Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 28 от 28
  1. #16

    Подразбиране

    Принтирах си я от сайта , сега остава да я спретна за някой празник, може и за Нова година , че е най-близо.

  2. #17

    Подразбиране

    Ами пробвай!Мисля,че няма да съжаляваш.Само бих те посъветвала да намалиш на половина крокана,защото още имам от него (оставих го ненатрошен)и се чудя къде да го използвам.После покажи резултата и кажи отзивите на домочадието.

  3. #18

    Подразбиране torta

    ей,страхотен вид има тая торта.Само не разбрах там в сайта как се прави украсата с разтопения шоколад????

  4. #19

    Подразбиране

    Украсата е много лесна.Аз използвах бял шоколад от,,Финети-дуо,, и го разтопих с малко течна сметана.Намазва се и на тънка струйка се излива на чертички от черния(пак разтопен ) и после с ножа се пресичат тези чертички и се образуват фигурките.(надявам се че това елементарно обяснение ще ти е достатъчно)А що се касае до шоколадовите листа,правя ги от разтопен шоколад,като хубаво натопявам листенца от бръшлян.Слагам ги върху пергамент и като стегне ,след 5 мин ги отделям внимателно .

  5. #20

    Подразбиране

    Пробвах тортата, за съжаление не можах да я снимам. Наистина е много вкусна, но освен от крокана ми остана доста от крема и сметаната, а не съм от пестеливите. Може би много зависи от големината на блатовете.

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  6. #21

    Подразбиране

    Ами моите блатове бяха доста големички и от крема не ми остана,а само от крокана и сметаната.Ако бях направила украсата още по-стабилна сигурно щях да я употребя.От крокана още ми се мотае в хладилника,но ще му намеря мястото.Следващия път съм решила малко да я изменя по отношение на технологията и украсата.Във всеки случай тази торта иска време и си струва усилието за по-специални случаи,но пък който си пада по това ,може и по-често да я прави.Май в последно време лично аз се връщам към домашните сладкиши,защото ми омръзнаха купените.Съжалявам ,че не си я снимала,за да видим резултата при теб.

  7. #22

    Подразбиране

    Момичета, аз я правих два пъти, като следвах точно инструкциите от клипчето и втория път също намалих пропорциите на крема и сметаната, но нещо все не мога да направя бялата заливка. Моля, за помощ!

  8. #23

    Подразбиране

    Само на мен ли този сайт не ми се отваря.Мн я искам тази рецепта.Браво за идеята отлично си се справила.Мн благодаря.
    e-mail: ivelina.geljzkova@abv.bg
    не отговарям на лс без снимка или линк на исканото

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ivelina70 Виж мнение
    Само на мен ли този сайт не ми се отваря.Мн я искам тази рецепта.Браво за идеята отлично си се справила.Мн благодаря.
    Нормално да не се отваря, защото Бон Апети вече не е по БТВ
    От чичко гугъл
    http://www.youtube.com/watch?v=9o6ouLocHJ0

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimiko Виж мнение
    Пробвах тортата, за съжаление не можах да я снимам. Наистина е много вкусна, но освен от крокана ми остана доста от крема и сметаната, а не съм от пестеливите. Може би много зависи от големината на блатовете.
    Ама , защо не се обади ? Веднага щях да те освободя от "излишния материал"!

  11. #26

    Подразбиране

    Охо, ще пробвам да я направя в най-скоро време. Сега си свалих рецептата от сайта на бонапети и остава само да намера време, за да я приготвя

  12. #27

  13. #28

    Подразбиране

    Реклама:
    Ммм, много красива, а и вярвам, много вкусна торта, вземам си парченце! ))
    за имоти във Варна посетете този сайт, за наеми кликнете тук, а за апартаменти посетете тази уеб-страница

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •