Страница 16 от 27 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследенПоследен
Показване на 226 до 240 от 403
  1. #226

    Подразбиране

    Напълно си права , аз поръчвам обикновенно гоблени , които съм видял ушити , и са ми харесали , разбира се и другото е вярно , поръчвам си конци и за такива , на които ми е харесала само картинката и в движение някога сменям даден цвят
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  2. #227

    Подразбиране

    По професия съм графичен дизайнер и работата ми в повечето слуваи е да съчетавам цветове, така че ако някое съчетание по схемата не ми харесва, си го променям сама. Това Арабско момиче много ми хареса на снимката в списанието и си го комплектовах с DMC, но като започнах да шия и ... много тъмно става фереджето и един от конците го подмених с Ариадна, друг с Анхор. Получи се както аз исках. Не трябва да корим производителите. Всеки си има вкус и да го прилага.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #228

    Подразбиране

    ... много тъмно става фереджето и един от конците го подмених с Ариадна, друг с Анхор. Получи се както аз исках. Не трябва да корим производителите. Всеки си има вкус и да го прилага.[/QUOTE]

    Много съжалявам мила, но не съм съгласна с твоето мнение. Това може да стане когато сами си комплектоваме гоблена и имаме налични конци, а когато си се изръсил за готова комплектовка и се налага да заменяш конци, това означава да си я купиш два пъти, че понякога и повече, защото този производител е сложил от някои цветове по 2 метра или един, а се налага да купуваме по цели чилета за да заменим тези неподходящи цветове и пак не сме сигурни какво ще се получи.
    Мисля, че фирмите които държат на имиджа си би следвало преди да предложат нещо да го изпробват и на това което се е получило след ушиването в предложените цветови гами да направят снимка, и едва тогава да го предложат на клиентите като готови комплектовки. Тогава имаме избор дали да купим гоблена ако го харесаме или не в случай, че не ни харесва нещо, а така често ни заблуждават - харесва ни картинката, а като почнем да шием.

  4. #229

    Подразбиране

    Много съжалявам мила, но не съм съгласна с твоето мнение. Това може да стане когато сами си комплектоваме гоблена и имаме налични конци, а когато си се изръсил за готова комплектовка и се налага да заменяш конци, това означава да си я купиш два пъти, че понякога и повече, защото този производител е сложил от някои цветове по 2 метра или един, а се налага да купуваме по цели чилета за да заменим тези неподходящи цветове и пак не сме сигурни какво ще се получи.
    Мисля, че фирмите които държат на имиджа си би следвало преди да предложат нещо да го изпробват и на това което се е получило след ушиването в предложените цветови гами да направят снимка, и едва тогава да го предложат на клиентите като готови комплектовки. Тогава имаме избор дали да купим гоблена ако го харесаме или не в случай, че не ни харесва нещо, а така често ни заблуждават - харесва ни картинката, а като почнем да шием.[/QUOTE]


    Кара, това, че ще купим две-три чилета повече изобщо не е фатално. Ще използваме тези, които останат за друг гоблен, а и сега продават на метър и ако ни трябва метър ще си купим метър. Аз сама си комплектовах гоблена с DMC, защото Милена стил го предлага готова комплектовка с Ариадна. И на мен ми се стори тъмно, та си го посветлих по мой вкус. На Пена и на Гюла може да им е перфекто и да са доволни от посочените номера конци. Не е въпроса дали ще се получи, то ще се получи, но ако не отговаря на вкуса ни, защо да не го променим. Не струва милиони, ама ще ти радва окото.
    А колкото до снимките те никога не показват действителността 1 към 1. След снимката идва печата, който също променя цветовете. Така че остава ни системата на пробата. Това поне можем при гоблените

  5. #230

    Подразбиране

    Скъпа mayza, напълно подкрепям мнението ти - който държи на имиджа си, трябва да го защитава. Не е въпроса да се купят 2/3 чилета, а принцип. Сядаш да сътвориш нещо красиво - и хоп, на този, на който си гласувал доверие - порти те. Особено за тези, които сега започват това може само да ги разочарова.

  6. #231

    Подразбиране

    Сядаш да сътвориш нещо красиво - и хоп, на този, на който си гласувал доверие - порти те. Особено за тези, които сега започват това може само да ги разочарова.[/QUOTE]

    Нери, не става въпрос че някой те е изпортил, ако не ти харесва неговия подбор на цветове. Това са само различни вкусове. Изпортване е, когато конците не достигат или не отговарят на марката /напр. на комплекта пише, че са Анхор, а всъщност са Ариадна/, схемата е кофти.
    А на тези, които сега започват можем да пожелаем успех и повече лично виждане, и да сътворят красиви гоблени.

  7. #232

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pelambre Виж мнение
    Сядаш да сътвориш нещо красиво - и хоп, на този, на който си гласувал доверие - порти те. Особено за тези, които сега започват това може само да ги разочарова.
    [/QUOTE]Нери, не става въпрос че някой те е изпортил, ако не ти харесва неговия подбор на цветове. Това са само различни вкусове. Изпортване е, когато конците не достигат или не отговарят на марката [/QUOTE]

    В същност си е чисто "изпортване" ако на снимката на кутията на готовата комплектовка примерно наметалото на конника е син цвят , а в комлекта е червен.Не става въпрос за различен вкус , а за ЛЪЖА. Ако не ти стигнат конците или са друга марка от обявеното си е чиста измама.Все пак не сме го комлектовали сами , а сме си купили "дизайн". В каталога е един модел , а това което получиш след като си вадил очите си е друго!
    Що пък да се промирявам?
    Ако сте се загубили в гората, а нямате компас под ръка, изчакайте есента - птиците отлитат на юг.

  8. #233

    Подразбиране

    Нестинарка, аз точно това казвам, че е измама да ти дадат по-малко конци или различна от обявената марка. Но съм съгласна, че и ако на картинката наметалото е синьо, а в комплекта червено /Някой във форума беше дал подобен пример с "Рилски манастир"/ пак си е измама. То всъщност си е чисто недоглеждане, немарливост на производителя. Аз съм много далеч от мнението, че някой производител умишлено би направил подобна комплектовка. Така разваля имиджа си. Това е грешка и затова трябва да може да се прави рекламация. Четох в този форум, че на някой не му бяха достигнали конци в комплектовки на Пермин и фирмата, от която са го закупили са им пратили допълнително. Дори мисля, че в сайта на Коутс има такава подобна уговорка.

  9. #234

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pelambre Виж мнение
    То всъщност си е чисто недоглеждане, немарливост на производителя. Аз съм много далеч от мнението, че някой производител умишлено би направил подобна комплектовка. Така разваля имиджа си. Това е грешка и затова трябва да може да се прави рекламация. Четох в този форум, че на някой не му бяха достигнали конци в комплектовки на Пермин и фирмата, от която са го закупили са им пратили допълнително. Дори мисля, че в сайта на Коутс има такава подобна уговорка.
    Не мисля , че грешка , защото е променена гамата на цветовете - не сгрешен един конец.За грешка по-скоро ще приема недостига на конец , отколкото смяна на цяла гама .
    Ако сте се загубили в гората, а нямате компас под ръка, изчакайте есента - птиците отлитат на юг.

  10. #235

    Подразбиране

    О, радвам се, че разбуних духовете ви. Нищо лично, но ако аз не си свърша работата в офиса, веднага ще ми покажат вратата. Доказала съм се като специалист и държа на иметоси. Така трябва да е и с фирмите, които печелят от нас! Аз бродирам от 24 години и без съмнение имам поглед върху комплектовките преди и сега. Комерсиално се гледа на нещата.

  11. #236

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от qni Виж мнение
    Моите четери гоблена са комплектовки на "Милена стил"/може да ги видите/ и в момента шия също техен гоблен.До сега не съм имала проблем със схемите. Конците ми стигат и остават,и са със етикет ,на който пише puppets.Единствения недостатък който открих е ,че кафявото на първия ми гоблен беше с по-тънка нишка.Доволна съм и от цената ми.
    Подкрепям това мнение -всичките неща ,които съм ушил и шия в момента са ми от Милена Стил и съм доволен.Когато даден цвят е с много чилета ,то на всичките си седи картончето в двата края на чилето " puppets".Имам адски много останали конци и слава Богу до момента не ми се е случвало да не ми стигне конец.Схемите им са четливи и хубави."Холандска воденица" на мен лично ми се получи много добре-ще я снимам -ОБЕЩАВАМ

  12. #237
    Активност Аватара на Дивна
    не там ,където бих искала
     
    24 Мнения
     

    Подразбиране

    Харесвам гоблените на "Милена-стил".Това, което съм шила до сега, а то е прилично, голяма част е на тази фирма.Достъпни са цените и и качеството е добро.Е, сега като гледам какво красоти има във форума.................свят ми се завива.....

  13. #238

    Подразбиране

    Е аз пък не ги харесвам гоблените на Милена стил,но всичко е въпрос на вкус...

  14. #239

    Подразбиране

    Подкрепям това мнение -всичките неща ,които съм ушил и шия в момента са ми от Милена Стил и съм доволен.Когато даден цвят е с много чилета ,то на всичките си седи картончето в двата края на чилето " puppets".Имам адски много останали конци и слава Богу до момента не ми се е случвало да не ми стигне конец.Схемите им са четливи и хубави."Холандска воденица" на мен лично ми се получи много добре-ще я снимам -ОБЕЩАВАМ


    Моето мнение е подобно. До сега всичко което съм ушила е от "Милена стил". Винаги са ми стигали и оставяли конци. Аз лично съм доволна от тази фирма.

  15. #240

    Подразбиране

    Реклама:
    Търся схемана на този гоблен, ако някои го има моля да ми го изпратиhttp://Doc1.doc

Страница 16 от 27 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •