Не много отдавна "шетам" из форума,но днес съм за първи път във кулинарните теми.И като видях снимката на този сладкиш,имах чувството,че ми замириса на печенко...Ще го направя при първа възможност (като се успи бебето,де).Пиша по тази тема,защото този сладкиш много прилича на моя любим сладкиш (поне на вид),който правя по всички празници,защото става голям и стига за доста хора...е,за една закуска само,ама...Ето ви и рецептата:

3 яйца,3 к.ч.олио,2 к.ч. захар,1 бакпулвер,кора от лимон,брашно за средно меко тесто.След като се омеси тестото се разделя на 2 равни части.Едната се разтоква и се слага в кръгла тава,която е предварително подмазана и поръсена с брашно.Поръсва се с малко грис против овлажняване от плънката.Поръсва се със самата плънка,която е съставена от: 1 кг.обелени и настъргани ябълки,малко захар,едро нарязани орехи,1 канела,малко стафиди.Отгоре пак леко се поръсва с грис.А най-отгоре се настъргва на едро ренде другата част на тестото,ако е много меко,може да се доомеси допълнително с брашно.Пече се в умерена фурна до порозовяване ня коричката.Като изстине се поръсва с пудра захар.
И ако имате възможност,го оставете да поотлежи цял до другия ден,защото става много по-хубав.Но аз самата никога нямам това търпение...