Показване на 1 до 15 от 28

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Съставът е абсолютно същият: 100% памук. Те затова са и в една категория.

    Хардангер на Цвайгарт не съм пробвала, но аидата им е силно колкосана. Обаче омеква бързо.

    Ползвам гобленова панама, рускините, на които съм я пращала, казват, че е хубава и не се различава много от хардангера.

    Freeky, ако имаш възможност, купи си гобленова панама от България.

  2. #2

    Подразбиране

    Момичета имам един въпрос.
    Купих половин метър от панамата с ламе.
    Дайте ми идеи какво мога да избоцкам на нея.
    За сега съм видяла само една мадона-мисля ,че беше с 4 цвята ушита на такава панама.
    Предварително ви благодаря

  3. #3

    Подразбиране

    Коледни картички биха се получили много хубави.

  4. #4

    Подразбиране

    Как се шие на ленена панама 16 или 18 каунт? Голям срам, но до сега не съм шила кръстчета на такъв каунт. Броих нишките на един инч са 18. Не знам дали броя правилноВъв всяка дупчица ли да бода или през две нишки?
    Моделчето, което съм избрала в оригинал се шие на лен 32 каунт в два ката, през две нишки.

  5. #5

    Подразбиране

    Marieta, за да стане гобленчето голямо, колкото е модела можеш да го шиеш на 16 каунт,но не през две нишки, а на всяка нишка -кръстче . А ако искаш да е малко по дребно можеш да избереш 18 каунт и да шиеш пак така. Аз повечето неща които съм шила с кръстчета съм ги правила на 16 каунт, просто такава панама си купих в началото да пробвам .

  6. #6

    Подразбиране

    m_rija, благодаря ти за бързия отговор! Значи ако правилно съм разбрала си шия и на двата вида/16 и 18/, както си шия на обикновена Аида 14 /само на нея съм шила кръстчета/. А правилно ли определям вида на Аидата -18 нишки на 1 инч следва е 18 каунт?

  7. #7

    Подразбиране

    Всичко си разбрала правилно, въпреки моите обяснения
    И да , така се определя каунта на панамата, абе.... умното си е умно....

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •