Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 75
  1. #31

    Thumbs up

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    Сдобихме се с цените на официалниа представител на Вилер за България, Коатц

    Ценова листа WIEHLER catalogue

    Аз ще поръчвам вероятно по Коледа (като се надявам да има и някаква отстъпка ) и ако иска някой може да се комбинираме
    Здравей - тази ценова листа е от 2004 год. и едва ли е актуална - според мен е по-добре да се поръчва направо от сайта на Вилер (там има онлайн магазин) - http://www.wiehler-gobelin.com/

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rositsa Виж мнение
    Конците в комплектовките са им anhоr и около 15 % DMC /мойте комплектовки бяха такива, копувани са ми от 1996 г. до 2000г./сега фирмата има нови собственици и не знам как е ......
    Ами как така комплектоват с DMC и Аnhоr ???? Нали уж си имат оригинални конци багрени специално само за Вилер Шили сме с майка ми преди години оригинални гоблени и конците нямаха нищо общо нито с DMC нито с Аnhоr. По-дебели бяха и шиехме само с 1 нишка - тя беше достатъчно дебела за да покрие хубаво нишката на панамата!
    Бях решила да си поръчам от сайта им още един оригинал "Момиче на косово поле", но сега направо ме хвърлихте в размисъл...
    А сега ако наистина комплектоват с DMC и Аnhоr... наистина си губи смисъла... то какви оригинали ще са като всеки може да се сдобие със схема и да си нагласи конците сравнявайки ги по каталога

  3. #33

    Подразбиране

    Правилно,и аз имам гоблени от къща Вилер-конците си бяха техни и нямаха нищо общо с ДМС и анхор.
    Може би нвите собственици са сменили търговската си политика,но това е минус за тях!

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rositsa Виж мнение
    Мисля , че няма кой знае колко плюсове в полза на оригиналната вилерова опаковка , така , че аз вилеров гоблен от тук нататък ако ми се дошие бих си го комплектовала сама.
    Аз пък не мисля така. До колкото знам те компелктоват с конци ДМС и МЕЦ а не ползват Анхор. Схемите им са много четливи и всяка фигура се откроява - толкова сполучливо са пидбрани знаците. Конците са в повече - вярно е, но ако работиш 1:4 можеш два да ушиеш. Аз имам два оригинални - единия натюрморт ми е вече ушит. Имаше единични бодове които определено придадоха собствен оттенък. Имам и Мона Лиза. Наскоро я гледах рамкирана в едно ателие - извинявайте но просто труд на вятъра - лицето беше отвратително.
    Не отричам качеството на сегашните РМ схеми и възможностите за собствен подбор на конците, но предвид труда който се влага съм 100% за оригинала.

  5. #35

    Подразбиране

    Няма какво толкова да се спори.:idea ,че имаха комплектовки с МЕЦ и ДМЦ-имаха, но вече Мец го няма , а е Анхор. Не знам дали сте обърнали внимание ,че на Анхор пише"made in Germany, Coats Mez."Напоследък пише Еu и Унгария. Вилер ползва вече конците Анхор и Дмц под шапката на Коатс. Някои техни аксесоари са произведени в Турция-гергефите ,а рамките от пластмаса в Китай- пак поръчка на Коутс, че и на Дмц. Че и в Казанлък правят конци по поръчка за Германия. Не питай старило ,а питай патило- убедена съм в това.Какво да се прави - политика,но все пак смело твърдя, че оригиналът си е такъв ,а не "префасонирван" 99 пъти , за да си мислиш ,че правиш нещо. И схемата му схема ,и комплектоването по гами вързано, етикирано, за да не би да се объркаш в знаците. Всеки си е свободен да решава какво да си избере, но труда си ценя и здравето ,за да го прахосвам нахалост. Относно едната нишка -,малко ме съмнява ,че е така .Явно е бил друг вид гоблен, комплектован с котон перле Фирмата има различни артикули .
    Редактирано от dushkova : 03.01.2010 в 16:43.

  6. #36

    Подразбиране За Вилер

    Аз имам 9 комлектовки на Вилер.Сред тях са Ротенбург,Мона Лиза,Мелницата ,Букстехуде ( схемата беше изгубена,търсих схема доста време и през 2008 г го уших благодаряние на jane_f)Маковете и Майчината милувка овал.Два си стоят незапочвани изобщо Зимата с параклиса и Графиня Парма.Всички са едни и същи конци (като марка) с такива етикети без номера и са 10м чилето,а не 8 м.както повечето на пазара днес. Ето част от комплекта на Графиня Парма
    Явно през годините фирмата е сменяла производителите на конци,защото тези отдавна ги нямаЗабравих Зимата от год .времена
    Редактирано от yonka : 03.01.2010 в 18:19.
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  7. #37

    Подразбиране

    Привет!
    Отново искам да помоля за помощ.

    Цитат Първоначално написано от esstef4e Виж мнение
    Привет!
    Аз има мпроблем с липса на конци за един гоблен, но не от недостиг, а са загубени. Гоблена е оригинал, купуван преди 100 год ( демек не знам кога, но е сигурно, че е отдавна). Аз писах и в раздел "Въпроси и отговори", не бях видяла тази тема. Не знам къде е по-подходящо да питам. Ако някой е бродирал "Благословена жътва" и има остатък от 3 цвята, моля да ми пише.
    Иде реч за този гоблен:

    http://www.wiehler-gobelin.com/harve...ml?language=en

    Предварително благодаря!

  8. #38

    Подразбиране

    Моля за помощ-дадоха ми стара комплектовка на вилеровия гоблен №2701-hollandische wohnstube ,но нямат ключа за конците-кои знак от схемата на кой номер ДМЦ или Анхор отговаря,ако някой знае нещо да ме помогне.Благодаря!

  9. #39

    Подразбиране

    Това е гоблен,който не е много популярен.Трудно ще откриеш ключа му.Но щом са ти дали комплектовка на самата схема трябва да са указани знаците и наименованието на цветовите гами -напр: грюн , блау ,рот,купфер и т. н. Наредени са от светло към тъмно-1,2,3,... Повече от това не мога да ти помогна.

  10. #40

    Подразбиране

    В момета шия този гоблен .Комплектовка на Вачеви е.Купен е обаче,преди четири години.Нямам номерата на конците,но не ми е проблем да ги сравня по каталога на ДМЦ.Само дето има някои цветове,които не харесах и си ги смених с по-светли,тоест два цвята от стените на стаята.

    Ето гоблена ,смяната на цветове е светлото петно по пода върху сабото.Там трябваше по комплект да е сиво,а по картината е този цвят. Аз си ги подмених,после същият,го има и на стените.Другите сменени цветове са на сабото,направих го по-червено,иначе пак по коплект е убито кафяво.
    Редактирано от fantaziq : 09.01.2010 в 12:08.

  11. #41

    Подразбиране

    Илияна-МНОГО БЛАГОДАРЯ1

  12. #42

    Подразбиране

    Чудесна темичка - "Вилер" заслужава малко повече внимание.
    Та по тоя повод и аз да споделя нещо. Един от любимите ми гоблени е "Вестфалската воденица".Съгласна съм, че не си заслужава боцкането върху комплектовка - менте, но се обадих в Coats България и ми казаха цена 1300лв
    Ако ползвам някой близък от Германия ще бъде 411 евро.
    Дайте съвет какво да правя

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от koki58 Виж мнение
    Чудесна темичка - "Вилер" заслужава малко повече внимание.
    Та по тоя повод и аз да споделя нещо. Един от любимите ми гоблени е "Вестфалската воденица".Съгласна съм, че не си заслужава боцкането върху комплектовка - менте, но се обадих в Coats България и ми казаха цена 1300лв
    Ако ползвам някой близък от Германия ще бъде 411 евро.
    Дайте съвет какво да правя
    Сайта на вилер не е ли вариант ? http://www.wiehler-gobelin.com/-c-7....age=en&sort=2a
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  14. #44

    Подразбиране

    Ако имаш познати в Германия - цената е 411.32 ЕВРО и ако те ти я донесат в куфара - излиза 823 лева. Аз поръчвах 2 други модела от сайта на ВИЛЕР и транспорта и застраховката на митница, като дойдоха беше още 30 евро.... Но пак излиза по-евтино от Коатс ! Прецени си какви пари си готова да дадеш - един 95 % дублаж с ДМЦ /с цветна схема / ти излиза 175 лева ! Ако държиш да шиеш оригинал - 823 лева!

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от koki58 Виж мнение
    Чудесна темичка - "Вилер" заслужава малко повече внимание.
    Та по тоя повод и аз да споделя нещо. Един от любимите ми гоблени е "Вестфалската воденица".Съгласна съм, че не си заслужава боцкането върху комплектовка - менте, но се обадих в Coats България и ми казаха цена 1300лв
    Ако ползвам някой близък от Германия ще бъде 411 евро.
    Дайте съвет какво да правя
    Ох този и на мен ми е много любим - най-добре си го поръчай директно - върху цената посочена на сайта плащаш само транспортни разходи, но те ги изпращат по пощата и обикновено са около 5 евра. Пристигат за около 1-2 седмици.
    lilova@villis.net
    zveti.multiply.com

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •