Ето какво прочетох скоро:

""Чудодейна" рецепта против акне
Всеки, независимо от пол и възраст, изпитал страданието "акне", знае, че няма универсална рецепта и колко трудно е повлияването му.
Минах през антибиотично лечение (половин година приемах по схема, определена ми от дерматолог от МА, тетрациклин), повече от година и половина (пак по предписание на висококвалифициран дерматолог- не съм предприемала самоцелно и некомпетентно лечение) приемах Диане. Ефектът от лечението и в двата случая настъпи бързо и ме обнадежди, но траеше само докато приемах медикаментите. Ползвала съм само медицинска козметика.
Това, което мога да препоръчам от личен опит, е прилагането на дермалния разтвор "DALACIN T" (Далацин Т) върху проблемните зони (успява дори да "върне" пъпка, ако своевременно (когато се появят първите симптоми - болезненост, зачервяване) мястото се намазва с разтвора през 3-4 часа.

Сега искам да споделя една, поне в моя случай, "чудодейна" рецепта.
Запарват се 5 пакетчета зелен чай. Във вана с топла вода (37 градуса) се излива запарката и се изсипват 6 пакетчета джинджифил.
Престоява се 20 мин (желателно е лицето да се топи през по-голямата част от времето във водата).
Чувства се щипане, дори при изплакването след това и хладката вода се усеща като гореща. Т.е. - усещането е като при изгаряне, но няма такъв видим ефект.
Напротив- на другия ден ефектът е поразителен. Аз лично го правя в малък съд като съобразявам пропорциите и пазя очите, през 2-4 дена.
Пожелавам и други като мен да се зарадват със здрава и чиста кожа!" (krai)

Може пак да помогне- авторката се кълне че действа!
Късмет!