Здравейте! Казвам се Мария и преди около 2 месеца открих вашия прекрасен форум. Следя го редовно и даже вече съм писала 1-2 пъти, но май учтивата традиция повелява да се представя тук
Засега нямам с какво да се похваля, имам ушити 4-5 малки гобленчета и 1-2 започнати и оставени за бъдещето. По принцип откакто съм студентка изобщо не ми е оставало време да мисля за бродиране, но тази година нещо ми стана и реших да се върна към това си занимание. И това беше добре, защото бях станала доста изнервена и нетърпелива, а гобленарството е най-красивото лекарство за това
Макар че уших първото си гобленче преди 5 (а може и малко повече даже) години, все още се смятам за начинаеща. С всяко следващо начинание се уча и мисля, че и задобрявам. Само дето времето ми е доста ограничено. Но това не се отнася само за мен, предполагам повечето хора във форума са даже много по-заети от моя милост.
Освен с иглата с тъп връх, миналото лято ме хвана интереса към плетенето на една кука и успях да претворя енергията си в няколко кръгли каренца (мильота май е точния термин). Това е много по-лесно от гобленарството.. най-малкото края му се вижда по-отрано
Друго нещо, което обичам да правя, е да готвя (на моята половинка) разни манджи. Вкусът ми май се оказва доста нетрадиционен за нашата кухня, особено с любовта ми към комбинацията пилешко и мед. Но не смятам, че съм изобретила или открила топлата вода, доста идеи и рецепти съм ги видяла от интернет. За наше щастие успявам да нацеля вкусни неща и не сме останали гладни студенти на хляб и вода
Ами това е от моето здрасти, за съжаление нямам фотоапарат и не мога да покажа скромния си труд, но пък се надявам първо - един ден да има с какво да снимам, и второ - да има какво да снимам.