Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране за лененото семе

    Отварям тази тема,защото се интересувам от лечебните свойства на тези семена.Много моля за всякакво инфо за него-за какво е полезно и най-вече как се приема!
    Благодаря на отзовалите се!
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Здравей, Снежи!
    Аз приемам ленено семе в този вид:

    Продават го в хранит.магазините или диетичните. Поръсвам го на салатата или просто всеки ден изяждам по 1 чаена лъжичка. Бях чела някъде, че това е оптимално количество за деня.
    За какво е полезно, ами за много неща Например:
    "По-нисък холестерол, защита от сърдечни заболявания и контролиране високите нива на кръвното налягане.Противопоставя се на възпаления свързани с подагра и фиброзни тумори на гърдата. Освен това способността на Омега-3 киселините да спомагат усвояването на йод – минерал, който е дефицитен при жени, страдащи от фиброзен тумор – прави лененото масло ценно за лечение на това често болезнено състояние.Чревни нарушения и жлъчни камъни. Приемано при вътрешни възпаления, лененото масло може да помогне за успокояване на възпалението и възстановяване на всякакви увреждания на чревния тракт. Също така маслото може да предотврати болезнените камъни в жлъчката.

    Подобрява състоянието на кожата при акне, екземи, псориазис, слънчево изгаряне и розацеа. Есенциалните мастни киселини в лененото масло са до голяма степен отговорни за неговите лечебни свойства върху кожата.

    Повишава здравето на косата и ноктите.

    Намалява нервните увреждания, които причиняват вкочаненост и изтръпване на крайниците.

    Намалява риска от рак и предпазва от ефектите на застаряването.

    Облекчава симптомите на менопаузата, менструални спазми, женско безплодие и ендометроза. Поради съдържанието на хормоно-балансиращи лигнани и растителни естрогени в лененото масло, то помага за стабилизиране на нивата на естроген-прогестерон в женския организъм" и др.

  3. #3

    Подразбиране

    Много интересна тема! Оказва се,че лененото семе е изключително полезно!
    http://bilkaria.dir.bg/_wm/library/?...0fc5d223f7d924

  4. #4

    Подразбиране

    Много полезен материал и интересна тема!Аз приемах ленено семе с мед заради гастрита и имаше голяма полза,но съм несериозна.

  5. #5

    Подразбиране

    Да, и лекарката,която каза на дъщеря ми за лененото семе,я посъветва да го взема смляно, разбъркано с мед.
    А освен с мед,тя го разбърква с 2 лъжици овесени трици и чаша кисело мляко.
    Редактирано от ata : 21.07.2009 в 17:27.

  6. #6

    Подразбиране

    Аз наскоро ходих на ендокринолог и тя ми го предписа.Сега пия ленено масло по 3 капсули сутрин,но на гладно не с храната както е в инструкцията и не ям нищо до обяд,пия само вода и горчиво кафе.Понеже го пия от около седмица не знам какво да кажа.Но лекарката доста ми го нахвали.Едвали не трябва да очаквам чудеса относно кръвното си,холестерола,триглицеридите и ставите,което пък щяло да намали наднорменото ми тегло и да облекчи гушата.Както и ще ми контролира функцията на червата.А за семената ми каза,че извлекът,след като си направя отварата е минимален,но все пак има ефект и да си варя и по една лъжица на един литър и да пия по една супена лужица на всяко хранене(много е слузеста течността).Моите капсули и семената лекарката ми ги даде още в кабинета,после разбрах,че мога да си ги купя и от аптека и от супер маркет с диетичен щанд.

  7. #7

    Подразбиране

    Сега вече от личен опит мога да кажа,макар да не е изтекъл и месец от както пия ленено масло,че тези капсули са вълшебни!След направата на контролни изследвания ,резултатите са неочаквано добри за мен и то за толкова кратък период.

  8. #8
    Активност Аватара на Дивна
    не там ,където бих искала
     
    24 Мнения
     

    Подразбиране

    Всеки ли може да го приема ?Ами профилактично?

  9. #9

    Подразбиране ленено семе

    Аз също използвамленено семе,има го в мюслите които ям сутрин.Но лекар ме посъветва да използвам ленено олио-много по-ефикасно от капсулите.
    Хубаво е да се приема особено след 40- та година,забавя стареенето вкл на кожата,както и на кръвоносните съдове.
    А знаете ли,че ако се взема по 1 лъжичка на гладно прочиства черния дроб.Много е добре да сеправи особенно есента.
    Да не говорим че подпомага дейността на червата и помага при запек.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз препоръчвам това
    http://www.barleansbg.com/flax.html
    от както го ползвам че чувствам отново млад

  11. #11

    Подразбиране

    Трябва ли преди смилане на семето да се обработва ,напр. печене?Смила ли се с кафемелачка?

  12. #12

    Подразбиране

    Аз го смилам непосредствено преди ядене с кафемелачка. Семето се консумира сурово. Може да се накисва за 2 часа във вода преди консумация.

  13. #13
    danaildd
    Guest

    Подразбиране

    Реклама:
    Може да разгледаш и за лененото масло като алтернативен метод за приемане на омега-3 лененото масло

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •