Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Подразбиране САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ

    Тези дни моя колежка сподели с мен тази салата и вчера я експериментирах!

    Страшно е свежа и вкусна! Препоръчвам ви я!

    Продукти:
    500 гр пресни крехки тиквички
    0.5 ч.л. сол ( или на вкус)
    100 мл зехтин (в краен случай – олио)
    3 с.л. винен оцет
    2 с.л. мед
    2-3 скилидки чесън (може и повече)
    магданоз, копър
    смлян чер пипер

    Тиквичките се измиват хубаво и без да се белят се нарязват на ивички с помощта на белачка за картофи по цялата дължина. Посоляват се и се оставят 30-тина минути.
    През това време се приготвя маринатата – в купа се смесват зехтинът, медът, оцета, черният пипер, чесънът и ситно нарязаните зелени съставки, хубаво се размесват.

    Изстискват се леко тиквичките, слагат се в маринатата и се разбъркват. Купата с тиквичките се оставя в хладилника поне 2 часа. От време на време може да се разбъркват.

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря за споделената рецепта.
    Наистина е страшно свежа и вкусна.

  3. #3

    Smile

    Боже, никога не съм яла сурови тиквички Аз винаги ги правя на фурна запечени и залети с яйца и копър

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  4. #4

    Подразбиране

    Много сполучлива рецепта! Благодаря!

    Гостите ми я изядоха и искаха още!
    А аз поради експеримента я направих само от 4 тиквички!

  5. #5

    Подразбиране

    Фантастична салата е това,направих си я вчера и си облизах пъстите.Бързо,лесно,вкусно.

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз правя друга.Тиквички 500г,2 майонези,счукан чесън,копър,счукани орехи.Тиквичките леко се завъряват колкото са си сменят цвета.(ако искате ги пасирайте ако искате ги на стържете предварително)Тиквичките се оцеждат мн хубаво.Всичко се омесва и с голямата лъжица се яде.Може да се настържат за зимата и да се завърят бурканите колкото за капачката.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •