Показване на 1 до 15 от 15

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравейте, мога да се изкажа само в подкрепа на твърдението, че хранителните добавки не подлежат на никакъв контрол и се пускат на пазара само с декларация на производителя. От тук натам няма гаранция какво има и какво няма в дадения продукт. Работя във фирма, която се занимава с анализ на лекарствени, хранителни и козметични продукти и имам поглед как стоят нещата.
    Относно здравословното хранене - много добра идея, но трудно изпълнима, и то не заради желанието, а заради храните които са на пазара.

  2. #2

    Подразбиране хранителни добавки

    Пиша,след като прочетох всички мнения до тук.Все пак искам да попитамДима,какъв проблем има и как е решила да го преодолее?
    Аз съм хранителен технолог,а от 1994г работя по програми за здравословно хранене в които се прилагат и хранителни добавки.Самото име показва,че това са продукти,които се добавят към естествената храна,за да се създаде в тялото ни запас от хранителни вещества,необходими за метаболизма.Ежедневно изразходваме тези запаси,а някой вещества не се натрупват в организма и трябва да се добавят ежедневно.
    Кога не са необходими добавки?Когато се храним разнообразно и с храната си осигуряваме всичко необходимо за процесите в тялото.
    Как разбираме,че трябва да добавим нещо към храната?Когато имаме често главоболие,болки в ставите,лош сън,косата ни се къса или дори пада,ноктите се чупят,често боледуваме през зимата и т.н.
    Добавките не са лекарства,те само подпомагат организма,както храната.Контролът на добавките е същия като контрола върху храните.Всяка добавка,внасяна в България се контролира по наш стандарт,както и тези които се създават и произвеждат тук.Има световни стандарти-американски,европейски,ислямски,еврейски,които оценяват тези продукти.Затова е добре да изисквате официална информация,дали отговарят на тези стандарти.
    Какви добавки да използваме?За предпочитане са тези от естествени продукти,които не се натрупват в организма,а се изхвърлят излишните количества.
    От какви компании да купуваме добавки?Моят дългогодишен опит показва да се използват такива с присъствие на световния пазар над 30 години.Те имат доказани качества при използване в три поколения.Високо качествените добавки се усещат при прием.Въздействието е като на кубав курорт-леко ти се замайва главата от прилив на кислород,спи ти се,защото организмът се отпуска от пречистването от токсините.Общото действие е видимо върху лицето и кожата.
    Лично аз съм използвала продукти,които мои познати са ползвали и имат благотворно влиание.
    Ако искате да ви гипрепоръчва лекар,можеда посетити център Дар където лекарите са с по-широка практика,като ирисодиагностика,фитотерапия ит.н.Аз съм с много добри впечатления.
    И накрая един линк къмпродуктите,които използваме у дома и сме много доволни.
    www.flp.bg Това са от продуктите,за които споменах-напълно натурални.
    Готова съмда отговарям на въпроси тук и на адрес pette@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •