Благодаря Любопитко! Драсни все пак пропорциите на Дамския каприз .

Рени, парфето е по рецепта на Sladks hapka, пусната в готварския форум на бг-мамма. Аз обаче малко го модифицирах и стана също много вкусно.

По нейната рецепта блата е от 1 пакет бисквити "Захаринки"+50 гр. масло. Бисквитите се счукват на дребно и се омесват с разтопеното масло. като се напоят добре се слагат във форма за торта (от тези разкопчаващите) и се натъпкват добре, за да стане стегнат блат.

Аз пък си опекох блата от:

120г брашно
1 к.л. бакпулвер
100 гр.захар
1 пакетче ванилена захар
щипка сол, 1 яйце
80 гр. масло или маргарин

Продуктите се смесват и се омесва меко тесто. По пронцип блата се разточва, но аз направо го слагам в тавичката (намаслена) и то изглаждам с ръце.Пече се 15-20 минути в предварително загрята на 200 гр. фурна.

Готовия изпечен и охладен блат слагаш в форма за торта, от тези разкопчавещите се.

Разбиваш 300 мл. течна подсладена сметана, добавяш едно кисело мляко (на баба кафявото, че е по-гъсто), аз сложих и две кофички заквасена сметана и 500 гр. замразени ягоди (тях предварително си ги размразяваш). всичко разбиваш с миксер много добре, на гладка маса. Опитваш на вкуш и по-желание може да се добави допълнително захар. Аз не слагам, става ОК.
Разтваряш 2 пакетчета желатин в малко студена вода и оставяш за 10-15 минути да набъбне. След това го загряваш на водна баня за малко, колкото да се разтопи и го прибавяш към млечно-плодовата смес. разбъркваш всичко много добре и изливаш върху блата. Оставя се в хладилник поне за 3-4 часа, за да стегне хубаво и след това вадиш парфето от формата и украсяваш по желание.
можеш още преди да го извадиш от формата да желираш отгоре ягоди или други плодове или просто да украсиш с разбита сметана.

Салатата с паста я заливам по два начина, според продуктите вътре.
Ако е преобладаващо зеленчукова смесвам 1/2 пакетче майонеза+30 мл. олио+2-3 сл. оцет+сол на вкус.
Ако е с колбаси и пушени меса+кисели краставички смесвам 1/2 заквасена сметана+3-4 с.л. олио+сол на вкус.
Някои добавят и черен пипер, чубрица и разни други такива подправки, но аз лично не ги харесвам за салати и не слагам.