Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 18 от 18
  1. #16

    Подразбиране

    До скоро проверявах всяка седмица кога ще има лъжаня в местния стол (Менца) към Юни-то, където работя , та да ида да ям, защото я обожавам. От известно време пак си я правя сама и мн. се гордея с резълтатите! Дайте воля на фантазията си (кълинарната) и слагайте mejdy блатовете(корите) лъжаня каквото си искате, а отгоре - настърган кашкавал.Това е моята Универсална рецепта

  2. #17

    Подразбиране Re: Моята лазаня

    Още една рецепта за лазаня. /Аз я правя така/

    :?

    Половин пакет кори "Barilla"
    сварени в подсолена вода /но не и преварени/
    лук, моркови, чесън-запържени в олио+кайма и гъби,малко целина, черен пипер, риган
    доматена консерва, да покъкри и да се сгъсти...или накратко сос "Болонезе" с гъби

    Рикота чийз или обикновена извара и връзка пресен босилек /широколистен, за готвене/-кофичка от кисело мляко като грамаж

    5 яйца, 1/2л. пр. мляко, брашно за заливката./Запържвам брашното доливам млякото и добавям яйцата/

    Моцарела чийз /или Български кашкавал Балкан/ за най-отгоре +Пармезан


    На дъното на тавата задължително се слага първо от соса, за да не залепват и прегарят корите.
    Повече от три реда кори не слагам,така лазанята става лека и пухкава.

  3. #18

    Подразбиране Моята лазаня

    Реклама:
    Може ли и аз да вмъкна нещо:Плънката може да е със :спанак,гъби,пил.месо-нар.на жулиени-ивички,лук.Всичко това се задушава,като се добавя и малко б.вино. В бешамеловия сос също може да се добави б.вино и наст.кашкавал Не искам да обидя никой. Всеки има право да експериментира
    Отдавна чета вашите събеседвания.От сърце и душа Ви се радвам.Разкошни сте.Надявам се да ме приемете във Вашето голямо и любящо семейство

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •