Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране хранителни добавки

    Здравейте мили момичета! Искам да поставя темата за хранителните добавки и тяхната полза. Някой ако е ползвал моля да сподели. Рових се в интернет и прочетох доста за хранителните добавки "Визион", дори си избрах продукт защото ми писна да ходя по доктори и да не се чувствам добре. Прехвалени са им продуктите но се притеснявам да не е само бизнес, а не са евтини - 45 лв 30 хапчета. Макар че и лекарствата не са евтини.

  2. #2

    Подразбиране

    На мен ми казаха,че ако един продукт е хранителна добавка ,а не лекарство ,няма гаранция в него какво има ,защото така регистриран той не подлежи на контрол от министерството/или който там го контролира за съдържания/,сатова никой не може да даде гаранция за ефект

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Dima Mineva Виж мнение
    Здравейте мили момичета! Искам да поставя темата за хранителните добавки и тяхната полза. Някой ако е ползвал моля да сподели. Рових се в интернет и прочетох доста за хранителните добавки "Визион", дори си избрах продукт защото ми писна да ходя по доктори и да не се чувствам добре. Прехвалени са им продуктите но се притеснявам да не е само бизнес, а не са евтини - 45 лв 30 хапчета. Макар че и лекарствата не са евтини.
    Бих искала да ви попитам защо трябва да си ДОБАВЯ човек към храната химически вещества, че да се чувства добре и да не ходи по лекари, ами не вземе да се храни правилно
    Ако начина на живот на даден човек е да се налива с алкохол, пуши, яде пържоли, шоколад и разни болкуци дето били от "месо" на корем или не може да се откаже на фирменото парти от всччките вкусотии (защото са фрее) му се поврежда начина на мислене ......
    Смея да твърдя, че се храня здравословно и постоянно съм интервюирана от колега и приятели - ама защо, ама как? ама те не можели
    (въпросните колеги и приятели са къде приятно, къде прекомерно закръглени ..... някой от ядене, някой от приемане на лекарства.....)

    Съвсем елементарни съвети мога да ви дам, които не съм измислила аз и сте чували мнооого пъти:

    - яде се като човвек е гладен или що годе в установен режим
    - протеините на месото се разграждат за около 6-7 часа
    - вечер е по-добре да не се хапва месо или риба и по-ранко по възможност
    - хапвайте си пресни плодове и зеленчуци, а не компоти, сладка и туршии
    - хранете се разнообразно
    - по- малко свинско, повече пиле и риба

    Технологичната обработка на храната също е важна, но мисля да не ви досаждам повече


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #4

    Подразбиране

    Принципно rodich е права ,но имам случай с една позната с хронично заболяване на черния дроб ,на която лекуващия лекар езписа точно определени добавки заедно с лекарствата и итя се чевствашу много по добре докато ги пиеше,затова смятам, че хр.добавки могат да се приемат само акоса препоръчани от лекар,който знае какво изписва.Друга позната започна на своя глава да приема добавки препоръчани и от дистрибутора не медицинско лице и получи оплаквания от сърцето,оказасе четова което е приела съдържа много калции и не е било подходящо за нея.При всички случаи бих препоръчала и аз изоставяне на вредните навици и здравословно хранене!

  5. #5

    Подразбиране

    Представям си колко трябва да е изгълтала, за да си докара хиперкалциемия, или е била с поначало смутена калциево-фосфорна обмяна. В крайна сметка на всяка добавка има дозировка, която трябва да се спазва в повечето случаи. Освен това хранителни добавки е твърде широко понятие, включващо витамини, антиоксиданти, биологично-активни вечества, които не са лекарства, есенциални мастни и аминокиселини и т. н. и не се пият просто така, а когато имаш здравословен проблем. Лошото е, че лекарите не вярват в ефекта им и сравнително рядко ги изписват, а другото лошо е, че понеже никой не ги контролира, нито ИАЛ, нито РИОКОЗ, нито друг държавен орган, няма контрол върху състава им, върху листовките, дали информацията е вярна и дозировките на веществата са верни и всякакви фирми и фирмички си предлагат съмнителните добавки безконтролно, а това е опасно. Аз лично си купувам или добавки от известни ми производители или ако е неизвестен от аптека, като предварително знам какво вещество ми трябва и търся само него в добавката, ако има нещо допълнително, обикновено не го вземам. Още едно лошо нещо, че понеже това са добавки, а не лекарства, рекламата им е свободна, тя в общи линии гласи "Ето ви чудото, с което ще оздравеете" и им слагат цени, които в повечето случаи са неоправдано високи, и така се печели на гърба на наивния потребител. Аз лично бих препоръчала да се пият Омега-3 без вит. А със Вит. Е, който нормализира холестерола и 3глицеридите, но до 3, най-много 4 грама дневно, и антиоксиданти, но пак да се спазва дозировката, но те са твърде много видове и препарати, включват най-често вит. Е, вит. С, Q10, селен, цинк в подходяща дозировка. Ако имате проблем с черния дроб Липовитан е чудотворна добавка, А за износени стави Глюкозамин върши добра работа. От витамините като цяло трябва да се внимава най-вече с витамин А (Ретинол), защото лесно се предозира и тогава е хепатотоксичен, с витамин Д3, който се предозира значително по-трудно, но пак да не се прекалява, вит. С пък при вземане на повече от 2 грама дневно понякога може да ви докара камъни в бъбреците, вит К пък може да повлияе на кръвосъсирването в посока повишаване, както и калциевите препарати, Омега 3 пък теоретично може да повлияе на кръвосъсирването в посока кървене, но в доза над 4 грама дневно, при това възможните рискове за по-малко и по-незначителни от ползите от тях. Във всеки случай консултацията с лекар е важна.
    И една добавка за добро хранене, добре е да се намали до минимум слънчогледовото масло и пърженето с него, окислява се лесно и съдържа много омега-6 мастни киселини, което нарушава равновесието в организма на различните мастни киселини. За салата и готвене до 100 градуса може да се ползва зехтин, а за пържене и печене палмовото масло е подходящо, както и кравето масло и свинската мас, колкото и да звучи парадоксално и независимо от холестерола. И забравете за съществуването на маргарина.
    Редактирано от Araxna : 11.09.2009 в 10:32.

  6. #6

    Подразбиране

    Здравейте, мога да се изкажа само в подкрепа на твърдението, че хранителните добавки не подлежат на никакъв контрол и се пускат на пазара само с декларация на производителя. От тук натам няма гаранция какво има и какво няма в дадения продукт. Работя във фирма, която се занимава с анализ на лекарствени, хранителни и козметични продукти и имам поглед как стоят нещата.
    Относно здравословното хранене - много добра идея, но трудно изпълнима, и то не заради желанието, а заради храните които са на пазара.

  7. #7

    Подразбиране хранителни добавки

    Пиша,след като прочетох всички мнения до тук.Все пак искам да попитамДима,какъв проблем има и как е решила да го преодолее?
    Аз съм хранителен технолог,а от 1994г работя по програми за здравословно хранене в които се прилагат и хранителни добавки.Самото име показва,че това са продукти,които се добавят към естествената храна,за да се създаде в тялото ни запас от хранителни вещества,необходими за метаболизма.Ежедневно изразходваме тези запаси,а някой вещества не се натрупват в организма и трябва да се добавят ежедневно.
    Кога не са необходими добавки?Когато се храним разнообразно и с храната си осигуряваме всичко необходимо за процесите в тялото.
    Как разбираме,че трябва да добавим нещо към храната?Когато имаме често главоболие,болки в ставите,лош сън,косата ни се къса или дори пада,ноктите се чупят,често боледуваме през зимата и т.н.
    Добавките не са лекарства,те само подпомагат организма,както храната.Контролът на добавките е същия като контрола върху храните.Всяка добавка,внасяна в България се контролира по наш стандарт,както и тези които се създават и произвеждат тук.Има световни стандарти-американски,европейски,ислямски,еврейски,които оценяват тези продукти.Затова е добре да изисквате официална информация,дали отговарят на тези стандарти.
    Какви добавки да използваме?За предпочитане са тези от естествени продукти,които не се натрупват в организма,а се изхвърлят излишните количества.
    От какви компании да купуваме добавки?Моят дългогодишен опит показва да се използват такива с присъствие на световния пазар над 30 години.Те имат доказани качества при използване в три поколения.Високо качествените добавки се усещат при прием.Въздействието е като на кубав курорт-леко ти се замайва главата от прилив на кислород,спи ти се,защото организмът се отпуска от пречистването от токсините.Общото действие е видимо върху лицето и кожата.
    Лично аз съм използвала продукти,които мои познати са ползвали и имат благотворно влиание.
    Ако искате да ви гипрепоръчва лекар,можеда посетити център Дар където лекарите са с по-широка практика,като ирисодиагностика,фитотерапия ит.н.Аз съм с много добри впечатления.
    И накрая един линк къмпродуктите,които използваме у дома и сме много доволни.
    www.flp.bg Това са от продуктите,за които споменах-напълно натурални.
    Готова съмда отговарям на въпроси тук и на адрес pette@abv.bg

  8. #8

  9. #9

    Подразбиране

    Аз да се включа.Чувала съм че за да пуснеш лекарство на пазара процедурата е мн тромава и има мн чакане(и са прави),и затова за да се избегне всичко това го пускат хранителна добавка.Аз не съм лекар нито медицинско лице.Ползвам глюкозамин,но на определена фирма.Миналата година пробвах реставит е трябва да кажа че вместо да се подобря аз ставах по зле че докато бях само с бастун на вън като излизах сега вече съм с него в къщи,и ставах от стола с големи болки чак до сълзи.Започнах да пия пак старите си лекарства,но за тях им трябва време.
    e-mail: ivelina.geljzkova@abv.bg
    не отговарям на лс без снимка или линк на исканото

  10. #10
    danaildd
    Guest

    Подразбиране

    Визион са от тези ЛР, и т,.. маркетинг от ръка на ръка карайки хората да им тества продуктите. Осведомете се повече какво има на пазара и си намерет най-добрата цена )) Или питайтебабите си.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от stelco Виж мнение
    На мен ми казаха,че ако един продукт е хранителна добавка ,а не лекарство ,няма гаранция в него какво има ,защото така регистриран той не подлежи на контрол от министерството/или който там го контролира за съдържания/,сатова никой не може да даде гаранция за ефект
    Заблодили са ви хранителните добавки също подлежат на строг контрол ,аз бих ви препоръчал от тези добавки

    http://hipermag.com/%D1%85%D1%80%D0%...B2%D0%BA%D0%B8

  12. #12

    Подразбиране

    По принцип има ефект от хранителните добавки, но много зависи какво точно приемаш. Затова са добавки, набавят ти хранителни вещества, които с нормалната храна трудно би си набавил човек. Казвам това, защото съм приемала няколко вида хранителни добавки, и се чувствам отлично. Продуктите на АкваСорс са доста популярни, не съм дистрибутор, но мога да ги препоръчам, защото съм ги ползвала. Ако на някой му е интересно може да прочете за тях тук http://kolastra.v.bg/aquasource . Скъпички са, но аз лично бих предпочела да инвестирам в здравето си, вместо в някакви парцалки. Може и от възрастта да е

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте ,темата е старичка,но сега попаднах на нея,защото вече много се интересувам от здраве.По добре късно отколкото никога.Ще ви разкажа моята история.семейна съм и имах един син.Решихме да правиме второ дете,но то не става когато искаш.След 7 години ходене по доктори и гушкане с какви ли не хормони ми казаха да се откажа,че имам едно дете може и да стане някога второ,но те са се изчерпали.Но само който е искал дете и е нямал не знае какво е.Каквото и да бяха ми казали щях да пробвам.Тогава ми казаха за една жена която ми даде някакви "хапчета" на билкова основа .Каза ми,че след 8 месеца ще забременея ако ги пия.Няма да се впускам в подробности,но след 5месеца забременях.И дотам с тях.След като родих малката беше на 8 месеца ми откриха рак на яйчника(най-вероятно от хормоните дето ме блъскаха с тях.Минах курса на химиотерапия.Но реших да отида пак при тази жена.Тя пак ми даде от тези продукти.Но след като малката направи плевмония и я наблхскаха с три антибиотика аз реших да търся алтернатива за здравето на моето семейство и взех да се интересувам от тези продукти които се водят супер храни и имат всички нужни патенти и сертификати на производство,обработка и сушене.Няма да обяснявам за колко много неща са ми помогнали след това.Факт е че се чувствам чудесно.И дори и да не са евтини(все пак да направиш извлек от водорасли,коластра или други билки,не е евтино),но аз смятам ,че и здравето на семейството ми не е евтино.
    Редактирано от matcata : 24.12.2016 в 13:37.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Lencheto Виж мнение
    По принцип има ефект от хранителните добавки, но много зависи какво точно приемаш. Затова са добавки, набавят ти хранителни вещества, които с нормалната храна трудно би си набавил човек. Казвам това, защото съм приемала няколко вида хранителни добавки, и се чувствам отлично. Продуктите на АкваСорс са доста популярни, не съм дистрибутор, но мога да ги препоръчам, защото съм ги ползвала. Ако на някой му е интересно може да прочете за тях тук http://kolastra.v.bg/aquasource . Скъпички са, но аз лично бих предпочела да инвестирам в здравето си, вместо в някакви парцалки. Може и от възрастта да е
    И аз ползвам на тази фирма продуктите и съм им станала дистрибутор(което значи,че съм много доволна),но те са по скоро супер храни,отколкото хранителни добавки и само който не ги е ползвал може да спори.Направила си отличен избор.Пробвала съм почти всички техни продукти.И вече не мога да си представя да лиша семейството си от здраве.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Някой ползвал ли е хранителните добавки на АкваСорс?
    Сайт в помощ на пазаруването - http://PromoFiesta.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •