Страница 24 от 27 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследенПоследен
Показване на 346 до 360 от 403
  1. #346

    Подразбиране относно милена стил

    момичета,не мога да повярвам че милена стил побликува в списанието си гоблени "авторски разработки". та те са взети от повечето безплатни форуми. преди малко се натъкнах на гоблен от списанието за месец ноември в един от руските сайтове,където има поне по 100-200 схеми от една тема. това за мен е позор. не ме е яд за 2.50лв,който съм давала за списанието,но поне да не казват че са авторски. яд ме е че в някой фирми са толкова безочливи!!!
    Редактирано от malcheva1984 : 04.04.2010 в 19:21.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  2. #347

    Подразбиране

    Ще ви просветне още малко като се поровите- ....за да не

  3. #348

    Подразбиране

    Както се казва"Ще се сетиш!".Не напразно се мъчим да ви обясним,че "Милена"е плагиат,крадла и нищожество.Ама кой да те разбере....Като е некадърна да си прави собствени дизайни,поне да не се пъчи с чуждия труд,да сведе смирено празна глава и да си побликува ако иска краденото или да си прави комплектите с крадени модели мълчешком.Има доста фирми,правещи комплекти и издаващи списания със схеми,но не се бият в гърдите,че са дизайнери.Само две утвърдени дизайнерски фирми има в България и това са "БЪлгарски гоблен"на Р.Бакалова и "Солария"на Стоянка.Е,навъртат се и недорасляци,но само на тези две фирми дизайните и схемите са направени абсолютно професионално,мислейки за труда на този,който бродира,а не да прекараш една картинка през програмата и чакаш на мазохисти да я избродират.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #349

    Подразбиране относно милена стил

    преди 1 година,когато реших да шия гоблени,си взех един гоблен на милена стил- замък в планината, няма да казвам че бяха 10 схеми, цветовете са малко, а конците-ужастни. ших го 1 месец, панамата през цялото време прозираше, конците изтъняваха и се късаха.затова го зарязах. тогава реших да си поръчам гоблен на вачеви-гетсиманската градина, но поне неговата схема е хубава.
    тази година поръчах от вачеви гоблена исус в житата с дмц конци за една братовчедка, но схемата е ужасна. наложи се да я наместваме и така загубихме 1-2 седмици. дано поне да се получи хубав крайния резултат.
    на всички,който са се лъгали и са си взимали гоблени от милена стил- искрено ви съчувствам. поровете се из форума и вижте момичетата колко различни сайтове са намерили с уникални гоблени и схеми с много добро качество.
    благодарение на вас момичета,се реших да продължа с шиенето и даже вече си заплюх няколко гоблена.
    успех на всички в любимото занимание!!!
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  5. #350

    Подразбиране

    Разбирам всички , които пишат срешу фирмата "Милена стил " , ама що не сравним нещо друго - наистина само Солария е дизайнерска - изцяло , но ... мен например ме интересува крайния продукт - как изглежда накрая дадения гоблен - и Холадската воденица и Коне в реката и т.н. са все гоблени на Милена стил - е всички казахте , че изглеждат чудесно , а и аз съм доволен . Сега Водопада - от Милена стил -ще ви покажа много скоро , става ( според мен ) чудесен . И - първо е с 10-ина цвята повече от този на Гобленсет и мога да кажа , че има голяма разлика във външния вид , с това което съм видял от руски форуми . А що се отнася до списанието , допадат ми четливите схеми и възможността да избирам от два вида конци. А по въпроса за комплектовките - вътре схемите са и четливи и качественно принтирани. Та - ако плагиатството е причина да се откажеш от шиенето на гоблен , у мен възниква въпроса - къде е желанието за гобленарство . Хубавото е едно - като не желае някой да шие от " крадени" схеми - има и фирми предлагащи - Вилер оригинал . Дано не обиждам някого с това си мнение , аз купува и ще купувам гоблени , които ми харесват - виждам го ушит - и купувам комплектовката , за което точно този форум - много ми помага . А според мен - добрия гобленар има усет за добрия гоблен , а от кого ще го купи - личен избор



    И да не остана неразбран - не съм рекламен агент на Милена стил , нито ми плащат за това . Просто така мисля
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  6. #351

    Подразбиране :)

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Разбирам всички , които пишат срешу фирмата "Милена стил " , ама що не сравним нещо друго - наистина само Солария е дизайнерска - изцяло , но ... мен например ме интересува крайния продукт - как изглежда накрая дадения гоблен - и Холадската воденица и Коне в реката и т.н. са все гоблени на Милена стил - е всички казахте , че изглеждат чудесно , а и аз съм доволен . Сега Водопада - от Милена стил -ще ви покажа много скоро , става ( според мен ) чудесен . И - първо е с 10-ина цвята повече от този на Гобленсет и мога да кажа , че има голяма разлика във външния вид , с това което съм видял от руски форуми . А що се отнася до списанието , допадат ми четливите схеми и възможността да избирам от два вида конци. А по въпроса за комплектовките - вътре схемите са и четливи и качественно принтирани. Та - ако плагиатството е причина да се откажеш от шиенето на гоблен , у мен възниква въпроса - къде е желанието за гобленарство . Хубавото е едно - като не желае някой да шие от " крадени" схеми - има и фирми предлагащи - Вилер оригинал . Дано не обиждам някого с това си мнение , аз купува и ще купувам гоблени , които ми харесват - виждам го ушит - и купувам комплектовката , за което точно този форум - много ми помага . А според мен - добрия гобленар има усет за добрия гоблен , а от кого ще го купи - личен избор



    И да не остана неразбран - не съм рекламен агент на Милена стил , нито ми плащат за това . Просто така мисля
    не исках да обидя никого, а и когато започваш с гобленарство и никога досега не си шил гоблен е лесно да се откажеш заради лош опит. това си е мое мнение. винаги има две страни на монетата и винаги ще има различни мнения,но аз съм човек,който обича да се захване с нещо и то да се получи наистина красиво. това,което аз видях не ми хареса, а и вече съм запозната с повечето фирми в тази насока . на мен не ми пречи дали ще дам 20лв или 120лв за един и същ гоблен. важното е да се получи красив и да не ме е яд, че съм си бола очите толкова време. всеки знае себе си!!!
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  7. #352

    Подразбиране

    Всичките комплектовки на Милена стил досега са ми били с перфектни схеми и хубави конци (Ариадна). Освен това, това което съм шила, се е получило прекрасно, може да бъде видяно в галерията ми. Повечето гоблени са със схеми и ключ от списанието, няколко са готови комплекти. Да, разликата с Ланарте и Дим е огромна, но съгласете се, не всеки има парите за оригинал и щом му харесва този дизайн, който предлага МС... Вярно, че крадат, но не само те крадат.

  8. #353

    Smile Милена-стил

    Здравейте, аз имам малък проблем, започнах да шия ''Малката фрегата'' на Милена стилн 1:4, обачесега немога да си намеря долният десен лист, а неставало да си взема само скицата. Ако случайно някой може да ми помогне като ми изпрати тази скица ( pisiuto@abv.bg ) ще е супер. Благодаря предварително

  9. #354

    Подразбиране

    Ох...защо не прочетох тази тема по-рано.Купувала и шила съм няколко на Милена стил, малки гобленчета и си мислех, че просто техните гоблени са с по-наситени цветове.Вие оставете това, ами сега купих преди броени дни 3 броя!От които два за подарък за Коледа за съфорумки.И вече са опаковани...Единият съм го шила и се получава добре, дано и с втория е така.Третият е с ДМЦ конци, дано и на него всичко му е наред, че не е евтин.Ох...Иначе на линка долу може да видите какво съм шила на Милена стил /под самия гоблен си пише от коя фирма е/и какъв е резултатът.С конци Пупетс и Ариадна.Не са лоши според мен.Винаги съм ги купувала от магазина им и всички са си били оригинални комплектовки, конците са стигали и оставали, въпреки че се е случвало да разшивам, а разшия ли същия конец не го ползвам.А на ТПК "Заря" един гоблен съм ушила - първият ми, но не съм доволна от цветовото съчетание.някак блед ми е.
    Май на мен угода няма - я наситен, я блед...

  10. #355

    Подразбиране

    Не ми се ще да разбунвам духовете ,но искам да ви покажа нещо,което отдавна ме озадачи.Нито защитавам,нито нападам когото и да е било ,просто ми направи впечатление че свети Димитър, който аз ших,готова компл.на Милена стил,няма нищо общо с няколкото,които видях ушити от съфорумки и които сьщо твърдят че е на Милена стил.Попадайки на това списание отновo се зачудих какво става,сами виждате каква разлика има готовата компл.на Милена, която аз ших , и гоблена ушит от списанието.Защо е така?В момента не се сещам, но попадах и на др,подобни,нали списанието е на Милена стил,защо схемите там нямат нищо общо с готовите им гоблени?

    Редактирано от ata : 04.04.2010 в 15:56.

  11. #356

    Подразбиране

    [QUOTE=ata;353753]Не ми се ще да разбунвам духовете ,но искам да ви покажа нещо,което отдавна ме озадачи.Нито защитавам,нито нападам когото и да е било ,просто ми направи впечатление че свети Димитър, който аз ших,готова компл.на Милена стил,няма нищо общо с няколкото,които видях ушити от съфорумки и които сьщо твърдят че е на Милена стил.Попадайки на това списание отновo се зачудих какво става,сами виждате каква разлика има готовата компл.на Милена, която аз ших , и гоблена ушит от списанието.Защо е така?В момента не се сещам, но попадах и на др,подобни,нали списанието е на Милена стил,защо схемите там нямат нищо общо с готовите им гоблени?

    Ами обработват картинките с фотошоп.Нали иситинският им дизайнер не трябва да си ги познае,че ще има съдебни дела.Наистина ушития гоблен няма нищо общо с този,който е на картинката.Имам два ушити гоблена на тази фирмичка и ми иде да ги хвърля на боклука.
    Доколкото знам в списанието гоблените са предимно за "Ариадна" и не стават с друга марка.А има и някоя друга добра комплектовка с "ДМЦ".
    А много гобленарки сами си подбират цветовете или заменят дадените с други,по-сполучливи.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  12. #357

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    [[I]QUOTE=ata;353753]
    Ами обработват картинките с фотошоп.Нали иситинският им дизайнер не трябва да си ги познае,че ще има съдебни дела.Наистина ушития гоблен няма нищо общо с този,който е на картинката.Имам два ушити гоблена на тази фирмичка и ми иде да ги хвърля на боклука.
    Доколкото знам в списанието гоблените са предимно за "Ариадна" и не стават с друга марка.А има и някоя друга добра комплектовка с "ДМЦ".
    А много гобленарки сами си подбират цветовете или заменят дадените с други,по-сполучливи.
    Сигурно,но аз питах защо има разлика между готовите им комлектовки и тези от списанието.Нали става въпрос за един и същи гоблен ,на една и съща фирма?
    Не стига, че има разлика в цветовете,но има разлика и в схемата.
    Редактирано от ata : 04.04.2010 в 19:48.

  13. #358

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iliana67 Виж мнение
    а вашия гоблен с какви конци е? в списанието е отпечатан гоблена с дмц конци
    Конците са Ариадна и се получи много добре.
    Редактирано от ata : 05.04.2010 в 00:16.

  14. #359

    Подразбиране

    Затова аз ще го почвам на друга фирма и това,което съм виждала ушито няма нищо общо с на Милена стил. Неведнъж е ставало въпрос във форума по този проблем с "красотите"и така ,че ноу комент.

  15. #360

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от dushkova Виж мнение
    Затова аз ще го почвам на друга фирма и това,което съм виждала ушито няма нищо общо с на Милена стил. Неведнъж е ставало въпрос във форума по този проблем с "красотите"и така ,че ноу комент.
    Явно не съм била ясна, или вие не ме разбрахте...Исках да кажа ,че моя гоблен е готова комплектовка и се получи много добре.Аз много си го харесвам,но ми беше странно ,че има разлика със ушитите от списанието.явно там нещата не са наред....

Страница 24 от 27 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •