ( според мен ) чудесен . И - първо е с 10-ина цвята повече от този на Гобленсет и мога да кажа , че има голяма разлика във външния вид , с това което съм видял от руски форуми . А що се отнася до списанието , допадат ми четливите схеми и възможността да избирам от два вида конци. А по въпроса за комплектовките - вътре схемите са и четливи и качественно принтирани. Та - ако плагиатството е причина да се откажеш от шиенето на гоблен , у мен възниква въпроса - къде е желанието за гобленарство . Хубавото е едно - като не желае някой да шие от " крадени" схеми - има и фирми предлагащи - Вилер оригинал . Дано не обиждам някого с това си мнение , аз купува и ще купувам гоблени , които ми харесват - виждам го ушит - и купувам комплектовката , за което точно този форум - много ми помага . А според мен - добрия гобленар има усет за добрия гоблен , а от кого ще го купи - личен избор



    И да не остана неразбран - не съм рекламен агент на Милена стил , нито ми плащат за това . Просто така мисля
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  9. #9

    Подразбиране :)

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Разбирам всички , които пишат срешу фирмата "Милена стил " , ама що не сравним нещо друго - наистина само Солария е дизайнерска - изцяло , но ... мен например ме интересува крайния продукт - как изглежда накрая дадения гоблен - и Холадската воденица и Коне в реката и т.н. са все гоблени на Милена стил - е всички казахте , че изглеждат чудесно , а и аз съм доволен . Сега Водопада - от Милена стил -ще ви покажа много скоро , става ( според мен ) чудесен . И - първо е с 10-ина цвята повече от този на Гобленсет и мога да кажа , че има голяма разлика във външния вид , с това което съм видял от руски форуми . А що се отнася до списанието , допадат ми четливите схеми и възможността да избирам от два вида конци. А по въпроса за комплектовките - вътре схемите са и четливи и качественно принтирани. Та - ако плагиатството е причина да се откажеш от шиенето на гоблен , у мен възниква въпроса - къде е желанието за гобленарство . Хубавото е едно - като не желае някой да шие от " крадени" схеми - има и фирми предлагащи - Вилер оригинал . Дано не обиждам някого с това си мнение , аз купува и ще купувам гоблени , които ми харесват - виждам го ушит - и купувам комплектовката , за което точно този форум - много ми помага . А според мен - добрия гобленар има усет за добрия гоблен , а от кого ще го купи - личен избор



    И да не остана неразбран - не съм рекламен агент на Милена стил , нито ми плащат за това . Просто така мисля
    не исках да обидя никого, а и когато започваш с гобленарство и никога досега не си шил гоблен е лесно да се откажеш заради лош опит. това си е мое мнение. винаги има две страни на монетата и винаги ще има различни мнения,но аз съм човек,който обича да се захване с нещо и то да се получи наистина красиво. това,което аз видях не ми хареса, а и вече съм запозната с повечето фирми в тази насока . на мен не ми пречи дали ще дам 20лв или 120лв за един и същ гоблен. важното е да се получи красив и да не ме е яд, че съм си бола очите толкова време. всеки знае себе си!!!
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  10. #10

    Подразбиране

    Всичките комплектовки на Милена стил досега са ми били с перфектни схеми и хубави конци (Ариадна). Освен това, това което съм шила, се е получило прекрасно, може да бъде видяно в галерията ми. Повечето гоблени са със схеми и ключ от списанието, няколко са готови комплекти. Да, разликата с Ланарте и Дим е огромна, но съгласете се, не всеки има парите за оригинал и щом му харесва този дизайн, който предлага МС... Вярно, че крадат, но не само те крадат.

  11. #11

    Smile Милена-стил

    Здравейте, аз имам малък проблем, започнах да шия ''Малката фрегата'' на Милена стилн 1:4, обачесега немога да си намеря долният десен лист, а неставало да си взема само скицата. Ако случайно някой може да ми помогне като ми изпрати тази скица ( pisiuto@abv.bg ) ще е супер. Благодаря предварително

  12. #12

    Подразбиране

    Не ми се ще да разбунвам духовете ,но искам да ви покажа нещо,което отдавна ме озадачи.Нито защитавам,нито нападам когото и да е било ,просто ми направи впечатление че свети Димитър, който аз ших,готова компл.на Милена стил,няма нищо общо с няколкото,които видях ушити от съфорумки и които сьщо твърдят че е на Милена стил.Попадайки на това списание отновo се зачудих какво става,сами виждате каква разлика има готовата компл.на Милена, която аз ших , и гоблена ушит от списанието.Защо е така?В момента не се сещам, но попадах и на др,подобни,нали списанието е на Милена стил,защо схемите там нямат нищо общо с готовите им гоблени?

    Редактирано от ata : 04.04.2010 в 15:56.

  13. #13

    Подразбиране

    [QUOTE=ata;353753]Не ми се ще да разбунвам духовете ,но искам да ви покажа нещо,което отдавна ме озадачи.Нито защитавам,нито нападам когото и да е било ,просто ми направи впечатление че свети Димитър, който аз ших,готова компл.на Милена стил,няма нищо общо с няколкото,които видях ушити от съфорумки и които сьщо твърдят че е на Милена стил.Попадайки на това списание отновo се зачудих какво става,сами виждате каква разлика има готовата компл.на Милена, която аз ших , и гоблена ушит от списанието.Защо е така?В момента не се сещам, но попадах и на др,подобни,нали списанието е на Милена стил,защо схемите там нямат нищо общо с готовите им гоблени?

    Ами обработват картинките с фотошоп.Нали иситинският им дизайнер не трябва да си ги познае,че ще има съдебни дела.Наистина ушития гоблен няма нищо общо с този,който е на картинката.Имам два ушити гоблена на тази фирмичка и ми иде да ги хвърля на боклука.
    Доколкото знам в списанието гоблените са предимно за "Ариадна" и не стават с друга марка.А има и някоя друга добра комплектовка с "ДМЦ".
    А много гобленарки сами си подбират цветовете или заменят дадените с други,по-сполучливи.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    [[I]QUOTE=ata;353753]
    Ами обработват картинките с фотошоп.Нали иситинският им дизайнер не трябва да си ги познае,че ще има съдебни дела.Наистина ушития гоблен няма нищо общо с този,който е на картинката.Имам два ушити гоблена на тази фирмичка и ми иде да ги хвърля на боклука.
    Доколкото знам в списанието гоблените са предимно за "Ариадна" и не стават с друга марка.А има и някоя друга добра комплектовка с "ДМЦ".
    А много гобленарки сами си подбират цветовете или заменят дадените с други,по-сполучливи.
    Сигурно,но аз питах защо има разлика между готовите им комлектовки и тези от списанието.Нали става въпрос за един и същи гоблен ,на една и съща фирма?
    Не стига, че има разлика в цветовете,но има разлика и в схемата.
    Редактирано от ata : 04.04.2010 в 19:48.

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iliana67 Виж мнение
    а вашия гоблен с какви конци е? в списанието е отпечатан гоблена с дмц конци
    Конците са Ариадна и се получи много добре.
    Редактирано от ata : 05.04.2010 в 00:16.

Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •