Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 75

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    търся номерата на конците на сватбеното пътешествие -katq1953@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте
    Търся от приятелки схема на вилеровите Денят и Нощта ,но без успех надявам се ако някой има схемите с ключ за конците ще се радвам да сподели eli425@abv.bg.Благодаря предварително дано тук ги намеря най накрая

  3. #3

    Подразбиране

    Здравейте започнах гладиолите на Вилер имам и схемата но дъщеря ми я заля с кафе и сега не всичко се вижда ако може да ми помогнете ще е супер ,благодаря предварително verahristova7777@gmail.com

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vera7777 Виж мнение
    Здравейте започнах гладиолите на Вилер имам и схемата но дъщеря ми я заля с кафе и сега не всичко се вижда ако може да ми помогнете ще е супер ,благодаря предварително verahristova7777@gmail.com
    Само идея - правете копие на схемите като шиете ;-)
    Така, ако ще да пие кафе, ако ще да се зачертават знаци на ушитото, винаги ще има резерва
    Потърсете схема в темата "БЕЗПЛАТНИ СХЕМИ" + снимка
    Редактирано от rodich : 18.10.2015 в 21:21.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Все си е друго комплектовката да е оригинал, но като се има предвид, че схемите са оригинални и панамата е като нашата, остават само конците - Анхор.

    За тези 200-300 лева спокойно могат да се купят конците, дори може и да е по-евтино....

    Но не винаги е въпрос на пари...

  6. #6

    Подразбиране

    Aз си поръчах от сайта на Вилер. Всичко е изрядно -по немски - поръчката идва за една седмица.
    Скъпо е наистина. Но е оригиналът.
    Аз лично имам амбицията Вилер да го шия в оригинал...Майка ми така го шиеше и аз така искам.

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Kъщата на Вилер се намира в предградията на Хамбург , адреса е изписан на каталога им. Аз имам доста гоблени закупени и ушити от там. Ако трябва да съм откровена предпочитам сама да си комплектовам. Разликата м/у оригиналният вилеров и набраният от мен е следната , конците в техните комплектовки остават след ушиването на гоблена , тяхната панама е малко по рехава от нашта и според техните инструкции 1:2 се шие с четири ката , а 1:1 с три , но пък очертанията на панамата е с много бледо жълти линии и това много дразни на изкуствена светлина . Конците в комплектовките са им anhоr и около 15 % DMC /мойте комплектовки бяха такива, копувани са ми от 1996 г. до 2000г./сега фирмата има нови собственици и не знам как е , и последната разлика според мен са схемите , те са на един лист , независимо колко е голям размера на гоблена , освен ако има детайл, те са на оделен лист - едноцветни или в червено и черно.
    Мисля , че няма кой знае колко плюсове в полза на оригиналната вилерова опаковка , така , че аз вилеров гоблен от тук нататък ако ми се дошие бих си го комплектовала сама.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rositsa Виж мнение
    Конците в комплектовките са им anhоr и около 15 % DMC /мойте комплектовки бяха такива, копувани са ми от 1996 г. до 2000г./сега фирмата има нови собственици и не знам как е ......
    Ами как така комплектоват с DMC и Аnhоr ???? Нали уж си имат оригинални конци багрени специално само за Вилер Шили сме с майка ми преди години оригинални гоблени и конците нямаха нищо общо нито с DMC нито с Аnhоr. По-дебели бяха и шиехме само с 1 нишка - тя беше достатъчно дебела за да покрие хубаво нишката на панамата!
    Бях решила да си поръчам от сайта им още един оригинал "Момиче на косово поле", но сега направо ме хвърлихте в размисъл...
    А сега ако наистина комплектоват с DMC и Аnhоr... наистина си губи смисъла... то какви оригинали ще са като всеки може да се сдобие със схема и да си нагласи конците сравнявайки ги по каталога

  10. #10

    Подразбиране

    Правилно,и аз имам гоблени от къща Вилер-конците си бяха техни и нямаха нищо общо с ДМС и анхор.
    Може би нвите собственици са сменили търговската си политика,но това е минус за тях!

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rositsa Виж мнение
    Мисля , че няма кой знае колко плюсове в полза на оригиналната вилерова опаковка , така , че аз вилеров гоблен от тук нататък ако ми се дошие бих си го комплектовала сама.
    Аз пък не мисля така. До колкото знам те компелктоват с конци ДМС и МЕЦ а не ползват Анхор. Схемите им са много четливи и всяка фигура се откроява - толкова сполучливо са пидбрани знаците. Конците са в повече - вярно е, но ако работиш 1:4 можеш два да ушиеш. Аз имам два оригинални - единия натюрморт ми е вече ушит. Имаше единични бодове които определено придадоха собствен оттенък. Имам и Мона Лиза. Наскоро я гледах рамкирана в едно ателие - извинявайте но просто труд на вятъра - лицето беше отвратително.
    Не отричам качеството на сегашните РМ схеми и възможностите за собствен подбор на конците, но предвид труда който се влага съм 100% за оригинала.

  12. #12

    Подразбиране

    Имам над десет Вилерови комплектовки. Все още не съм ушила всички. Конците винаги остават, панамата няма нищо общо с българската, не се разкривява толкова много при шиене. Предпочитам винаги оригиналите.

  13. #13

    Подразбиране

    Много е сладко да шиеш оргинал wiehler, но малко от нас могат да си го позволят-
    например хубавата мадона или 3660-5 струва 68,55 ЕВРА без транспорт и застраховка до България. Което значи 138 лв + транспорт... Аз си я имам ушита с DMC и е страхотна - комплектовката беше 48 лв - страхотна цена за тази красота...
    Ако успея да я прикача - вижте я дали ще я познаете, че не е оригинал.

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Не във всички комплектовки по Вилер има драстични разлики, но някои доста се отличават, за себе си аз твърдо съм решила Вилер да го шия само в оригинал.

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •