Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране Гоблен Ланарте

    Купих си гоблен на Ланарте - момчето на плажа. Никъде не е указано какъв е мащаба и не знам дали да го шия едно към едно. На схемата също с една цифра от номерацията на конците са указани два знака??? Въобще голямо пулене. Някой шил ли е този гоблен да ми помогне.

  2. #2

    Подразбиране

    Гоблените на Ланарте се шият с бод кръстче на панама Аида 14, а срещу един цвят има два знака, защото единият се шие с двоен конец, а другият с единичен. Погледни добре табличката с ключа - там всичко това е написано. В графата, в която пише 2/6 са знаците, които се шият с двоен конец /тоест два от всичките шест конеца/, а в графата с 1/6 - с единичен конец. Доколкото си спомням беше показано графично и как точно се шие бод кръстче.

  3. #3

    Подразбиране

    Naistina se shie s krastat bod i edinichnite conci se izpolzvat posle, za da se podchertae fragmenta.
    asia_v_b@yahoo.com


  4. #4

    Подразбиране

    Основата на Ланарте не винаги е аида - даже по рядко е такава. В повечето случаи е подобна на гобленовата по структура и затова може да обърка някой, че се шие с гобленов бод. Най-често се шие с кръстат бод има и полукръстчета. За по голяма нагледност ще покажа гоблен на syzi, ако има проблем да ме извини и ще махна картинката, но току що гледах нейна темичка и се възхищавах на тази красота

    На картинката ясно си личи основата, а лицето е шито с бод петит поинт, който като изпълнение е подобен на гобленовия и изглежда така. От картинката може да се види как кръстчето се шие на 4 нишки от основата или по друг начин казано като 1:4 гобленов бод. Виждала съм гоблени проектирани за кръстат бод, но шити с гобленов, не изглеждат никак зле, така че, tanya2009, гледай схемата, ако няма комбиниране на бодове смело ший както ти е удобно.

  5. #5

    Smile

    Цитат Първоначално написано от tanya2009 Виж мнение
    Купих си гоблен на Ланарте - момчето на плажа. Никъде не е указано какъв е мащаба и не знам дали да го шия едно към едно. На схемата също с една цифра от номерацията на конците са указани два знака??? Въобще голямо пулене. Някой шил ли е този гоблен да ми помогне.
    Почти всички гоблени на Ланарте са 1:1, двата знака на един и същи номер цвят са както ти е казала маржи за шев с един конец и с двоен конец

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  6. #6

    Подразбиране

    и аз да кажа нещо по въпроса ,като почитател на lanarte.
    ducky,много правилно е обяснила как се комбинират различни бодове в една схема/то не е само при lanarte/.може да е кръстче,полукръстче,едно към едно,контур,фр.възел и т.н.всичко това е указано най-отгоре на схемата.ето например ключа на японката/няма пробл.за снимката/-всичко е шито с единичен конец,три вида бод:
    [ATTACH]131653[/ATTACH
    при други има комбиниране на бод с две нишки конец и такива с един.
    а и панамата ,която е към гоблена е неразграфена и за всеки е с различен каунт-винаги се започва от средата.
    но внимателно разгледай схемата и всичко ще се изясни.
    успех в шиенето
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране Дамите на Ланарте

    Да се включа и аз.Шия портрети на жени на Елеганс Херитаж,но ключът е много непознат за мен Има такива комбинации: един знак е показан с по една нишка от два цвята.Така го разбирам аз.Но има три ключа в една схема.За съжаление не мога да покажа ключа.Има контурен бод като точка,който срещам за първи път и не ми е ясно изобщоАко някой е шил тези красиви дами,моля да помогне!

  8. #8

    Подразбиране

    Това е така наречената мартеница.Вземат се по една нишка от два цвята и се шие.

  9. #9

    Подразбиране

    Готовите комплектовки на Ленарте са едно малко бижу. Иска доста щателно да се прочатат инструкциите - те са изчерпателни и няма как да не разбереш. Прочети ги на спокойствие още веднъж.
    Панамите са им ситни но на тях се бродира много леко и с голямо удоволствие - ще се справиш !

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Има контурен бод като точка,който срещам за първи път и не ми е ясно изобщоАко някой е шил тези красиви дами,моля да помогне!
    "контурен бод като точка" вероятно е фремския възел, но нека други с опит с Ланатре да потвърдят ако е така ....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Ако е фр. възел,то няма начин да не е упоменато в указанието-Съгласна съм с гореспоменатото за яснотата в схемите и приложените инструкции за работа-Успех!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •