Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране Аристократичен сладкиш

    Момичета, ето още една много вкусна и ефектна рецепта:


    Аристократичен сладкиш

    За тестото:
    450г брашно
    100г захар
    200г твърд маргарин
    4 жълтъка
    1/2 бакпулвер
    100мл прясно мляко

    За отгоре:
    3-4 настъргани яблки
    1/2 ч.ч накълцани орехи
    канела
    4 белтъка - разбити на гъст сняг с 100г захар
    1/4 от омесеното, замразено тесто

    Тесто:
    От показаните продукти омесваме гладко тесто. Откъсваме 1/4 от него и го слагаме в замразителя за 10-15 мин.
    Останалото тесто разточваме на кора, голяма колкото тавичката за печене и го пренасяме на намазнената и посипана с брашно тава.
    Върху тестото равномерно разпределяме настърганите ябълки( ако са кисели, могат да се посипят с малко захар). Посипваме с орехите и канелата. Намазваме с разбитите белтъци и настъргваме отгоре замразеното тесто. Печем до зачервяване.


    Тази рецепта може да се направи и с друди плодове или с мармалад.

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  2. #2

    Подразбиране

    Наталинке, благодаря ти за чудесната рецепта Тази вечер я направих и домашните си облизаха пръстите. Получи се нещо, хем сочно по средата, хем хрупкаво отгоре - вкуснотийка отвсякъде :wink:
    Хич не било зле човек от време на време да си ооблажва душицата с нещо аристократично...

  3. #3

    Подразбиране

    Stefanie, радвам се, че ви се е усладил! Сладкиша е чешки - свекърва ми го прави често и е любим тук! Чешкото му име е "пастите на графинята", но ми се видя много завъртяно името и го прекръстих така! Братята чехи няма да се сърдят, вярвам! :wink:

    Поздрав, мила!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  4. #4

    Подразбиране

    И аз му "хвърлих око", ама днес вече се въртях в кухнята, пък и късничко стана... , та ще остане за утре.
    Стефани, завиждам ти, че вече си го поднесла на домашните!

  5. #5

    Подразбиране

    И аз май ще взема да го направя този сладкиш.

  6. #6

    Подразбиране

    О, Алис, аз го поднесох, а те го отнесоха като хуни... . Наистина е много вкуcен, пробвайте го

  7. #7

    Подразбиране

    Zdraveite.SEga se registrirah, ne moga da nameria ima li KREDOR i za tova pisha na latinica, molia da me izvinite
    Za sladkisha iskam da popitam, v kamerata kato niama da se zamrazi za 15min testoto, kakvo da pravia?Moje li da izchakam pone 40min., fatalno li shte e za drugata chast ot testoto?[/b]

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Darsi
    Zdraveite.SEga se registrirah, ne moga da nameria ima li KREDOR i za tova pisha na latinica, molia da me izvinite
    Za sladkisha iskam da popitam, v kamerata kato niama da se zamrazi za 15min testoto, kakvo da pravia?Moje li da izchakam pone 40min., fatalno li shte e za drugata chast ot testoto?[/b]
    Здравей Дарси,

    Първо, добре дошла!

    Не е нужно тестото да се замръзява - слага се в камерата за да се стегне достатъчно добре, за да може да се настърже. И все пак не би трябвало да има проблем за другото тесто, ако оставиш четвъртинката за по-дълго! Вярно е, че се използва бакпулвер, но в тесто той не реагира толкова бързо, като например в кексово тесто.

    Успех!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  9. #9

    Подразбиране

    Наталина, специален поздрав от мен за рецептата!
    Направих сладкиша, макар мъничко да промених последната част. Не успях да замразя тестото и реших да направя мрежа - как ли се нарича това (?). За този ефект, другите момичета помнят, че си пожелахме валяче . Като се изпече, стана много красиво - мене не ме бива по специалните ефекти, но видът на сладкиша беше много привлекателен. Синът ми го хареса много и скоро пак ще го направя.

  10. #10

    Подразбиране

    Darsi, тук няма Кредор, но можеш да ползваш страницата на Кредор.

  11. #11

    Подразбиране

    Alys, много хубаво си го измислила с мрежичката! не знам защо не се е стегнало достатъчно за да се настърже - на едро ренде, нали?

    А за валячетата, освен като си идвам в БГ да накупя на всички :wink:
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  12. #12

    Подразбиране

    Аз за валячетата мога много да се шегувам, но ако стане дума за нещо сериозно, в никакъв случай не бих ангажирала някого да ми купува... Още повече, че е лукс, а не необходимост.

  13. #13

    Подразбиране Здравейте на всички

    Реклама:
    Не много отдавна "шетам" из форума,но днес съм за първи път във кулинарните теми.И като видях снимката на този сладкиш,имах чувството,че ми замириса на печенко...Ще го направя при първа възможност (като се успи бебето,де).Пиша по тази тема,защото този сладкиш много прилича на моя любим сладкиш (поне на вид),който правя по всички празници,защото става голям и стига за доста хора...е,за една закуска само,ама...Ето ви и рецептата:

    3 яйца,3 к.ч.олио,2 к.ч. захар,1 бакпулвер,кора от лимон,брашно за средно меко тесто.След като се омеси тестото се разделя на 2 равни части.Едната се разтоква и се слага в кръгла тава,която е предварително подмазана и поръсена с брашно.Поръсва се с малко грис против овлажняване от плънката.Поръсва се със самата плънка,която е съставена от: 1 кг.обелени и настъргани ябълки,малко захар,едро нарязани орехи,1 канела,малко стафиди.Отгоре пак леко се поръсва с грис.А най-отгоре се настъргва на едро ренде другата част на тестото,ако е много меко,може да се доомеси допълнително с брашно.Пече се в умерена фурна до порозовяване ня коричката.Като изстине се поръсва с пудра захар.
    И ако имате възможност,го оставете да поотлежи цял до другия ден,защото става много по-хубав.Но аз самата никога нямам това търпение...

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •