Показване на 1 до 6 от 6

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ

    Тези дни моя колежка сподели с мен тази салата и вчера я експериментирах!

    Страшно е свежа и вкусна! Препоръчвам ви я!

    Продукти:
    500 гр пресни крехки тиквички
    0.5 ч.л. сол ( или на вкус)
    100 мл зехтин (в краен случай – олио)
    3 с.л. винен оцет
    2 с.л. мед
    2-3 скилидки чесън (може и повече)
    магданоз, копър
    смлян чер пипер

    Тиквичките се измиват хубаво и без да се белят се нарязват на ивички с помощта на белачка за картофи по цялата дължина. Посоляват се и се оставят 30-тина минути.
    През това време се приготвя маринатата – в купа се смесват зехтинът, медът, оцета, черният пипер, чесънът и ситно нарязаните зелени съставки, хубаво се размесват.

    Изстискват се леко тиквичките, слагат се в маринатата и се разбъркват. Купата с тиквичките се оставя в хладилника поне 2 часа. От време на време може да се разбъркват.

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря за споделената рецепта.
    Наистина е страшно свежа и вкусна.

  3. #3

    Smile

    Боже, никога не съм яла сурови тиквички Аз винаги ги правя на фурна запечени и залети с яйца и копър

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  4. #4

    Подразбиране

    Много сполучлива рецепта! Благодаря!

    Гостите ми я изядоха и искаха още!
    А аз поради експеримента я направих само от 4 тиквички!

  5. #5

    Подразбиране

    Фантастична салата е това,направих си я вчера и си облизах пъстите.Бързо,лесно,вкусно.

  6. #6

    Подразбиране

    Аз правя друга.Тиквички 500г,2 майонези,счукан чесън,копър,счукани орехи.Тиквичките леко се завъряват колкото са си сменят цвета.(ако искате ги пасирайте ако искате ги на стържете предварително)Тиквичките се оцеждат мн хубаво.Всичко се омесва и с голямата лъжица се яде.Може да се настържат за зимата и да се завърят бурканите колкото за капачката.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •