Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 23
  1. #1

    Подразбиране някой шил ли е това

    Здравейте.Отскоро шия гоблени, но те бързо станаха голяма моя страст.Докато се науча, шиех тези на Милана стил.Вече уших 3, така че е време за някой гоблен на ланарте.В момента имат голяма разпродажба с 40 процента отстъпка и аз харесах този - 35018 FRIENDS 36.60 39 X 29 CM 24/28+29.Това са две кончета.Някой шил ли го е?Става ли сполучлив?

  2. #2

    Подразбиране Ланарте

    Аз мисля че всички гоблени на Ланарте са много сполучливи но
    ако ги шиеш както са в оригинал с DMC конци
    Има цветове в DMC които не можеш да замениш с Anchor
    Започвай смело и показвай но ако си купиш оригинал той се шие кръстче бод и е много красиво!
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Никога не съм шила кръстче бод.Надявам се да не е трудно, да става красиво и в гоблена да си има упътване на български.Ще го поръчам утре по интернет, направо както си е комплектован от фирмата.

  4. #4

    Подразбиране Ланарте

    Когато панамата не е разграфена винаги се започва от средата а на схемата има стрелкички и така ще определиш центъра й.Успех
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Аз вместо кръстчета шия 1:4 и също става мн. хубаво


  6. #6

    Подразбиране Ланарте

    Ваня съгласна съм с теб но ако се закупи оригинален гоблен както Тара иска трябва да се шие кръстче бод а и конците са два пъти по-малко ако е бод 1:4
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    По-добре е да се шие гоблена както е определил дизайнера и според мен ако шиеш 1:4 ще осакатиш гоблена и той ще загуби своята красота.Не се бой от кръстчетата-един път като започнеш да шиеш така няма и да си помислиш за побългарения бод 1:4.Успех ти желая.

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте мили девойки,относно гобленчето на Ланарте-Friends.Искам да ви кажа че е страхотен.Шия го в момента.Много е лесен,и става много красив.Купих си оригинална комплектовка и съм много доволна.Панамата е оцветена от всички страни на панамата има стрелки по които да се определи центъра на гобленчето.В долната част на гоблена има надпис Lanarte и той се пада в долния десен ъгъл.Шие се на ленена панама и е по различно от Аидата,тъй като се шие все едно през един конец.По принцип ако някой никога до сега не е шил на такава панама е по-добре да отиде в магазина им и да ви покажат.Доволна съм много и мисля че и на вас ще ви харесат нещата от ланарте.Успех и хубави и прави кръсчета

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте! Напоследък шия само на Ланарте и мога да кажа,че гоблените им са страхотни.Приятни за шиене, точни схеми и винаги остават конци.Но си вземам само оригинални.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от i.p.stamenova Виж мнение
    Ваня съгласна съм с теб но ако се закупи оригинален гоблен както Тара иска трябва да се шие кръстче бод а и конците са два пъти по-малко ако е бод 1:4
    Азсъщо шиш оригинал на Ланарте.малката арабка с бод1:4 вместо кръстчета и конците ми стигнаха и се получи добре
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


  11. #11

    Подразбиране

    Ох.Надявам се да се справя и да не осакатя гоблена.rumicka, няма как да отида в магазина, защото го купих по интернет чрез Аксиома.Казаха ми, че в четвъртък ще е доставката.Така че ще го разгледам добре, ще видя инструкциите /ако има такива/ и веднага ще уведомя как е.Срам, не срам, признавам си, че купих и един малък - 13х18, за да пробвам първо на негоА и цените доста си струват в момента.Същият гоблен /friends/ днес го гледах в магазина в Пловдив до подлеза и там струваше 61 лв.

  12. #12

    Подразбиране

    Помощщщщщщщщщщщ!Днес получих гоблените...Да ви кажа честно, не смея да започна от големия.Нещо със сигурност ще объркам.Всичко е обяснено и има схеми, но ме притеснява фактът, че не мога да разбера какво точно означава "през две нишки на плата".От приложената схема на това как се шие кръстат бод е ясно как се шие, но на мен ми се струва, че е някак си през нишка и половина, или просто така е нарисувано на схемата.През две нишки не означава ли, че бода в дупчицата, после прескачам една по диагонал и де факто бода в третата.А на обратно, за да се получи кръстче - аналогично.Май не успях изобщо да обясня каквото и да било...Ако някой може да ми обясни с думи, ще съм му благодарна, а ако не - няма да шия и ще чакам следващата среща в Пловдив, за да може да ми покаже някое съфорумка

    P.S.До сега търсих разни схеми из нета.Изчетох и цялата тема за кръстче бод.Ще рискувам да го започна.
    Редактирано от tara : 30.07.2009 в 22:36.

  13. #13

    Подразбиране

    Малката арабка в оригинал се шие с ктъстат бод през дупка.Детайла се шие с гобленов бод във всяка дупка.Хубаво е да се спазват инструкциите на дизайнерите.Комбинацията от различни видове бодове,дава релефност на гоблена.

  14. #14

    Подразбиране

    Започнах.За сега мисля, че става добре, просто още ръката ми не е свикнала.Надявам се като дойда на срещата в Пловдив, да ме похвалите, а не да ми се налага да разшивам

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Искам да попитам-някой шил ли е този гоблен?
    Гледам че е по китайска схема и се чудя дали може да се разчита на нея

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •