Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 403
  1. #46

    Red face

    Разбирам те, elizamaria.
    Първият ми гоблен беше на една варненска фирма комплектован с български конци. На картинката роклята на жената беше в лилаво, а на моя гоблен в кафяво. Но все пак го завърших /макар и след 10......години/, защото не си струваше да захвърля това, което бях вече ушила.
    www.anita_conftex@abv.bg

    Капката дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

  2. #47

    Post

    Момичета, не обвинявайте фирмите, когато гобленът не се получава добре. Не искам никого да защитавам, но когато се комплектова с един вид конци е много трудно да се намери точното съответствие на дадения номер от ДМС. Може би просто трябва преди да купим един гоблен, чрез форума да разберем кой вече го е шил /разбира се, на същата фирма/ и какъв е крайния резултат. Защото наистина може да има големи разочарования, но и много от разработките са сполучливи. Едни от последните ми ушити гоблени на "Милена стил" са "Пътят към църквата" и "Трявна" с конци "пъпетс" и получавам немалко хвалебствия за тях.

  3. #48

    Подразбиране

    Получих в подарък "Воденицата на Буше" на Милена с конци Ариадна.Какво е вашето мнение?Ще излезе ли сполучлив с такиви конци?

  4. #49

    Подразбиране

    svetta Чувала съм че тези конци били по-тънки от ДМСто,защо не си ги преобърнеш и да си го почнеш с ДМС,това е доста голям гоблен и аз ако бях на твое място,не бих рискувала с други конци.
    Я някой който е шил с тях да сподели и той

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  5. #50

    Подразбиране

    Ще почакам,може да отговори някой,а и без това сега се мъча да шия другия,имам още време да реша с какво да започна воденицата.

  6. #51

    Подразбиране

    ШИЙ СПОКОЙНО И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ! АЗ СЪМ УШИЛА ВЕЧЕ ДВА ГОБЛЕНА С КОНЦИ АРИАДНА И МИСЛЯ,ЧЕ СА МНОГО ДОБРИ.А В МОМЕНТА ШИЯ ПОЧАЕВСКАТА ИКОНА,СЪЩО ТАЗИ МАРКА КОНЦИ.

  7. #52

    Подразбиране

    Благодаря ти vania.kaimska

  8. #53

    Подразбиране

    На мен повечето ми гоблени са от списания и шити с ДМС.Напоследък плахо замествам ДМС с Ариадна /за фон/ и съм си доволна от резултата.А последния, които шия е една луда смесица от ДМС, Котва и Ариадна.

  9. #54

    Подразбиране

    Момичета, ако трябва да съм напълно искренна - до сега не съм използвала конци Ариадна. Преди няколко дни видях ушит гоблена "Трявна" на Милена Стил с тези конци - е........честно казано не ми хареса. Няма го онзи блясък и наситеност на тоновете като на DMC и Anchor. Но това е лично мое мнение.
    "Този, който е започнал нещо, наполовина го е свършил. Дръзни да бъдеш мъдър - започни" - Хораций

  10. #55

    Подразбиране

    имам няколко ушити гоблена на милена стил, можете да ги видите в тема и аз искам да се похваля във форума http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=2023
    бях много доволна от комплектовката докато работиха с конци пъпетс, откакто смениха конците с ариадна обаче нещата не стоят така.
    можете и сами да видите, че небето на сезони лято и зима не са добре съчетани, на зимата изобщо не личи че цветовете са два, а на лятото комбинацията е такава, че мисля да разшия всичко и да го направя нанаово, същото е положението със зелените и кафяво-бежовите цветове на лятото.
    не налагам мнението си, но ще е загуба на време и нерви да ушие нещо, а после да се разшива и да се търсят по-добри комбинации
    весели празници



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  11. #56

    Подразбиране Плаче ми се от тяхната Ариадна!!!

    За нищо на света няма да повторя грешката да си купя техен гоблен комплектован с Ариадна!
    Ядосана ,разочарована и отчаяна съм от това което се получава от моята "Ковачница"-на нищо не прилича А съм ушила доста и не знам кой път да хващам?Ами то на Казанлък с български конци да бях я взела-по-хубава щеше да стане!Толкова съм им бясна,че ще го доушия и ще го подаря на уважаемата г-жа Нецова или както там и беше името!
    Като няма толкова богата палитра в Ариадна-да не комплектоват големи гоблени да лъжат хората и да се подиграват с труда им
    Моля за извинение за лошата снимка!Не прилича на нито един от гоблените на които съм се възхищавала на живо или във форума и заради които се запалих да го ушия!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #57

    Smile

    Здравейте! Току що се регистрирах за първи път. Никога не съм мислила, че ще започна да шия гоблени. Но преди 2 години видях "Йерусалимската икона" на Милена Стил, ушит от една приятелка. Страшно се запалих и го купих, макар, че продавачката ме предупреди, че не е подходящ за начинаещи. Толкова ми хареса, че се зарекох непременно да го ушия. Беше с конците Puppets. Схемата е много ясна, но през цялото време усещах, че с цветовете нещо не е наред. Довърших го с голямо желание. Обичам крайния резултат, но като цяло не се получи този ефект, който очаквах. Единият цвят, който трябваше да изглежда златист, е направо зелен. Пазя схемата и ако реша да го ушия отново за някоя приятелка непременно ще сменя някои цветове. Но това не е нищо. Моя приятелка се запали покрай мен и купи същия гоблен на същата фирма, но след една година. И двете сме потресени. Комплектовката е с друга марка конци и цветовете нямат нищо общо нито с моите, нито с изображението на картинката, нито с моделите, които сме виждали в Интернет. Вече шия само по схеми от сп. Гоблени и комплектовам с конци ДМЦ.

  13. #58

    Подразбиране

    момичета, а някоя от вас теглила ли си е от безплатните схеми който ги предлагат фирмите (някой от тях доста известни) . кажете някакви отзиви и къде има религиозни гоблени (т.е. схеми) за теглене.
    дали ще излезе по евтино така ?

  14. #59

    Подразбиране

    А изобщо по-евтино ли излиза да си комплектоваш сам гоблен? Питам, защото до сега не съм го правила,но след голямото разочарование от "Милена стил",възнамерявам занапред да си събирам схемите, конците и панамата сама.Моля,който има опит,да сподели

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от elizamaria Виж мнение
    А изобщо по-евтино ли излиза да си комплектоваш сам гоблен? Питам, защото до сега не съм го правила,но след голямото разочарование от "Милена стил",възнамерявам занапред да си събирам схемите, конците и панамата сама.Моля,който има опит,да сподели
    Ако си правеш сама комплектовката,долу горе ще ти излезе на половина по-евтин.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •