Показване на 1 до 15 от 17

Тема: Акне

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Съгласна съм с горния пост. Първо на дерматолог, причината може да се крие под различна форма - хормонален дисбаланс, стафилококи, стрептококи.... съответно - прием на различни лекарствени препарати, както и препарати употребяващи се отностно подържане на фигурата във фитнес залата - Ел-Карнитини, анаболи, стероиди и прочие...;при спазване на строг режим на хранене (обикновенно при детоксикиращите диети); както и спад на имунната система. Та за това ако виждате че акнето не се повлиява от козметика - бързо на дерматолог
    При лечението възложено от дерматолог, обикновенно предписват поддържаща козметика, освен антибиотика (ако е изписан) както и препарати за поддържане на чревната флора
    Аз съм с 2 ръце ЗА медицинската козметика като цяло, разпространена в аптеките - Авен, Биодерма, Ла Рош, Синхролайн (лично аз съм със доста силни чувства към Ла Рош и Биодерма) ... тези орифлейм ейвъни мейвъни в канала - може да си намажите петичките с тях
    А и с козметиката, било то медицинска или разкрасяващо-подържаща, пак всичко е индивидално спрямо организъм/продукт.
    Пресен пример ще дам за това, по принцип се водя козметик, завърших мед. козметика към Софийския Медицински Университет, работих за кратко в салон за красота, който беше собственост на една от фризьорките, чиято клиентела, по-голямата част може да се каже, че са от хай-лайфа, та ... един ден една от нейните клиентки докато си правеше маникюр сподели че е останала най-доволна до сега от Лореал (марка която лично аз не гледам с добро око на козметиката, а за макиажа не мога да кажа) при положение че е давала луди пари за вносни и маркови кремове от порядъка на стотици левове за крем - таз извода е първо ползвайте мостра преди да купите всяка уважаваща себе си фирма предлага безплатни мостри на своите каталожни продукти!
    Редактирано от danielka_y : 13.06.2010 в 20:38.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз никога не съм имала такъв проблем, но моят брат имаше. Единственото нещо което му помогна е един италиански сапун. Казва се Iprovecali.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •